INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Teplická AGC Flat Glass Czech, největší evropský výrobce plochého skla, bodovala v další soutěži. Tentokrát firma získala Cenu Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost mezi největšími zaměstnavateli regionu. O vítězství rozhodla především dlouhodobě nadstandardní péče o zaměstnance a podpora potřebných v rámci regionu Ústeckého kraje. O oceněných rozhoduje Ústecký kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje. Cenu, která byla letos vyhlášena poprvé, si zástupci firmy převzali dnes na krajském úřadě z rukou hejtmana. 

„Odpovědnost za region, kde působíme, za životní prostředí, které svou činností ovlivňujeme a v neposlední řadě i za své zaměstnance patří do naší firemní filozofie. Jsem pyšný na to, že dlouhodobě patříme mezi velkými firmami ke špičce v regionu. Vážíme si toho, že pořadatelé soutěže tyto naše aktivity ocenili,“ reagoval na ocenění Pavel Šedlbauer, předseda představenstva AGC Flat Glass Czech a viceprezident AGC Flat Glass Europe.

 Cena Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost se letos udělovala poprvé. Kraj společně s Radou kvality ČR a Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje při výběru hodnotil zejména to, nakolik přihlášení nad rámec zákona pečují o zaměstnance, o rozvoj území, o transparentní obchodní vztahy a také životní prostředí. Cena se vyhlašovala ve čtyřech kategoriích: obecní samosprávy, veřejný sektor, firmy pod 250 zaměstnanců a firmy nad 250 zaměstnanců. Hodnotily se aktivity za loňský rok.

Pro AGC to není první takové ocenění ani v letošním roce, ani v letech předcházejících. Firma například byla už jedenáctkrát vyhlášena zaměstnavatelem roku Ústeckého kraje, pravidelně se umísťuje i v celostátním kole této ankety. AGC figuruje i v žebříčku Czech TOP 100, získala také titul Inovativní firma ČR a další. „Mohlo by se zdát, že AGC je už na ocenění zvyklá a bere je automaticky.  Naopak, každého si nesmírně vážíme. Navíc nás  každé další zavazuje k tomu, abychom naši filozofii naplňovali i dál,“ doplnil manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech Libor Sehnal.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3