INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
EBCLOGOJak již Prosperita informovala, ve dnech 2. – 3. června 2011 se v Praze uskuteční 14. Kongres European Business Congress e.V ((EBC). Jeho delegáti se vysloví k ústřednímu tématu, kterým bude Zemní plyn – energie 21. Století. Na podrobnosti jsme se zeptali jednoho z hlavních organizátorů tohoto významného setkání podnikatelských evropských i světových špiček, Ing. Huga Kysilky, marketingového a PR ředitele společnosti Vemex s.r.o.

H_Kysilka_342Co si myslíte o tématu, kterým se bude Kongres zabývat, a jeho významu?

Rozhodně jde o velmi aktuální problematiku vzhledem k tomu, že se energetika dostává na pomyslnou křižovatku. Na jedné straně se začínáme po japonských zkušenostech obávat o bezpečnost jaderných elektráren, na druhé je nezbytné v rámci ozdravení životního prostředí snižovat limity těžby hnědého uhlí, řešit snižování emisí u stávajících elektráren a tepláren i emisní zátěž vlivem dopravy. A právě tady vyvstává do popředí čistá energie v podobě zemního plynu a široké možnosti jeho využití v elektrárenství, teplárenství, kogeneracích a v případě jeho stlačené podoby i v dopravě.

Je něco konkrétního a zajímavého, čím chce společnost VEMEX přispět při projednávání tohoto tématu?

Jistě. Pracovali jsme na projektu, který by svým způsobem pomohl vyvrátit obavy z toho, že by zásoby zemního plynu mohly být podobně jako v případě světových zásob ropy vyčerpány v průběhu několika budoucích desetiletí. Navštívili jsme nejzápadnější sibiřská naleziště zemního plynu a přesvědčili se na vlastní oči o tamních zásobách modrého zlata, těžebních objemech, ale i využívané technice a technologiích. Toto svědectví přinášíme v následujícím článku, který by měl posunout naše vnímání zemního plynu mimo dosavadní zaběhnuté hranice. Ano, i o tom článek vypovídá.

(no)

Slovo ke dni

  • Smrt ze zoufalství

    Ztratili práci, smysl života, začali pít nebo nadměrně brát antidepresiva a předčasně zemřeli. V USA dospěli vědci k závažnému poznání. V posledních dekádách čekala předčasná smrt na 600 tisíc lidí, uvádějí zprávy na Seznam.cz. Týká se bílých Američanů bez vysokoškolského vzdělání, kteří nenašli odpovídající uplatnění na pracovním trhu. Byli z něj vytlačeni roboty, umělou inteligencí, digitálními technologiemi. A nebo se jejich pracovní pozice odstěhovaly do regionů s nízkými mzdovými náklady. Nám Čechům zatím toto nebezpečí nehrozí. Domácí ekonomika stále poptává mnoho talentů, a to z řad především technických profesí. Uplatnění v České republice najde každý, kdo chce a má potřebné kvalifikační schopnosti. Nezaměstnanost se u nás dlouhodobě pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Věřím, že s vyspělými technologiemi z USA si nedovezeme i...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Proč si strany v IP mediaci naslouchají 15. červen 2022

V minulém příspěvku jsme se seznámili s druhou fází mediace, ve které IP mediátor aktivně naslouchá stranám. V rámci této fáze mediace je cílem IP mediátora zjistit skutečné potřeby a zájmy stran konfliktu.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3