INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

optimus_2X_aa

Když uchopíte smartphone do ruky, jako první vás překvapí velmi nízká hmotnost. Kdo vezme do ruky smartphone s 4" displejem, očekává, že to nebude žádný drobek. Jenže LG P990 Optimus 2X váží pouze 139 g. Navíc je velmi tenký, má jen 11 mm. Snadno jej tedy schováte v kapse kalhot nebo v košili. Samotný design zaslouží jen uznání. Zkosené hrany vypadají velmi moderně, při výrobě byly použity jen nejkvalitnější materiály, díky kterým působí telefon již na první dotek velmi luxusně.

 

Dvoujádrová architektura

V čem je smartphone zcela unikátní, to je procesor. LG P990 Optimus 2X používá zcela nový mikroprocesor NVIDIA Tegra 2. Procesor je vybaven dvojicí jader, každé je taktované na 1 GHz. Tím nabízí zhruba dvojnásobný výkon oproti všem jiným smartphonům. Nový procesor však nesází jen na výkon, ale také na efektivitu. Telefony Android jsou známé tím, že jejich baterie je rychle vybitá. Nový procesor tomu zabraňuje, protože má vyspělé řízení spotřeby. Zároveň je celý telefon mnohem efektivnější i při plném zatížení. Můžou za to specializované procesory, které jsou optimalizované pro konkrétní činnost. Tu vykonávají s plným výkonem a maximálně efektivně. Dále nechybí speciální procesory pro práci s videem. Ty si poradí s hardwarovým enkódováním videa všech moderních typů formátů, včetně H.264. Jak nahrávání, tak přehrávání videa je díky tomu plynulé, nezatěžuje hlavní CPU a neždímá baterii.

Plný multimédií

V předchozím odstavci jsme se zmínili, že telefon má speciální procesor určen pro práci s videem. Ten umožňuje nahrávat i přehrávat videa až do plného rozlišení 1 080p. Díky tomu se z telefonu může stát multimediální centru domácnosti. Jak je to možné? Telefon je vybaven HDMI rozhraním. HDMI kabelem jej tedy jednoduše připojíte k vašemu televizoru a můžete přehrávat filmy, které jste natočili telefonem, i které máte uložené v paměti telefonu. Hardwarový procesor pro dekódování videa si poradí se všemi kodeky a formáty, takže je možné přehrávat filmy až do kvality, kterou používají Blu-ray. Je vám to málo? LG P990 Optimus 2X můžete připojit přes Wi-Fi do vaší domácí sítě. Telefon pak může na televizoru přehrávat filmy, které máte uložené v počítači, nebo na síťovém disku. Je to skutečně báječné multimediální centrum.

Výkonný pracovník

Současné smartphony jsou určené pro méně náročnou práci. Ne však LG P990 Optimus 2X, který má výkon srovnatelný s netbookem. Uživatelská paměť 8 GB bude stačit jak pro množství dokumentů, tak multimédií. Komu je to málo, může paměť rozšířit o dalších 32 GB díky paměťovým kartám microSD. 512 MB operační paměti zase zajišťuje, že operační systém Android bude vždy rychlý a nikdy na něj nebudete čekat. Webové stránky jsou díky novému procesoru okamžitě načtené, včetně multimediálního obsahu, jako jsou flash animace. Smartphone s Androidem a takovou hardwarovou výbavou je nejlepší pomocník náročného manažera.

Fotí a natáčí

Není možné nezmínit špičkový fotoaparát, který patří k těm nejlepším, jaké se do telefonů dávají. Má rozlišení 8 Mpix, nechybí pokročilé funkce, jako je detekce obličeje, samozřejmostí je automatické ostření. Za zhoršených světelných podmínek pomůže přisvícením vysoce svítivá LED. Komu nestačí fotografie, ten může také natáčet video. Není telefon, který by to zvládal lépe. Optimus 2X totiž natáčí video až do kvality plného HD rozlišení, tedy 1080 řádků progresivně (bez prokládání).

Smartphone pro nejnáročnější

Všechny ostatní smartphony vypadají vedle modelu Optimus 2X jako dinosauři. Technologický náskok z něj dělá nejlepší smartphone současnosti. Boduje nejen brutálním výkonem, ale také úsporností, efektivitou, multimediálními funkcemi a také překrásným designem. Kdo hledá nejpokrokovější smartphone současnosti, ten má jedinou možnost.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3