INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

 

Liberecký kraj plánuje vybudovat inovační centrum pro podnikatele, informoval o tom náměstek libereckého hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj). Vedení kraje se chce inspirovat příkladem Jihomoravského inovačního centra (JIC). Zástupci kraje navštívili JIC na počátku dubna, aby načerpali zkušenosti, které centrum získalo za deset let existence.

 

Plánované liberecké centrum by mělo podporovat vznik nových inovačních firem, zaměřit by se mělo i na komerční využití výzkumu a vývoje. Vedení kraje si od projektu slibuje i vznik nových pracovních příležitostí, kraj trápí vysoká nezaměstnanost.

 

"Chceme vytvořit podobné inovační centrum jako v Brně s podporou využití hi-tech technologií," vysvětlil Pieter. Centrum by podle něj mělo začínajícím podnikatelům zajistit zázemí, administrativní pomoc, ale i workshopy nebo podporu zkušených mentorů.

 

Jihomoravské inovační centrum, které liberecké politiky inspirovalo, vzniklo v Brně v roce 2003. Jeho hlavní činností je zprostředkování spolupráce univerzit a vědeckovýzkumných institucí s podnikatelskou sférou, s cílem maximalizovat přínos výzkumu a vývoje na regionální a národní úrovni. Centrum vzniklo jako zájmové sdružení, jehož členy jsou Jihomoravský kraj, město Brno, Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita a Veterinární a farmaceutická univerzita. Letos slaví JIC desáté narozeniny.

 

Brněnskému centru už se podařilo ve spolupráci s ostatními partnery vytvořit stovky kvalifikovaných pracovních míst ve 110 technologických firmách. "Do roku 2020 přineseme Jihomoravskému kraji další novou firmu s miliardovým ročním obratem, tři regionální společnosti s celosvětovým dosahem, 500 mezinárodně konkurenceschopných firem a 2020 vysoce kvalifikovaných pracovních míst," popsala vizi JIC provozní ředitelka Michaela Šuleřová.

(tz)

 

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3