INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

TOM 9179  kopieSedm desítek dobrovolníků ze skupiny Unipetrol během dobrovolnických dnů pomáhalo regionálním neziskovým organizacím. Zaměstnanci tak čistili břehy Nových vod na Mostecku, vymalovali prostory azylového domu v Minicích u Kralup, uklidili zahradu dětského domova v Kralupech nebo vyrobili didaktické pomůcky na podporu vývoje dětí se zdravotním postižením v Pardubicích. Dobrovolnické dny skupiny Unipetrol probíhají každoročně od roku 2012.

„Na Mostecku se staráme o přibližně 250 hektarů rybářských revírů a chovných rybníků, a trápí nás nepořádek a odpadky, které kolem našich vod nechávají bezohlední lidé. Jsme rádi, že nám zaměstnanci Unipetrolu pomohli s tolik potřebným úklidem nepořádku,“ říká Jiří Jakeš z Českého rybářského svazu v Mostě. „Celkem se posbíralo na 200 velkých pytlů odpadu, desítky pneumatik, hromady izolací od kabelů a nechyběly ani sedačky z auta, křeslo, nebo lednice. Celková váha posbíraného odpadu je několik tun,“ doplňuje Jiří Jakeš.

„Oproti předchozím ročníkům jsme rozšířili nabídku dobrovolnických činností ve třech různých lokalitách a dali zaměstnancům možnost vybrat si jeden ze tří termínů. Nejčastěji se dobrovolníci zapojili do úklidu Nových vod,“ říká Mikuláš Duda, tiskový mluvčí společnosti Unipetrol.

V období od 21. do 23. září dobrovolníci ze skupiny Unipetrol kromě pomoci rybářům také malovali prostory Azylového domu a Domu na půl cesty pro matky s dětmi, který provozuje Farní charita Kralupy nad Vltavou v Minicích. V Pardubicích ve Středisku rané péče tvořili zaměstnanci individuální didaktické pomůcky, které pomohou dětem zdravotně hendikepovaným v jejich dalším vývoji.

Společné dobrovolnické dny pořádá skupina Unipetrol od roku 2012. Zaměstnanci, kteří se přihlásí, mají možnost strávit jeden den prací pro různé neziskové organizace v lokalitách, ve kterých se nacházejí společnosti skupiny Unipetrol.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE