INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

MSV schůzka CAIMKrizoví a restrukturalizační manažeři sdružení v České asociaci interim managementu chtějí podpořit novou vládu ČR v jejím úsilí vyvést zemi z krize a zaměřit se na další rozvoj. V otevřeném dopise zdůrazňují, že aktuální situace si vyžaduje specifický přístup, a nabízejí vládě své zkušenosti.

„Současná situace a revitalizace ekonomiky i naší společnosti vyžaduje mimo jiné dovednosti, které se využívají v krizovém řízení. My je používáme při záchranách či revitalizacích podniků a máme v tom roky praxe. Rádi bychom tyto zkušenosti zprostředkovali vládě a nabídli ve prospěch celé společnosti, neboť si uvědomujeme, jak náročný proces nás čeká,“ vysvětlil Petr Karásek, krizový manažer a viceprezident České asociace interim managementu.

Využitelných principů krizového řízení a osvědčených postupů pro aktuální situaci je celá řada, ale nejdůležitější jsou praktické zkušenosti. Předávat je a pomáhat národnímu hospodářství patří mezi priority asociace, proto manažeři v otevřeném dopise upozornili na některá úskalí a navrhli podporu vládě, přičemž nabízí především zkušenosti v oblasti metodiky práce v krizových situacích.

Při krizovém řízení je aktivita během prvních okamžiků, v případě podnikové krize i v řádu dnů, výrazně určující pro celkový úspěch. Pokud jsou první kroky špatné nebo opožděné, v dalších fázích se to velmi obtížně napravuje. V krizi se nehledí na zájem jednotlivce, protože je třeba velmi rychle zvládat problémy v zájmu celku. Může to znít drsně, ale je to léty osvědčená zkušenost. Velmi důležitá je komunikace jak uvnitř ministerstev, tak směrem k veřejnosti. Informace by měly být rychlé, a hlavně pravdivé. Maximálně otevřená komunikace pomáhá zvládat řešení i velmi nepříjemných problémů, ale měla by se vést tak, jak to vyžaduje situace, a ne pod nějakými tlaky zvenčí.

V otevřeném dopise vládě manažeři mimo jiné uvádějí: „My se snažíme dělat dobře svoji práci, výsledkem které je vracení nemocných firem zpět do podnikatelského života, záchrana hodnot, know-how i pracovních míst. Kromě toho bychom rádi svými zkušenostmi přispěli i ke zvládnutí krize. S naší podporou můžete v tomto úsilí počítat. Členové naší asociace pracují nejen pro společnosti v různých oborech ekonomiky, ale někteří z nás pracovali i pro státní, veřejný i neziskový sektor a mají v těchto oblastech bohaté zkušenosti.“ Celý obsah otevřeného dopisu vládě je dostupný na webu asociace www.caim.cz

Česká asociace interim managementu se rozhodla už loni na jaře při nástupu koronavirové pandemie svými zkušenostmi přispět k ochraně firem a české ekonomiky před dopady covidu. Tým krizových manažerů pod vedením Petra Karáska, který se například podílel na záchraně firmy a značky Tatra, vytvořil dokument s osvědčenými postupy i praktickými radami pro firmy a udržení jejich hlavních činností. Další aktuální sadu upozornění a doporučení pro firmy v problémech vytvořila asociace loni na podzim. Součástí byl také jednoduchý „kondiční“ test připravený specialistou na finanční řízení Tomášem Krýslem, kterým si firmy mohou snadno a rychle zjistit závažnost svého stavu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3