INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Wordmark_2008_RGBV lednu letošního roku byl spuštěn na Plzeňské ulici v Praze celosvětově první systém veřejného osvětlení, který kombinuje LED svítidla Philips SpeedStar a počítačový systém CityTouch. Díky tomuto spojení je možné ovládat efektivní uliční osvětlení pomocí jednoduchého internetového rozhraní, ke kterému se mohou technici připojit prakticky odkudkoli. Jedná se o významný krok k rozvoji veřejného osvětlení a zvýšení jeho efektivnosti a úspornosti.

Úkol přesně pro Philips

LED technologie je používána již v mnoha oblastech soukromého života, například jako osvětlení v domácnostech nebo u automobilů. Bylo tedy pouze otázkou času, kdy LED technologie začne být více využívána při osvětlení veřejných prostranství. V této oblasti se ve spolupráci se společností Philips angažovalo již několik českých měst, ať již v rámci nasvícení historických budov, nebo přímo využitím LED svítidel pro osvětlení motorizovaných komunikací. Již v roce 2009 se mezi tato města zařadila i Praha.

Úplnou novinkou je osvětlení tak frekventované a rozsáhlé komunikace, jakou je Plzeňská ulice (až 5 dopravních pruhů, 2 tramvajové pásy, výška 12 metrů a vzdálenosti mezi stožáry až 35m) a jeho řízení pomocí internetu. Ačkoli primárním úkolem této, v oblasti vysokých příkonů jedinečné, instalace nebylo snížení spotřeby energie, došlo ke snížení příkonu z původních 170W na 159W. Spuštění tohoto projektu však především demonstruje skutečnost, že společnost Phlilips je dnes jednou z mála společností, která dokáže LED svítidly podle normy osvětlit takto náročnou aplikaci.

Ovládání přes internet

Výhodou nově spuštěného osvětlení na Plzeňské ulici je možnost ovládání jednotlivých svítidel přes internet. Prostřednictvím jednoduchého internetového rozhraní se mohou specializovaní pracovníci přihlásit odkudkoli a zapínat, vypínat či ztlumovat jednotlivá svítidla, mohou sbírat informace o celé světelné soustavě a řídit tak i její pravidelnou údržbu. Samotný systém je schopen techniky informovat v případě, že se vyskytne chyba či porucha a indikovat, kde a jakého charakteru je. K ovládání portálu CityTouch není potřeba žádný speciální software a je možné se k němu přihlásit prakticky odkudkoli.

LEDgine - technologie pro budoucnost

V současné době roste popularita používání LED technologií. Ty se velmi dynamicky rozvíjejí a neustále se na trh dostávají nová vylepšená zařízení, která však mají často LED zdroje přímo zabudované do svítidel. To je svým způsobem i jejich nevýhodou, jelikož i s přihlédnutím k dlouhé životnosti a rychlému vývoji LED často zastarávají. Společnost Philips proto využívá pro svá LED svítidla nové moduly LEDgine, které jsou připraveny pro budoucí rozvoj LED technologií. Tyto moduly nejsou pevnou součástí svítidla a je tudíž možné je kdykoli vyměnit za inovované a účinnější moduly. Tuto výměnu lze provést na místě, jako v případě klasických výbojkových technologií. Moduly LEDgine tedy zajistí, že aktuálně instalovaná svítidla SpeedStar nebudou ani za deset let zastaralá oproti v té době moderním svítidlům.

O společnosti Royal Philips Electronics

Royal Philips Electronics of the Netherlands (NYSE: PHG, AEX: PHI) je diverzifikovanou společností zaměřující se na zlepšování kvality života pomocí inovací. Jako vedoucí společnost v oblastech zdravotní péče, životního stylu a osvětlovací techniky propojuje Philips technologie a design s cílem vytvářet produkty, které vychází z potřeb spotřebitelů a jsou v souladu s filosofií firmy „Sense and Simplicity". S centrálou v Holandsku, zaměstnává Philips přibližně 119 000 zaměstnanců ve více než 60 zemích světa. Obrat společnosti 25,4 miliard EUR v roce 2010 řadí společnost jako vedoucí firmu v oblastech léčby srdečních onemocnění, akutní a domácí péče, energeticky úsporné osvětlovací techniky a výrobků souvisejících s moderním životním stylem a pohodlím spotřebitelů. Je vedoucí společností v oblasti plochých televizorů, pánských holicích strojků a zastřihovačů vlasů, přenosné zábavní elektroniky a zubní techniky. Novinky týkající se společnosti Philips najdete na internetové stránce www.philips.com/newscenter.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3