INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Na obchodní síti AHOLD mohou zákazníci nakoupit chléb a pečivo z ječné mouky. Dříve tradiční surovina s výtečnými chuťovými, užitnými a zdravotními vlastnostmi prožívá renesanci díky celoevropskému projektu, do něhož se zapojili i čeští výzkumníci.

Potravinářské výrobky z ječmene, které se začaly objevovat na domácím trhu, jsou výsledkem intenzivnímu výzkumu, jehož střediskem je Univerzita v Bologni. V mezinárodním týmu jsou zapojeni i pracovníci společnosti Zeelandia, s.r.o.

Jak uvedl Ing. František Smrž z vývoje společnosti Zeelandia, ječmen se používal v pivovarnickém průmyslu. Nový projekt umožnil využít ječnou surovinu také v pekárenské a mlékárenské výrobě. Z ječné mouky se vyrábějí chléb, bageta Mr. Barley i sladké pečivo. Na trhu už jsou také jogurty a sýry s ječnými krupkami.

Potraviny z jarního ječmene se vyznačují vysokým podílem vlákniny (16 až 30 procent) včetně rozpustné složky (beta-glukanu), která upravuje hladinu cholesterolu. Tyto cereální produkty s příznivými nutričními vlastnostmi jsou velmi vhodné zejména pro výživu seniorů. Nabízejí zdraví v podobě, která chutná. Například chléb nebo bageta se značkou Mr. Barley povzbuzuje přirozenou vitalitu, je zdravý a chuťově unikátní.

Tavené sýry s ječnými perličkami dodává do prodejen mlékárna TANY Nýrsko. Například sýr Gladiátor obsahuje 15 procent ječmene.

Více informací na mrbarley.cz

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3