INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

astný vodící pesNa začátku ledna byl ukončen výběr finančních příspěvků v rámci podzimní části programu ČSOB pomáhá regionům. A už teď víme, že se jedná o historický úspěch - alespoň ve výši celkové vybrané částky. Individuální dárci přispěli neziskovým projektům více než 2 miliony korun.

Spolu s příspěvkem ČSOB ve výši 2,1 milionu korun se tak jedná o rekordní sumu za celé pětileté fungování programu.

Více než 7,5 milionu korun za celý rok 2017

Cílem programu ČSOB pomáhá regionům je finančně podpořit realizaci veřejně prospěšných projektů v regionech po celé České republice. Program podporuje zajímavé projekty, jež různými způsoby přispívají ke zlepšení kvality života v jednotlivých regionech.

„Zájem o program ČSOB pomáhá regionům stále roste, a i proto jsme jej již v loňském roce rozdělili na jarní a podzimní část, aby se o finanční příspěvky mohlo ucházet větší množství organizací. Jsme rádi, že se tento krok osvědčil, a že je program oblíbený nejen u neziskových organizací, ale také u veřejnosti. Největším důkazem je celková částka, která putuje k neziskovým organizacím, a která je z poloviny tvořena právě příspěvky individuálních dárců. V historii všech dosavadních ročníků se jedná o naprosté unikum. Za celý rok 2017 navíc souhrnná částka překročila neuvěřitelných 7,5 milionu korun,“ říká Jitka Švejcarová, specialistka společenské odpovědnosti ČSOB.

Nejúspěšnějším projektem podzimní části 2017 se stal výcvik vodících psů pro nevidomé „Šťastný vodící pes”, za kterým stojí pražský Nadační fond Mathilda. Od jednotlivých dárců dostal téměř 130 tisíc korun, což znamená i dalších 50 tisíc korun navíc od ČSOB.

„Cílem našeho projektu je zajistit kvalitní chov štěňat a následný výcvik vodících psů pro nevidomé. Je totiž důležité, aby cvičitel dobře znal potřeby nevidomého člověka a prostředí, ve kterém se pohybuje, a správně pro něj vybral vhodného psa. Ten se navíc na své budoucí poslání musí připravovat s co nejmenší stresovou zátěží. Chceme tímto poděkovat všem, kteří se do programu ČSOB pomáhá regionům zapojili a některý z projektů, třeba i ten náš, podpořili,” říká ředitel Luboš Krapka.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje 

Od roku 2016 je program ČSOB pomáhá regionům rozdělen na jarní a podzimní část. Na jaře letošního roku se podařilo vybrat dohromady více než 3,5 milionu korun (lidé na zlepšení života kolem sebe přispěli částkou 1 422 049 korun a ČSOB navíc mezi projekty rozdělila 2,1 milionu korun). V podzimním kole překročila celková vybraná částka 4 miliony korun (individuální dárci přispěli částkou více než 2 mil., ČSOB mezi projekty rozdělí opět 2,1 milionu korun).
ČSOB jednotlivým projektům poskytne nejen účinnou webovou platformu na výběr peněz od soukromých dárců, ale také mediální podporu. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém ze 14 regionů, celkem tedy 56 organizací. Výše finančního příspěvku se odvíjí od toho, jak úspěšní budou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Organizace, která v daném regionu vybere největší obnos, obdrží od ČSOB 50 000 korun, druhá nejúspěšnější 40 000 korun, třetí 35 000 korun a čtvrtá 25 000 korun.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3