INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Pražská strojírna Karotka 01Karotka, tak pojmenovala Pražská strojírna své nové vozidlo Iveco, které bude sloužit jako mobilní svářečská dílna. Oranžový, speciálně upravený automobil se stane čtvrtým členem flotily mobilních dílen.

Ty jsou využívány v terénu u nejrůznějších oprav či výměn kolejových svršků. Celková investice do nové posily týmu byla 1,7 milionu korun.

Dodavatelem je společnost Iveco. Nákladní vozidla jsou vybírána tak, aby se vešla do většiny podjezdů v Praze a zároveň převezla potřebnou technologii. Jsou upravena na míru potřebám Pražské strojírny. Již ve výrobě jsou instalovány například boční rolety či pracovní stůl, Pražská strojírna si následně do prostoru vozu instaluje přidanou brusnou technologii, agregát nebo regály na další příslušenství.

„V červnu tohoto roku jsme flotilu mobilních svářečských dílen doplnili o Ivetu, nyní jsme koupili Karotku. Jedná se o identické vozidlo, akorát je o 1,5 metru kratší. U obou předpokládáme mnohem menší pravděpodobnost poruch oproti starším typům, které máme,“ říká Robert Masarovič, předseda představenstva a generální ředitel Pražské strojírny a. s.

Pražská strojírna má pro lepší orientaci všechna vozidla pojmenovaná. Každé z aut, Karotka, Iveta, Fríčko a Dailyna, obsluhuje četa až tří lidí. Ta s nimi vyráží do terénu řešit závady či opravy. Ke složitějším opravám vyrážejí všechny vozidla společně, k jednodušším i samostatně. Směny čet se střídají, aby pohotovostní služba mohla fungovat 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Mezi nejčastější závady patří prasklé kolejnice, opotřebované profily či navařování výhybek. Právě díky dostatečnému vybavení v mobilních dílnách je Pražská strojírna schopna vyřešit problém přímo na místě za nejkratší možnou dobu, aby co nejméně omezila tramvajový provoz.

Většina úkonů je plánovaná dopředu. Některé si řeší mateřská společnost, Dopravní podnik Hlavního města Prahy, sama, na jiných kooperuje s Pražskou strojírnou, popřípadě má opravu v režii pouze Pražská strojírna. Kam který tým vyrazí, záleží na správci trati. U pohotovostních akcí vyráží na místo určení z pravidla ti, kteří mají potřebné vybavení a jsou nejblíže.

Pražská strojírna do nové mobilní dílny investovala 1,7 milionu korun. Aktuálně Karotka dorazila od dodavatele, nyní čeká na obrandování, instalaci veškerého vybavení a její první jízdu do terénu. Ta by se měla uskutečnit v průběhu prosince.

(tz)

Slovo ke dni

  • Porážíme Japonsko

    Češi trpí komplexem malosti. A proto každá zpráva, že jsme v něčem před giganty, potěší. Teď jsem si s gustem přečetl informaci, že jsme se zařadili do první třicítky zemí v online podnikání. Za námi se octly takové státy jako Itálie nebo Japonsko. Hodnotil se počet uživatelů internetu a vyspělost logistických služeb. Sám vím, jak úspěšně si vede například Zásilkovna, která velmi rychle expanduje nejen v ČR, ale i okolních státech. Už delší dobu je známo, že patříme k nejlepším na světě v užívání bezkontaktních plateb. A našlo by se toho víc, co povzbudí naši národní hrdost. Jak známo, mezi Goliáši není malý David bez šance, jak se píše v Bibli a jak jsme se o tom v historii mnohkrát přesvědčili.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOB tsoft   EON EG 2017 107  icom
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

PSC 0175

Češi budou nové věci vymýšlet stále 5. říjen 2020

Josef KratochvílJe obdivuhodné, kolik českých firem, vysokých škol, výzkumných organizací a dalších subjektů v uplynulém půlroce nacházelo nová řešení pro to, aby mohly existovat dál, rozvíjet výrobu a služby. Nabízet trhu to, co nejvíce potřebuje. Vznikly nové produkty, zrodily se ojedinělé postupy práce, ke slovu se dostaly špičkové technologie i efektivnější organizace procesů. Znamená to, že potenciál tvořivosti nabral na obrátkách, aktivoval se.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE