INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem
LnV_logoNa půlkilometrovém úseku Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem bylo o minulém víkendu největší soustředění jachet, lodí a člunů nejrůznějších typů a velikostí, které bylo spolu s příslušenstvím pro vodní sporty, zajímavostmi a vší co k vodě patří, lákadlem obyvatel a návštěvníků Prahy. Akce probíhala za asistence hlavního partnera, společnosti Mercedes-Benz ČR s.r.o. a dalších partnerů, mezi nimiž nechybělo ministerstvo pro místní rozvoj či Městská část Praha 2 a další. Co do počtu vystavovatelů byl letošní třetí ročník největším a díky hezkému počasí se veletrh Lodě na vodě těšil velkému zájmu rodinných i individuálních návštěvníků.

Iustran_foto2010Na akci nechyběla jachtařská show, v níž se představily sportovní ex-olympijské katamarány Tornado a další lodě, jejichž osádku tvořila naše současná katamaránská špička včetně předních evropských posádek a náš nejlepší oceánský jachtař David Křížek. Exhibici Freestyle na vodním skútru předváděl nejlepší český freestyler Jaroslav Tirner.

Novinkou letošního ročníku veletrhu Lodě na vodě návštěvní hala Boutique, kde své produkty a služby představila řada renomovaných společností, jako například Aviko Time s hodinkami Edox, Olympus s fotoaparáty a dalekohledy pro volný čas nebo Perfekt Sound s audio výrobky či Allianz pojišťovna s pojišťovacími produkty a další. Akci provázela řada soutěží a doprovodných programů s odbornými přednáškami a semináři. Kdo tipoval celkový počet lodí soustředěných v prostoru Vltavy vyčleněném tomuto veletrhu, vůbec to neměl lehké a rozhodně by třeba neopomenout i taové skvosty, jakými byla například plachetnice DEHLER 29 od společnosti MARITIME, která zde měla národní premiéru, nebo novinky na českém trhu v podobě motorových člunů ATLANTIC a HydroMarion, jež představilo TPS Centrum a jiné.

Zajímavou expozicí se na veletrhu pochlubila Honda Marine. Nechyběl v ní například nový weekendový cruiser francouzské značky Cap Ferret, který zajímavým uspořádáním místa pro posádku nabízí v této kategorii nevídaný komfort. Oddělená toaleta, rozvody tekoucí vody, malá kuchyňka a dostatek úložných prostor a spaní pro čtyři osoby je jen malým výčtem kvalit této rodinné lodi, s níž se nabízí možnost prožívat nejen příjemný víkend, ale i velkou část dovolené. Díky jejím transportním rozměrům si lze užívat jízdu nejen v tuzemsku, ale i na mořských vlnách. A jak říkají lidé od Honda Mariny, společně s motorem Honda je to společník, který nikdy nezklame.

(no)

Slovo ke dni

  • Stravenkový paušál uspěl

    Jedna z nejvíce kontroverzních věcí, které hýbaly podnikatelskou věřejností, bylo zavedení stravenkového paušálu, tedy rozšíření možností v poskytování obědů zaměstnancům. Proti byly vydavatelé stravenek a odbory. Argumentovalo se rozbitím osvědčeného systému, který léty prokázal své kvality. Příznivci paušálu poukazovali na to, že změna poskytuje více možností, zjednoduší administrativu a skoncuje s vysokými provizemi. Po dvou letech fungování se ukazuje, že čtyři z deseti firem dávají přednost stravenkovému paušálu. Zejména vyhovuje malým a středním zaměstnavatelům. Ti velcí mohou poskytnout občerstvení ve vlastních podnikových jídelnách. Ale nestalo se, že by lidé v práci přestali obědvat a raději získané finanční prostředky vydali za něco jiného. Myslím, že nynější praxe, i když možná do značné míry ovlivněná pandemií koronaviru, prokázala...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červen 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

14 Karabec

Jak je to s promlčecí lhůtou při mimosoudním řešení sporů 3. květen 2021

Ve srovnání se zahraničím se alternativní metody řešení sporů (ADR) v České republice používají v oblasti ochrany duševního vlastnictví nedostatečně. S tím souvisí i nedostatek mediátorů odborně připravených vést mediační spory v této specifické oblasti práva. Mediace má přitom nezastupitelnou úlohu zejména v případech, kdy strany nejsou schopny vyjednávat, jejich vzájemné vztahy jsou vyhrocené, soudní řešení nemusí přinést očekávaný výsledek, v dané věci je nejednoznačný výklad práva, hrozí vysoké náklady na vedení sporu, existuje časová či ekonomická tíseň stran nebo spor je příliš komplexní.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE