INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

image001 kopie kopie kopie kopie kopie kopie kopie kopie kopieStudenti liberecké Technické univerzity získali 20.000 korun na stavbu formule Markétka. Podpořil je výrobce autoskel, společnost AGC Automotive Czech z Chudeřic na Teplicku prostřednictvím svého dárcovského fondu. Firma již loni podpořila mladé technicky nadané studenty při stavbě formule Eliška.

Formule Markétka, kterou studenti právě dokončili, se o prázdninách zúčastní závodů v Itálii a Mostě. Technické vzdělávání AGC Automotive Czech podporuje prostřednictvím dárcovského fondu několika stovkami tisíc korun ročně.

IMG_1751Generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý: "Je skvělé vidět mladé vysokoškoláky, jak jsou schopni dotáhnout do konce celý projekt, od návrhu, přes stavbu, až po absolvování závodů. Po úspěšném loňském projektu formule Eliška jsme proto letos ani chvíli neváhali, když nás studenti opět požádali o podporu. Těším se opět na výsledek práce studentů i samotné závody."

Pro AGC Automotive Czech není podpora výstavby miniformule jediným projektem na podporu studentů. Firma například poskytuje vysokoškolským studentům technických směrů stipendia nebo pořádá soutěž Technowizz pro talentované studenty středních škol.

Formule Markétka bude oficiálně představena v červnu. Následně tým v červenci absolvuje závody v italském Varanu a na přelomu července a srpna v Mostě. The Most Formula Student jsou mezinárodní závody formulí sestrojených studenty univerzit. Letos se čeká účast více než 800 studentů a jejich doprovodu. Zadáním soutěže Formula Student je vývoj vozu formulového typu pro neprofesionálního závodníka. Týmy nesoutěží pouze na trati, ale také před odbornými komisemi, které prověřují jejich vozy z hlediska technické vyspělosti, ceny i prodejního potenciálu. V loňském roce se formule Eliška týmu z Technické univerzity v Liberci umístila kolem 25. místa.

AGC Automotive Czech v Chudeřicích je největším závodem na výrobu autoskel skupiny AGC a jedním z největších a nejkomplexnějších v Evropě. Zaměstnává zhruba 2500 lidí. Skupina AGC je největším světovým výrobcem plochého skla. Do tří let se chce dvojka na trhu stát největším výrobcem autoskel v Evropě.

(tz)

Slovo ke dni

  • Je nás sedm milionů online

    Sčítání lidu, které právě probíhá, ukazuje nejen na počet obyvatel České republiky a jejich vzdělání, práci a bydlení. Zároveň dává obrázek o digitální vyspělosti národa. A myslím, že se nemáme za co stydět. Ještě nebyli sečteni všichni, a už se sedm milionů dotazníků podařilo vyplnit online. Nepochybně nejméně tři čtvrtiny Čechů daly přednost počítači před sčítacím komisařem. Někdy nám připadá, že jsme zaostalí a nikdy nedoženeme vyspělý Západ. Ale to pokládám za falešnou představu, za projev z minula, kdy jsme měli sedávat v koutě a neplést se mezi „dospělé“. Jak vidno, můžeme se rovnat s nejlepšími. Nejen v digitálních dovednostech, ale i v dalších oborech, o čemž vypovídají i úspěchy našich firem v globálním konkurenčním boji. Získáme-li potřebné sebevědomí, budeme mezi prvními. My na to máme!

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE