INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
EBCLOGOJak již Prosperita informovala, ve dnech 2. – 3. června 2011 se v Praze uskuteční 14. Kongres European Business Congress e.V ((EBC). Jeho delegáti se vysloví k ústřednímu tématu, kterým bude Zemní plyn – energie 21. Století. Na podrobnosti jsme se zeptali jednoho z hlavních organizátorů tohoto významného setkání podnikatelských evropských i světových špiček, Ing. Huga Kysilky, marketingového a PR ředitele společnosti Vemex s.r.o.

H_Kysilka_342Co si myslíte o tématu, kterým se bude Kongres zabývat, a jeho významu?

Rozhodně jde o velmi aktuální problematiku vzhledem k tomu, že se energetika dostává na pomyslnou křižovatku. Na jedné straně se začínáme po japonských zkušenostech obávat o bezpečnost jaderných elektráren, na druhé je nezbytné v rámci ozdravení životního prostředí snižovat limity těžby hnědého uhlí, řešit snižování emisí u stávajících elektráren a tepláren i emisní zátěž vlivem dopravy. A právě tady vyvstává do popředí čistá energie v podobě zemního plynu a široké možnosti jeho využití v elektrárenství, teplárenství, kogeneracích a v případě jeho stlačené podoby i v dopravě.

Je něco konkrétního a zajímavého, čím chce společnost VEMEX přispět při projednávání tohoto tématu?

Jistě. Pracovali jsme na projektu, který by svým způsobem pomohl vyvrátit obavy z toho, že by zásoby zemního plynu mohly být podobně jako v případě světových zásob ropy vyčerpány v průběhu několika budoucích desetiletí. Navštívili jsme nejzápadnější sibiřská naleziště zemního plynu a přesvědčili se na vlastní oči o tamních zásobách modrého zlata, těžebních objemech, ale i využívané technice a technologiích. Toto svědectví přinášíme v následujícím článku, který by měl posunout naše vnímání zemního plynu mimo dosavadní zaběhnuté hranice. Ano, i o tom článek vypovídá.

(no)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3