INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
CENTROPOL ENERGY se nejpozději do léta stane největším alternativním dodavatelem elektřiny na domácím trhu. Během několika měsíců překročí společnost hranici 200.000 odběrných míst a předstihne tak dosud největšího alternativního dodavatele, společnost Bohemia Energy. CENTROPOL ENERGY navíc plánuje další růst nejen v Česku, ale chce se zaměřit také na zahraniční trhy. Na dnešní tiskové konferenci to uvedli zástupci firmy.

V současné době dodává CENTROPOL ENERGY elektřinu do 123.000 odběrných míst. "V současné chvíli uzavíráme měsíčně zhruba 17.000 nových smluv na dodávky elektřiny. Nejpozději do konce léta tak překročíme hranici 200.000 odběrných míst a staneme se tak největším alternativním dodavatelem elektřiny v Česku," uvedl obchodní ředitel a člen představenstva CENTROPOL ENERGY Lukáš Pokrupa. Dosud největší alternativní dodavatel elektřiny, společnost Bohemia Energy eviduje v současné době přes 150.000 odběrných míst, přičemž měsíčně získává v průměru 5 – 6 tis. nových zákazníků.

CENTROPOL ENERGY počítá s expanzí

CENTROPOL ENERGY přitom plánuje další zvyšování podílu na trhu s elektřinou a plynem v ČR "Do konce letošního roku chceme získat dalších více než 100.000 nových zákazníků. Měli bychom se tak v celkovém počtu dostat na hranici 250.000 odběrných míst. Největší nárůst předpokládáme v segmentu domácností," uvedl Lukáš Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY se chce v letošním roce více soustředit také na menší a střední podnikatele, kteří jsou jeho dalším výrazným segmentem zákazníků. "Již v březnu jsme pro oslovení této cílové skupiny spustili naši vůbec první bigboardovou kampaň. V cílení na tuto skupinu zákazníků budeme pokračovat i v dalších měsících, kdy se kampaň přesune především na internet," doplnil Lukáš Pokrupa.

Vstup na zahraniční trhy

V letošním roce CENTROPOL ENERGY analyzuje možnosti a podmínky vstupu na zahraniční trhy. "V příštím roce uvažujeme o vstupu na energetický trh Polska, Slovenska či Maďarska. V zahraničí se chceme primárně soustředit na dodávku elektřiny, v budoucnu bychom chtěli dodávat zákazníkům také zemní plyn. Vstup společnosti na zahraniční trhy se bude odvíjet od výsledků připravované analýzy," uvedl Lukáš Pokrupa.

CENTROPOL ENERGY, a.s. je rychle rostoucí společnost, která se stala během krátké doby významným dodavatelem elektřiny v ČR. Jejími klienty jsou především odběratelé z řad měst a obcí, samosprávy, státní správy či malých a středních firem. Nejvýraznější podíl na trhu s elektřinou však v současnosti získává v segmentu domácností. Vůči ostatním dodavatelům se snaží vymezit garancí nižší ceny pro zákazníky připojené k hladině nízkého napětí.

Společnost CENTROPOL ENERGY, a.s. působí na trhu s elektřinou od roku 2007, na trh se zemním plynem vstoupila na začátku loňského roku. V roce 2010 společnost meziročně téměř zdvojnásobila tržby z prodeje elektřiny a zemního plynu na 2,1 miliardy korun a v závěru roku dodávala elektřinu a plyn zhruba 150.000 zákazníkům.

(tz)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3