INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

Foto01 copyNemuset se tak o nic starat, nic hlídat ani kontrolovat, nestrachovat se, že něco propásnete, jen si bezstarostně jezdit. To je sen mnoha řidičů. Sen, který se zřejmě brzy stane realitou. Moderní automobily totiž už dnes zvládnou spoustu věcí a přebírají na sebe starosti, které tak uživatelé mohou s klidem hodit za hlavu.

Jedno z takových usnadnění každodenního života nabízí služba Telemaintenance poskytovaná značkou Peugeot. Tato služba informuje klienta o termínu servisní prohlídky vozu nebo o nutnosti servisního zásahu, a to přímo pomocí palubní telematické jednotky. Ta neustále sleduje a analyzuje informace o voze, následně je vyhodnotí a předá zákaznickému servisu značky Peugeot, který dle potřeby kontaktuje zákazníka a navrhne mu schůzku v prodejním místě, které si majitel vozu zvolí.

Služba Telemaintenance je zatím nabízena klientům ve vybraných evropských zemích, mezi které zatím Česká republika nespadá, nicméně rozšiřuje se velice rychle. V současnosti ji využívá více než 650 000 zákazníků značky Peugeot. Dá se tedy očekávat, že u nás bude co nevidět.

Nicméně existují další služby značky Peugeot, které mohou klienti v Česku využívat a se kterými uživateli vozu odpadne mnoho starostí a každodenních úkonů. S aplikací MyPeugeot například můžete bez obav zapomenout, kde jste zaparkovali. Poloha auta se automaticky ukládá do vašeho telefonu. Kromě toho vám aplikace umožňuje spravovat údržbu vašeho vozu, zobrazí vám servisní knížku a pomůže naplánovat návštěvu servisu. V případě potřeby vás také propojí se službou Peugeot Assistence. Řidiči, kteří jezdí služebním vozem a musí tak vyplňovat knihu jízd, mohou tuto povinnost přenechat zmíněné aplikaci. Ta se o to totiž dokonale postará.

Další balíček služeb získají majitelé vozů Peugeot vybavených 3D online navigací. Ta kromě aktuální dopravní situace zobrazí i celou řadu užitečných informací jako předpověď počasí, nebezpečné úseky, rychlostní radary apod. Kromě toho zjednodušuje uživatelům parkování. Informuje totiž o volných parkovacích místech v okolí a cenách parkovného. Ušetří vám i za pohonné hmoty, protože monitoruje ceny na okolních čerpacích stanicích a chcete-li, navede vás tam, kde jsou ceny nejvýhodnější.

Samostatnou kapitolou jsou elektrické a hybridní vozy. Ty vám před příchodem k autu připraví optimální tepelné podmínky. Umí se totiž samy předem vytopit či vychladit. Zvládají také načasovat dobíjení tak, abyste maximálně využili výhodnějších tarifů. A konečně pošlou vám zprávu, že jsou nabité, nebo vás naopak včas upozorní, nastane-li při dobíjení nějaká komplikace. Tyto služby jsou navíc majitelům elektromobilů a hybridů značky Peugeot poskytované zdarma a po celou dobu užívání vozu.

(placená prezentace)

 

 

Slovo ke dni

  • Auta zastavil čip

    Začnu svoji glosu otázkou: Jestlipak víte, která je nejdůležitější součást moderního automobilu? Ne, není to motor, převodovka ani volant. Je jím čip. Který, to mi poněkud uniká, nicméně kvůli němu stojí výroba vozidel po celém světě. Ztráty se počítají v tisících miliard korun, a to ještě nelze dohlédnout světla na konci tunelu. Naše „malá“ škodovka zastaví výrobu na týden, ostatní automobilky jsou na tom podobně, ne-li hůře. A proč chybí čipy, tedy nepostradatelná součást elektronických systémů vozu? Prý za to zas může covid a další překážky. Člověka napadá, že tohle v kapitalizmu není samo sebou a že za tím musí být nějaký záměr. Nedivte se, aut přibývá tolik, že už se ani nevejdou na silnice a víc stojí v kolonách a zácpách než jedou. A ta uhlíková stopa, škoda slov! Někdo upíná své naděje k elektromobilům. Možná, že opravdu...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 1 kopie

Malým a středním podnikům chybí strategie v oblasti ochrany duševního vlastnictví Pomůže dotační program COSME FUND? 13. září 2021

O ochraně duševního vlastnictví musí každý malý či střední podnik uvažovat především jako o investici. Měl by proto zahrnout do svých úvah celý proces existence MSP počínaje jeho založením přes rozvoj, včetně případné zahraniční expanze, až po jeho předání následovníkům nebo prodej třetím osobám. To platí i pro rodinné podniky.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE