INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

SOSJako jeden z hlavních partnerů SOS dětských vesniček pokračuje společnost DB Schenker v rozvoji vzájemné spolupráce, připravuje společné projekty, poskytuje bezplatné přepravy a zapojuje do pomoci dobrovolníky z řad zaměstnanců. Jen v loňském roce přispěla čtvrt milionem korun.

SOS Sluníčko v Praze je zařízením s nepřetržitým provozem pro děti v krizové situaci, které potřebují okamžitou pomoc. V SOS Sluníčku pomáhají rodinám, které se vzhledem k tíživé životní situaci nemohou na přechodnou dobu o dítě postarat, a také dětem zanedbávaným, zneužívaným nebo týraným. Pobyt dítěte v zařízení umožní dítěti neztratit kontakt s rodinou a svým přirozeným sociokulturním prostředím, aniž by muselo být umístěno do zařízení pro výkon ústavní výchovy.

„Naši kolegové z centrály v Rudné se jako dobrovolníci nedávno zapojili do práce v SOS Sluníčko v pražských Lahovicích. S velkým pracovním nasazením se jim podařilo uklidit a připravit dům po rekonstrukci pro nastěhování nových dětí,“ uvádí Martin Bacílek, Brand Manager DB Schenker.

Finanční příspěvek společnosti DB Schenker na programy SOS dětských vesniček činil v roce 2015 více než čtvrt milionu korun. Z toho částka 150 000 Kč byla slavnostně předána z rukou ředitele společnosti Tomáše Holomouckého zástupkyni charitativního partnera v rámci předvánoční akce pro významné zákazníky. „Za pětiletou podporu SOS dětských vesniček jsme velmi rádi. Ve společnosti DB Schenker máme spolehlivého podporovatele, na kterého se kdykoliv můžeme obrátit o pomoc, vždy se nám snaží vyhovět. Navíc přichází s vlastními nápady a návrhy na spolupráci. Takových partnerů bychom potřebovali ještě více,“ uvedla při převzetí Jana Pěchová, specialistka pro firemní dárce SOS dětských vesniček. Na místě uspořádaná sbírka přinesla dalších 17 380 Kč.

SOS dětské vesničky pomáhají dětem ohroženým ztrátou rodičovské péče nebo dětem, které již rodičovskou péči ztratily. Od roku 1993 jsou členem respektované mezinárodní organizace SOS Children´s Villages International, která působí ve 134 zemích světa a podporuje více než 2 miliony dětí. V České republice provozují tři SOS vesničky v Brně, Karlových Varech, ve Chvalčově pro pěstounskou péči a řadu dalších preventivních a krizových programů, v nichž ročně pomohou devíti stovkám dětí.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3