INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Foto-Pražírna Drahonice-1ČSOB ve spolupráci s organizací P3 – People, Planet, Profit, o.p.s. v létě otevřela třetí ročník grantového řízení Stabilizace sociálních podniků na podporu sociálního podnikání. Šesti vítězným sociálním podnikům rozdělí celkem 840 tisíc korun. Kromě přímé finanční podpory každý z podniků získá i odborné poradenství.

Doposud ČSOB věnovala celkem devatenácti sociálním podnikům částku přes 1,5 milionu korun. Letos každý vítězný podnik dostane podporu ve výši až 100 tisíc korun a odborné poradenství v maximální hodnotě 40 tisíc korun určené k zefektivnění jeho činnosti. Kromě toho mají všechny podniky možnost účastnit se workshopů zaměřených na rozvoj v tématech reagujících na jejich aktuální potřeby.

Jedním z vítězných podniků je A MANO s.r.o. – sociální podnik Pražírna Drahonice (na snímku), který zaměstnává lidi s mentálním postižením. Vyrábí ovocné sirupy, likéry nebo pečené čaje a jsou také dodavatelem kávy do ČSOB. Václav Prokop, jednatel společnosti, přibližuje, jak je pro jeho podnik důležitá nejen finanční, ale i odborná pomoc: „Díky podpoře grantového programu ČSOB jsme pro náš sociální podnik Pražírna Drahonice získali nejen finanční podporu pro investice do rozvoje výrobních technologií, ale především know-how v oblasti obchodu a marketingu, které je pro náš podnik v současné době klíčové. Kombinace obou podpor tak naší pražírně přinesla velký potenciál pro stabilizaci provozu a šanci na dlouhodobé udržení pracovních míst pro zaměstnance z řad lidí s mentálním a kombinovaným postižením.“

Dalším podnikem zaměstnávajícím osoby s mentálním postižením je NADĚJE, otrokovická o.p.s. – sociální podnik Svačinkárna, který rozvíjí cateringové služby. Věnují se ale také úklidu a třídění odpadu. „Naděje, otrokovická o.p.s. v rámci svého sociálního podniku zaměstnává lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Získaný grant od ČSOB nám pomůže rozvinout jeden z našich programů – Svačinkárnu, která v Otrokovicích, Zlíně a okolí dodává svým zákazníkům občerstvení studené kuchyně a pečené výrobky. Díky grantu budeme moci proškolit naše zaměstnance v nových dovednostech a pro Svačinkárnu pořídit další vybavení. To nám pak umožní realizovat více cateringových akcí, po nichž je ze strany našich zákazníků stále větší poptávka. Kromě toho nám konzultace s odborníky z oblasti sociálního podnikání pomohou nastavit podnikatelský plán pro další období a profesionalizovat naše aktivity. Proto nás velmi těší, že jsme grant ČSOB získali a velmi si vážíme této příležitosti pro náš další rozvoj,“ vysvětluje Jana Bartošková, projektová manažerka společnosti.

Martin Mařík, obchodní ředitel Nakladatelství Pasparta, osvětluje, na co získaný grant použije jeho sociální podnik: „PASPARTA využije poskytnutý finanční příspěvek na dovybavení grafického studia, které kromě vlastních publikací pracuje i na zakázkách pro externí subjekty. Tak jak roste objem těchto zakázek, vzniká možnost zaměstnat další lidi s autismem, zároveň však vzniká potřeba nakoupit další specializované počítače a grafické programy. Věříme, že jejich nákup přispěje k dalšímu rozvoji a stabilizaci naší společnosti.“ Nakladatelství zaměstnává lidi s poruchou autistického spektra a kromě toho, že vydávají literaturu o autismu a specifických poruchách učení a chování, mají vlastní grafické studio, kde nabízí své grafické služby.

„Grantový program je pro nás unikátní příležitostí nejen podpořit sociální podniky, které působí v různých regionech a oborech podnikání, ale také jim nabídnout takové znalosti, které potřebují. Zároveň jsme rádi, že společné workshopy zástupci sociálních podniků vnímají jako příležitost sdílet své zkušenosti a konzultovat je mezi sebou,“ uzavírá Alena Králíková, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Grantový program Stabilizace sociálních podniků podporuje sociální podniky po celé České republice. Přihlásit se mohl každý již fungující sociální podnik, který potřebuje pomoci – ať už finančně či ve formě poradenství.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3