INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

031• VEX zvítězil v soutěži Red Dot Design Award: Product Design (dílčí kategorie Inovativní produkt)

• Kompaktní konstrukce nositelného průmyslového robota VEX využívá nejmodernější technologie a poskytuje pracovníkům na montážní lince praktickou oporu při vykonávání pracovních úkonů nad hlavou
• Hyundai Motor Group plánuje zavedení robotů VEX v montážních závodech na celém světě s cílem zvýšit produktivitu a současně i úroveň bezpečnosti práce

Nejnovější nositelný průmyslový robot VEX (Vest Exoskeleton) společnosti Hyundai Motor Group zvítězil v kategorii Produktový design (dílčí kategorie Inovativní produkt) prestižní mezinárodní designérské soutěže Red Dot Design Awards, která letos slaví 60. výročí.

Zařízení VEX bylo vyvinuto v souladu se zaměřením společnosti Hyundai Motor Group na zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců v průmyslových provozech. Robot, přinášející do odvětví robotiky inovativní řešení, snižuje únavu a zabraňuje zraněním. Díky tomu si od poroty soutěže Red Dot Design Awards vysloužil uznání.
„Toto ocenění je potvrzením plodné spolupráce mezi robotickou laboratoří a designérským centrem Hyundai,“ řekl Dong Jin Hyun, vedoucí robotické laboratoře ve společnosti Hyundai Motor Group. „Naše laboratoř se v souladu s vizí značky Hyundai ‚Progress for Humanity‘ – ‚Pokrok pro lidstvo‘ – snaží být průkopníkem v oboru robotiky kombinováním různých technologií. Hyundai, podpořen úspěchem a uznáním pro zařízení VEX, bude i nadále vyvíjet originální produkty, které budou lidem zvyšovat kvalitu života.“

Kompaktní konstrukce bylo dosaženo s využitím nejmodernějších technologií, které eliminují potřebu akumulátoru. VEX se nosí jako batoh a s využitím polycentrické osy poskytuje maximální sílu 54 N, což je při hmotnosti zařízení pouhých 2,8 kg ohromující hodnota.
Robot VEX je určen především pro pracovníky na montážních linkách, kteří vykonávají jednotlivé pracovní úkony převážně nad hlavou. VEX se uplatní například při montáži dílů na spodní stranu vozidla. VEX si již získal srdce pracovníků, kteří toto zařízení používali v rámci pilotního programu v závodech společnosti Hyundai Motor Group v USA. Zaměstnanci hodnotili zařízení VEX velmi pozitivně, protože snižuje únavu paží a ramen a současně zvyšuje produktivitu a bezpečnost.
Společnost Hyundai Motor Group pracuje nejen na robotech VEX, ale také na dalším lehkém nositelném zařízení s označením CEX (Chairless Exoskeleton). Pracovníci vybavení zařízením CEX mohou snadno sedět i bez stoličky nebo židle. Společnost Hyundai Motor Group navíc představila také zařízení MEX (Medical Exoskeleton). Hyundai Motor Group plánuje, že na základě těchto nositelných robotů vyvine další roboty za účelem zvyšování produktivity a bezpečnosti práce. Další možností jejich využití je podpora rehabilitace pacientů po různých úrazech.

HMG uvažuje o zavedení robotů VEX v montážních závodech na celém světě. Komerční výrobu zajistí společnost Hyundai Rotem a očekávaná cena bude až o 30 procent nižší než u současných produktů.

(tz)

Slovo ke dni

  • Konec mentolek

    Tak nám Brusel zakázal mentolové cigarety. Prý svádějí děti a mládež ke kouření. O tom bych si dovolil pochybovat, protože k neřestem vedou spíš nuda, pocit nedospělosti, špatné vzory v rodině a společnosti... Vzpomínám si, že jako kluci jsou si balili do toaletního papíru suché (říkali jsme “mocné”) listí - a jak nám to chutnalo! Babička si zapalovala mentolku, když potřebovala na astma trochu protáhnout plíce. Nemyslím si, že zakazování tabákových výrobků s příchutí je tou pravou cestou k nekouření, když si zájemce může koupit náhradu. Přestaneme snad z podobného důvodu vyrábět vaječný koňak nebo rum, protože lidem chutnají víc než vodka? Zakázané ovoce, jak známo, přitahuje pozornost. A Evropská unie jistě také nechce být chápána jako přísný vychovatel, který nám bere to, co máme rádi.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Řízení kvality přináší prestiž nejen na mezinárodním poli 16. březen 2020

Úřad průmyslového vlastnictví dosáhl na poli řízení kvality vynikajících výsledků. Korunovány byly například loni oceněním Manažer kvality roku, jež loni udělila Česká společnost pro jakost Ing. Miroslavu Paclíkovi, Ph.D., řediteli odboru patentových informací a představiteli vedení pro integrovaný systém řízení ÚPV. Co všechno činnost související s kvalitou obnáší, jaký užitek Úřadu i jeho klientům dává a jakou inspiraci ostatním může poskytnout, o tom je následující rozhovor se jmenovanou osobností:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE