INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

Prodejna KauflandKoncem března se uskutečnilo v Praze slavnostní vyhlášení soutěže Mastercard Obchodník roku, jejíž součástí je také kategorie Zodpovědný obchodník roku. Letošním tématem pro nominace bylo Inovativní energetické řešení. Se dvěma nejlepšími návrhy přišla společnost Kaufland, a stala se tak Zodpovědným obchodníkem roku 2022.

Odborná porota ocenila inovativní řešení společnosti Kaufland, která šetří energie v provozu. Společnost na svých prodejnách zasklila chladicí nábytek a plošně vyměnila osvětlení za LED. Tato opatření přinesla úsporu bezmála 2 % elektrické energie za rok, přičemž výměna osvětlení uspořila zhruba 18 500 MWh. Zasklení chladicích boxů a dalšího nábytku ročně ušetřilo asi 1900 MWh. „Gratuluji společnosti Kaufland k ocenění Zodpovědný obchodník roku 2022. Jasně se potvrzuje, že obchodní řetězce dokázaly rychle a účinně zareagovat na nastalou situaci a přijmout úsporná opatření týkající se snížení energetické náročnosti provozoven. Díky nim se podařilo snížit spotřebu v desítkách procent, a i díky tomu zpomalit tempo růstu cen potravin. Za to jim všem patří velké poděkování,“ uvedl Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR. Právě SOCR ČR je garantem této kategorie.

Prvním oceněným řešením je výměna původního osvětlení lineárními zářivkami za LED svítidla či LED trubice ve více než 60 prodejnách. Společnost také zredukovala nadbytečné vnitřní osvětlení a nadbytečné venkovní osvětlení u prodejen. „Kombinací těchto tří kroků tak bylo na jedné prodejně průměrně uspořeno asi 17 % celkové energie. Všechny naše prodejny jsou nyní modernizované do LED standardu,“ doplnila tisková mluvčí společnosti Kaufland Renata Maierl.
Druhým vítězným návrhem bylo zasklení chladicího nábytku, kdy společnost Kaufland instalovala na otevřený chladicí nábytek izolační dveře s dvojsklem a antireflexní nízkoemisní vrstvou. Ta zabrání odleskům z venkovní strany, a zvýší tím odrazivost chladu zpět do nábytku. Tímto opatřením bylo dosaženo průměrné úspory na spotřebě potravinového chlazení jedné prodejny zhruba 10 %, což v průměru odpovídá okolo 3 % celkové spotřeby. V souhrnu to představuje roční úsporu cca 1900 MWh.

(tz)

Slovo ke dni

  • Cestování opět v kurzu

    Blíží se dovolené a s tím i poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech stoupá. Po několika krizových letech, které ovlivnila zejména pandemie Covidu-19, lidé opět mají chuť cestovat a poznávat cizí kraje. Zvýšený zájem potvrzují cestovní kanceláře, mnohé z nich už hlásí vyprodáno. Ani zvýšené životní náklady nezabránily většině Čechů, aby na dovolené šetřili. Dokonce největší CK Čedok si pochvaluje, že loňský rok byl pro ni nejúspěšnější v novodobé historii. A tento trend nyní pokračuje. Vypadá to, že lidé budou raději šetřit na energiích a potravinách, ale letní měsíce si chtějí užít. Pokládám to za dobrou zprávu. Optimizmus našim spotřebitelům tedy rozhodně nechybí a věří, že zas bude líp.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3