INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

2020 10 15 14 10 51 Společnost E.ON patří k nejzelenějším dodavatelům elektřiny v České republice. Energie z obnovitelných zdrojů tvoří až jednu čtvrtinu celého objemu, který pro své zákazníky nakoupí.

Možnost jednat udržitelně a zodpovědně vůči klimatu nabízí také svým zákazníkům. Nový produkt Zelená od E.ONu dává každému možnost využívat elektrickou energii z takového obnovitelného zdroje, který si sám podle vlastního uvážení vybere. Při přechodu na Zelenou noví zákazníci ušetří až 3 500 korun a ti stávající 10 % oproti standardnímu ceníku.

„Klima se mění a energetika se na tom podílí zásadním způsobem. Dává smysl být zodpovědný a myslet udržitelně. Není pravda, že jednotlivec toho moc nezmůže. Dáváme lidem možnost, aby každý svým dílem mohl přispět k čistějšímu ovzduší třeba tím, že doma bude používat energii z obnovitelných zdrojů. Lidé tím šetří přírodu i peníze,“ říká Martin Záklasník, generální ředitel E.ONu v České republice.

Nový produkt Zelená od E.ONu si může pořídit současný zákazník, který si ho sjedná ke svému aktuálnímu tarifu nebo úplně nový zájemce, který přechází od jiného dodavatele energie. Současný zákazník při přechodu na Zelenou ušetří 10 % procent ceny oproti svému stávajícímu ceníku a ten nový může ušetřit dokonce až 3 500 korun.

Dají se vybrat čtyři zdroje energie

Zelená od E.ONu kromě toho přináší ještě jeden výrazný bonus. E.ON jako jediný z velkých dodavatelů energie v Česku dává lidem i možnost, aby si vybrali, z jakého obnovitelného zdroje zelenou energii ve své domácnosti nebo v provozu budou využívat. „Dáváme na výběr energii z větru, vody, slunce nebo bioplynu či biomasy. Pokud lidé nejsou sami rozhodnutí, mohou samozřejmě nechat výběr na nás. To se zatím děje v nejvíce případech. Pokud už zákazníci svůj zdroj vybírají, volí hlavně energii ze slunce, a to v 15 % případů. Druhým nejoblíbenějším zdrojem je voda,“ vysvětluje k novému produktu Jan Zápotočný, člen představenstva E.ON Energie.
K dodávkám energie zákazníci navíc dostanou certifikát, který je zárukou původu elektřiny od operátora trhu a smlouvu mohou podepsat zcela bezpapírově pomocí jednoduchého digitálního podpisu. Ten mohou využít i na jiné produkty od E.ONu.

E.ON vykupuje zelenou energii z 10 000 zdrojů

E.ON je v Česku lídrem ve výkupu zelené energie. Elektřina z obnovitelných zdrojů tvoří 25 % procent celého objemu, který vykoupí, a každým rokem se zvyšuje. Například v roce 2009 byla jen poloviční. E.ON získává zelenou energii z více než deseti tisíc výrobních zdrojů. Nejvyšší zastoupení mají fotovoltaické elektrárny, kterých je přes devět tisíc. Energii E.ONu dodává přes sedmdesát větrných, téměř 900 vodních a na dvě stovky zdrojů na bioplyn nebo biomasu. „Přednostně vykupujeme zelenou energii od tuzemských výrobců,“ dodává Jan Zápotočný. Ročně se jedná o přibližně 3 TWh a prim tady hraje slunce, které je zdrojem 30 % z tohoto objemu.

Zelenou energii používá E.ON i ve svých budovách

Společnost E.ON každoročně posiluje své aktivity, které podporují udržitelnost, ekologii a ochranu přírody. Snižuje svou uhlíkovou stopu, interně na minimum omezila používání plastů. Ve svých 83 budovách už od začátku letošního roku využívá výhradně zelenou energii. Tu nabízí také elektromobilistům ve svých dobíječkách a ve stanicích CNG mohou zákazníci využít biometan. Na brněnském Cejlu, jedné ze svých důležitých budov, postavil E.ON solární elektrárnu, která ve slunných dnech pokryje až 80 % spotřeby této budovy.

www.eon.cz 

Slovo ke dni

  • Kdo může pracovat z domova

    Home office není žádná novinka, ale v době koronakrize přišla možnost práce z domova jako na zavolanou. Pracovat mohou ti, kterým to dovoluje povaha jejich práce, a samozřejmě ochota změnit své zvyky. Podle odborníků se otvírá možnost pro jednoho ze tří zaměstnanců, v případě vysokoškolsky vzdělaných osob a vysoce kvalifikových profesí dokonce pro každého druhého. Brzdou se může stát i v dnešní technologicky vyspělé době dostupnost internetu. Venkov stále strádá. V naší obci jsme rádi, když si můžeme vůbec zavolat z mobilu – někdy spojení funguje, jindy ne. A mobilní internet s přijatelnou rychlostí nabízí jen jediný operátor. Ten dokazuje konkurenci, že to jde, když nechybí zájem. Avšak v mnoha případech lze stále pozorovat spíš nezájem a snahu šetřit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE