INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
LnV_logoNa půlkilometrovém úseku Vltavy mezi Železničním a Palackého mostem bylo o minulém víkendu největší soustředění jachet, lodí a člunů nejrůznějších typů a velikostí, které bylo spolu s příslušenstvím pro vodní sporty, zajímavostmi a vší co k vodě patří, lákadlem obyvatel a návštěvníků Prahy. Akce probíhala za asistence hlavního partnera, společnosti Mercedes-Benz ČR s.r.o. a dalších partnerů, mezi nimiž nechybělo ministerstvo pro místní rozvoj či Městská část Praha 2 a další. Co do počtu vystavovatelů byl letošní třetí ročník největším a díky hezkému počasí se veletrh Lodě na vodě těšil velkému zájmu rodinných i individuálních návštěvníků.

Iustran_foto2010Na akci nechyběla jachtařská show, v níž se představily sportovní ex-olympijské katamarány Tornado a další lodě, jejichž osádku tvořila naše současná katamaránská špička včetně předních evropských posádek a náš nejlepší oceánský jachtař David Křížek. Exhibici Freestyle na vodním skútru předváděl nejlepší český freestyler Jaroslav Tirner.

Novinkou letošního ročníku veletrhu Lodě na vodě návštěvní hala Boutique, kde své produkty a služby představila řada renomovaných společností, jako například Aviko Time s hodinkami Edox, Olympus s fotoaparáty a dalekohledy pro volný čas nebo Perfekt Sound s audio výrobky či Allianz pojišťovna s pojišťovacími produkty a další. Akci provázela řada soutěží a doprovodných programů s odbornými přednáškami a semináři. Kdo tipoval celkový počet lodí soustředěných v prostoru Vltavy vyčleněném tomuto veletrhu, vůbec to neměl lehké a rozhodně by třeba neopomenout i taové skvosty, jakými byla například plachetnice DEHLER 29 od společnosti MARITIME, která zde měla národní premiéru, nebo novinky na českém trhu v podobě motorových člunů ATLANTIC a HydroMarion, jež představilo TPS Centrum a jiné.

Zajímavou expozicí se na veletrhu pochlubila Honda Marine. Nechyběl v ní například nový weekendový cruiser francouzské značky Cap Ferret, který zajímavým uspořádáním místa pro posádku nabízí v této kategorii nevídaný komfort. Oddělená toaleta, rozvody tekoucí vody, malá kuchyňka a dostatek úložných prostor a spaní pro čtyři osoby je jen malým výčtem kvalit této rodinné lodi, s níž se nabízí možnost prožívat nejen příjemný víkend, ale i velkou část dovolené. Díky jejím transportním rozměrům si lze užívat jízdu nejen v tuzemsku, ale i na mořských vlnách. A jak říkají lidé od Honda Mariny, společně s motorem Honda je to společník, který nikdy nezklame.

(no)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3