INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Nadace Sberbank Podpora domacnosti z centra pro osoby se zdravotni postizenim Horni Poustevna 1Nadační fond Sberbank CZ nedávno oslavil první rok své existence. Za tuto dobu se podařilo úspěšně realizovat zajímavé projekty, které by jinde neměly velkou šanci uspět.

Nadační fond Sberbank má pestrý záběr, zaměřuje se na projekty spojené se vzděláváním, rozšiřuje finanční gramotnost, poskytuje podporu pro zdravotně postižené, seniory, ohrožené ženy a děti. Velká pozornost je také věnována aktivitám zaměřeným na ochranu životního prostředí. Návrhy, komu a kam přispět, přichází přímo od zaměstnanců banky. Ti se tak sami podílí na správném nasměrování všech vybraných finančních prostředků. Do fondu však může přispívat i široká veřejnost. Zprávu o aktivitách fondu a jeho hospodaření Sberbank pravidelně zveřejňuje na webových stránkách, kde je i veden transparentní účet fondu.

Nadační fond Sberbank se od jiných odlišuje v tom, že se při výběru vhodných projektů zaměřuje převážně na ty menší, které by jinde měly jen nepatrnou šanci uspět. Při nastavování fungování fondu banka vyšla z toho, že sami zaměstnanci mnohdy nejlépe vědí, kdo v jejich okolí potřebuje pomoc.


“Při rozhodování o přidělení financí z fondu nevidíme jen popis projektu na papíře, ale zajímají nás příběhy konkrétních lidi, které podporujeme. Naposledy jsme na příklad bezmála třicítku dětí poslali na letní tábor, nakoupili speciální tříkolky pro zdravotně postižené studenty Odborného učiliště Cvrčovice nebo sponzorovali tři monitorovací přístroje Babysense II pro Dětskou kliniku FN Brno. Ukazuje se, že i malá částka může přinést velkou změnu k lepšímu. Má to podle nás větší smysl než věnovat velké částky téměř anonymním projektům. Jednou podpořené projekty také sledujeme dlouhodobě. Zajímá nás, jak přesně peníze pomohly a co by se ještě dalo vylepšit při dalším rozdělování finančních prostředků,” uvádí Tomáš Repka z oddělení Komunikace.

Zelená je ve Sberbank nejen barva loga, ale také přístup banky k životnímu prostředí. Banka vysadila les v Podještědí nedaleko Českého Dubu a další připravuje v Beskydech. A to nejen díky finanční podpoře fondu, ale také dobrovolnické práci zaměstnanců banky.

„Budeme rádi, pokud se nám fond podaří dále rozvíjet a podporovat stále více aktivit. Proto bychom ocenili i  zapojení široké veřejnosti, prostě každého, kdo rád mění věci k lepšímu. Navíc se příspěvky do fondu dají odečíst z daní,“ shrnuje Tomáš Repka důvody, proč do fondu přispívat.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3