INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Wordmark_2008_RGBV lednu letošního roku byl spuštěn na Plzeňské ulici v Praze celosvětově první systém veřejného osvětlení, který kombinuje LED svítidla Philips SpeedStar a počítačový systém CityTouch. Díky tomuto spojení je možné ovládat efektivní uliční osvětlení pomocí jednoduchého internetového rozhraní, ke kterému se mohou technici připojit prakticky odkudkoli. Jedná se o významný krok k rozvoji veřejného osvětlení a zvýšení jeho efektivnosti a úspornosti.

Úkol přesně pro Philips

LED technologie je používána již v mnoha oblastech soukromého života, například jako osvětlení v domácnostech nebo u automobilů. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy LED technologie začne být více využívána při osvětlení veřejných prostranství. V této oblasti se ve spolupráci se společností Philips angažovalo již několik českých měst, ať již v rámci nasvícení historických budov, nebo přímo využitím LED svítidel pro osvětlení motorizovaných komunikací. Již v roce 2009 se mezi tato města zařadila i Praha.

Úplnou novinkou je osvětlení tak frekventované a rozsáhlé komunikace, jakou je Plzeňská ulice (až 5 dopravních pruhů, 2 tramvajové pásy, výška 12 metrů a vzdálenosti mezi stožáry až 35m) a jeho řízení pomocí internetu. Ačkoli primárním úkolem této, v oblasti vysokých příkonů jedinečné, instalace nebylo snížení spotřeby energie, došlo ke snížení příkonu z původních 170W na 159W. Spuštění tohoto projektu však především demonstruje skutečnost, že společnost Phlilips je dnes jednou z mála společností, která dokáže LED svítidly podle normy osvětlit takto náročnou aplikaci.

Ovládání přes internet

Výhodou nově spuštěného osvětlení na Plzeňské ulici je možnost ovládání jednotlivých svítidel přes internet. Prostřednictvím jednoduchého internetového rozhraní se mohou specializovaní pracovníci přihlásit odkudkoli a zapínat, vypínat či ztlumovat jednotlivá svítidla, mohou sbírat informace o celé světelné soustavě a řídit tak i její pravidelnou údržbu. Samotný systém je schopen techniky informovat v případě, že se vyskytne chyba či porucha a indikovat, kde a jakého charakteru je. K ovládání portálu CityTouch není potřeba žádný speciální software a je možné se k němu přihlásit prakticky odkudkoli.

LEDgine - technologie pro budoucnost

V současné době roste popularita používání LED technologií. Ty se velmi dynamicky rozvíjejí a neustále se na trh dostávají nová vylepšená zařízení, která však mají často LED zdroje přímo zabudované do svítidel. To je svým způsobem i jejich nevýhodou, jelikož i s přihlédnutím k dlouhé životnosti a rychlému vývoji LED často zastarávají. Společnost Philips proto využívá pro svá LED svítidla nové moduly LEDgine, které jsou připraveny pro budoucí rozvoj LED technologií. Tyto moduly nejsou pevnou součástí svítidla a je tudíž možné je kdykoli vyměnit za inovované a účinnější moduly. Tuto výměnu lze provést na místě, jako v případě klasických výbojkových technologií. Moduly LEDgine tedy zajistí, že aktuálně instalovaná svítidla SpeedStar nebudou ani za deset let zastaralá oproti v té době moderním svítidlům.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je diverzifikovanou společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity". S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 119 000 zaměstnanců ve více než 60 zemích světa. Obrat společnosti 25,4 miliard EUR v roce 2010 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Je vedoucí společností v oblasti plochých televizorů, pánských holicích strojků a zastřihovačů vlasů, přenosné zábavní elektroniky a zubní techniky. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3