INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

TOM 9179  kopieSedm desítek dobrovolníků ze skupiny Unipetrol během dobrovolnických dnů pomáhalo regionálním neziskovým organizacím. Zaměstnanci tak čistili břehy Nových vod na Mostecku, vymalovali prostory azylového domu v Minicích u Kralup, uklidili zahradu dětského domova v Kralupech nebo vyrobili didaktické pomůcky na podporu vývoje dětí se zdravotním postižením v Pardubicích. Dobrovolnické dny skupiny Unipetrol probíhají každoročně od roku 2012.

„Na Mostecku se staráme o přibližně 250 hektarů rybářských revírů a chovných rybníků, a trápí nás nepořádek a odpadky, které kolem našich vod nechávají bezohlední lidé. Jsme rádi, že nám zaměstnanci Unipetrolu pomohli s tolik potřebným úklidem nepořádku,“ říká Jiří Jakeš z Českého rybářského svazu v Mostě. „Celkem se posbíralo na 200 velkých pytlů odpadu, desítky pneumatik, hromady izolací od kabelů a nechyběly ani sedačky z auta, křeslo, nebo lednice. Celková váha posbíraného odpadu je několik tun,“ doplňuje Jiří Jakeš.

„Oproti předchozím ročníkům jsme rozšířili nabídku dobrovolnických činností ve třech různých lokalitách a dali zaměstnancům možnost vybrat si jeden ze tří termínů. Nejčastěji se dobrovolníci zapojili do úklidu Nových vod,“ říká Mikuláš Duda, tiskový mluvčí společnosti Unipetrol.

V období od 21. do 23. září dobrovolníci ze skupiny Unipetrol kromě pomoci rybářům také malovali prostory Azylového domu a Domu na půl cesty pro matky s dětmi, který provozuje Farní charita Kralupy nad Vltavou v Minicích. V Pardubicích ve Středisku rané péče tvořili zaměstnanci individuální didaktické pomůcky, které pomohou dětem zdravotně hendikepovaným v jejich dalším vývoji.

Společné dobrovolnické dny pořádá skupina Unipetrol od roku 2012. Zaměstnanci, kteří se přihlásí, mají možnost strávit jeden den prací pro různé neziskové organizace v lokalitách, ve kterých se nacházejí společnosti skupiny Unipetrol.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3