INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
EBCLOGOJak již Prosperita informovala, ve dnech 2. – 3. června 2011 se v Praze uskuteční 14. Kongres European Business Congress e.V ((EBC). Jeho delegáti se vysloví k ústřednímu tématu, kterým bude Zemní plyn – energie 21. Století. Na podrobnosti jsme se zeptali jednoho z hlavních organizátorů tohoto významného setkání podnikatelských evropských i světových špiček, Ing. Huga Kysilky, marketingového a PR ředitele společnosti Vemex s.r.o.

H_Kysilka_342Co si myslíte o tématu, kterým se bude Kongres zabývat, a jeho významu?

Rozhodně jde o velmi aktuální problematiku vzhledem k tomu, že se energetika dostává na pomyslnou křižovatku. Na jedné straně se začínáme po japonských zkušenostech obávat o bezpečnost jaderných elektráren, na druhé je nezbytné v rámci ozdravení životního prostředí snižovat limity těžby hnědého uhlí, řešit snižování emisí u stávajících elektráren a tepláren i emisní zátěž vlivem dopravy. A právě tady vyvstává do popředí čistá energie v podobě zemního plynu a široké možnosti jeho využití v elektrárenství, teplárenství, kogeneracích a v případě jeho stlačené podoby i v dopravě.

Je něco konkrétního a zajímavého, čím chce společnost VEMEX přispět při projednávání tohoto tématu?

Jistě. Pracovali jsme na projektu, který by svým způsobem pomohl vyvrátit obavy z toho, že by zásoby zemního plynu mohly být podobně jako v případě světových zásob ropy vyčerpány v průběhu několika budoucích desetiletí. Navštívili jsme nejzápadnější sibiřská naleziště zemního plynu a přesvědčili se na vlastní oči o tamních zásobách modrého zlata, těžebních objemech, ale i využívané technice a technologiích. Toto svědectví přinášíme v následujícím článku, který by měl posunout naše vnímání zemního plynu mimo dosavadní zaběhnuté hranice. Ano, i o tom článek vypovídá.

(no)

Slovo ke dni

  • Stravenkový paušál uspěl

    Jedna z nejvíce kontroverzních věcí, které hýbaly podnikatelskou věřejností, bylo zavedení stravenkového paušálu, tedy rozšíření možností v poskytování obědů zaměstnancům. Proti byly vydavatelé stravenek a odbory. Argumentovalo se rozbitím osvědčeného systému, který léty prokázal své kvality. Příznivci paušálu poukazovali na to, že změna poskytuje více možností, zjednoduší administrativu a skoncuje s vysokými provizemi. Po dvou letech fungování se ukazuje, že čtyři z deseti firem dávají přednost stravenkovému paušálu. Zejména vyhovuje malým a středním zaměstnavatelům. Ti velcí mohou poskytnout občerstvení ve vlastních podnikových jídelnách. Ale nestalo se, že by lidé v práci přestali obědvat a raději získané finanční prostředky vydali za něco jiného. Myslím, že nynější praxe, i když možná do značné míry ovlivněná pandemií koronaviru, prokázala...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE