INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

point ballik a novakO české kuchyni se vedou v poslední době živé debaty. Jaká vlastně je? Těžká a nezdravá, nebo odpovídající našim klimatickým podmínkám, zvyklostem, preferencím? Spoléhá na tradici, historii i mlsný český jazyk? Podle některých mistrů kuchtíků je jednoduchá, vyvážená, chutná, barevná a veselá, podle jiných zbytečně konzervativní a hůře stravitelná.

Poté, co Českou republikou prošla vlna nadšení z toho, jak se vaří a jak se stravují lidé v zahraničí, se mnozí opět pokorně a s úctou vracejí k tomu, nač byli zvyklí. Přiklánější se však k novým technologiím úpravy pokrmů. A respektují to, že se životní styl mění, a na to by měl brát ohled i náš žaludek. Na říjnovém mezinárodním veletrhu hotelového a restauračního zařízení, potravinářství a gastronomie For Gastro & Hotel v pražských Letňanech se také v rámci projektu Czech Specials diskutovalo o tom, zda je česká kuchyně sexy. Odborníci se jednoznačně shodli na tom, že ano a že umí nabídnout mnohé nejen českému strávníkovi, ale i v mezinárodním rozměru. Česká kuchyně totiž chutná. Takže sexy je zcela určitě.

Nad otázkou se zamýšleli šéfkuchař Oldřich Sahajdák z michelinské restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise, šéfkuchař Petr Hajný z vynikající restaurace Zas a Znova a šéfkuchař vyhledávané restaurace Chládek Zahradnické centrum Karel Novák, diskutující při Czech Specials Talk Point v rámci odborného programu Gastro Tour. Tuto zajímavou výměnu názorů moderoval Tomáš Kalina, organizátor Culinary Symposium Prague, a svými postřehy přispěl i dlouholetý komentátor české gastronomické scény Milan Ballík.

Všichni přítomní se shodli na tom, že česká kuchyně je naším národním kulturním dědictvím, na které určitě máme být právem hrdí a měli bychom o ně pečovat. I dnes může zajímavě, a hlavně kvalitně připravovaná česká kuchyně přinést úspěch všem typům restaurací, od vyhlášené fine dining restaurace v hlavním městě po malou restauraci na vesnici. O tom, že je naše národní kuchyně stále dostatečně „sexy“ pro českého a zahraničního hosta nikdo z přítomných ani na chvíli nezapochyboval! Je rovněž příležitostí k úspěšnému businessu nejen v domácím, ale i globálním rozměru.

(red)

Na snímku Karel Novák, šéfkuchař restaurace Chládek Zahradnické centrum, a Milan Balík, znalec české kuchyně

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE