INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

VizPíše se rok 2018. Dvě a půl miliardy lidí na světě přesto podle UNICEF, Dětského fondu Organizace spojených národů, nemají doma vlastní toaletu. S nedostatkem vody navíc na planetě Zemi bojuje každý desátý člověk, celkem tedy asi 783 milionů obyvatel.

I proto se společnost Alcaplast, nejvýraznější hráč na trhu sanitární techniky ve střední a východní Evropě, rozhodla připomenout si Světový den vody, který každoročně připadá na 22. března.

„Letošním tématem Světového dne vody je Nature for water, což bychom mohli chápat jako navrácení vody přírodě. Vnímám to zároveň i jako výzvu pro nás všechny alespoň jednou v roce se zamyslet nad tím, co můžeme udělat pro to, abychom s vodou co nejvíce šetřili,“ vysvětlila výkonná ředitelka společnosti Alcaplast Radka Prokopová.

Společnost Alcaplast se podle jejích slov snaží vyvíjet takové produkty, které jsou k přírodě co nejšetrnější. „Jde o oblíbené moduly ECOLOGY, které nabízí zákazníkům kromě designového vzhledu také šetrné splachování toalety s pouhými 2/4 litry vody, a tedy i možnou úsporou až 33 procent,“ poznamenala ředitelka Prokopová. Moduly ECOLOGY navíc obdržely už v roce 2014 na veletrhu The Big 5 v Dubaji ocenění Gaia Awards v oblasti udržitelného rozvoje.

Světový den vody se slaví pravidelně od roku 1993, kdy jej v brazilském Rio de Janeiru schválilo Valné shromáždění OSN. Navrhla jej však již v roce 1992 Mezinárodní asociace pro zásobování vodou a Mezinárodní asociace pro ochranu vod před znečištěním. Za zmínku jistě stojí, že jejím prezidentem byl v té době uznávaný český odborník na technologii vody profesor Petr Grau.
V současnosti tvoří právě voda 71% povrchu Země. Cílem tohoto mezinárodního projektu je upozornit na důležitost, nenahraditelnost, čistotu a ochranu sladkovodních vod a jejich zdrojů a na šetření s nimi. Řeší však také dopady nedostatku vody, hygieny a sanitace na nejohroženější skupinu, kterou jsou děti.
Z důvodu průjmových onemocnění totiž každý den ve světě umírá 2 000 dětí ve věku do pěti let – více než 90 % těchto úmrtí (1 800 úmrtí nejmenších dětí denně) je spojeno se závadnou vodou, nedostatečnou hygienou a neexistencí toalet. Přičemž polovina těchto úmrtí připadá na pouhých 5 zemí – Indii, Nigérii, Demokratickou republiku Kongo, Pákistán a Čínu.
_______________________________________________________________________________

Společnost Alcaplast založili manželé Radka Prokopová a František Fabičovic jako čistě rodinný podnik v roce 1998. V současnosti má 6 dceřiných společností v zahraničí a exportuje do více než 60 zemí světa.
Zaměstnává na 550 lidí, kteří pracují ve čtyřech výrobních halách na celkové ploše 60 000 metrů čtverečních. Jako největší výrobce sanitární techniky ve střední a východní Evropě vyváží Alcaplast na 70% svých produktů do zahraničí.
Ve filozofii společnosti hrají kvalita a design klíčovou roli. Prémiová značka ALCA představuje řadu elegantních a krásných výrobků s vysokou užitnou hodnotou.
Alcaplast je tvůrcem nových trendů v sanitární technice. Spolupráce s předními českými designéry při tvorbě nových výrobkových řad mu přinesla řadu ocenění, například Red Dot Award za kolekci ovládacích tlačítek FLAT.

(tz)

Slovo ke dni

  • Konec mentolek

    Tak nám Brusel zakázal mentolové cigarety. Prý svádějí děti a mládež ke kouření. O tom bych si dovolil pochybovat, protože k neřestem vedou spíš nuda, pocit nedospělosti, špatné vzory v rodině a společnosti... Vzpomínám si, že jako kluci jsou si balili do toaletního papíru suché (říkali jsme “mocné”) listí - a jak nám to chutnalo! Babička si zapalovala mentolku, když potřebovala na astma trochu protáhnout plíce. Nemyslím si, že zakazování tabákových výrobků s příchutí je tou pravou cestou k nekouření, když si zájemce může koupit náhradu. Přestaneme snad z podobného důvodu vyrábět vaječný koňak nebo rum, protože lidem chutnají víc než vodka? Zakázané ovoce, jak známo, přitahuje pozornost. A Evropská unie jistě také nechce být chápána jako přísný vychovatel, který nám bere to, co máme rádi.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE