INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
vlaky_001Železniční dopravce RegioJet zahájil prodej jízdenek na své dálkové vlaky, které vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha v pondělí 26. září. Začíná startovací fáze projektu s třemi spoji v každém směru. Další rozšíření nabídky spojů pak nastane v průběhu října. Cestující si od dnešního dne mohou kupovat jízdenky – a to jednak on-line na stránkách www.regiojet.cz, nebo na kterémkoli prodejním místě Student Agency v České republice. Nákup jízdenek je možný také v pobočce RegioJet na pražském hlavním nádraží. Další pobočky otevře RegioJet v Pardubicích, Olomouci, Ostravě (Svinov a hlavní nádraží) a v Havířově postupně v následujících dnech. V Hranicích na Moravě, Ústí nad Orlicí a Zábřehu na Moravě bude prodej jízdenek na vlaky RegioJet probíhat ve spolupráci s provizním partnerem. V nabídce jsou atraktivní ceny. V kombinaci s bezplatnou kreditovou jízdenkou na trasu Ostrava – Praha již za 230 Kč nebo Olomouc – Praha za 190 Kč. S otevřenou jízdenkou si pak může zákazník pořídit jízdenku na trasu Ostrava – Praha za 295 Kč a z Olomouce do Prahy za 220 Kč. Slevu ze základního jízdného 25 % dostanou při nákupu na pobočce držitelé In-karet / RailPlus stejně jako dalších slevových karet RailPlus.

Vlaky RegioJet také přinášejí přelom ve službách. Za rezervaci místa neplatí zákazník nic navíc. Cestující mohou využít řady služeb zdarma, další si mohou zakoupit za zvýhodněné ceny.

Jízdní řád

Od 26. září vyjedou vlaky IC RegioJet z Havířova přes Ostravu, Hranice na Moravě, Olomouc, Zábřeh na Moravě, Ústí nad Orlicí a Pardubice do Prahy 3x denně v každém směru podle následujícího jízdního řádu.

Cestovní doba mezi stanicí Ostrava Svinov a pražským hlavním nádražím činí u většiny spojů 3 hodiny 34 minut. Rozšíření počtu spojů pak dopravce plánuje na měsíc říjen a do konce roku pak nabídne plný rozsah spojení s 9 spoji v každém směru.

Služby během cesty

Soupravy budou řazeny jako pětivozové s celkovým počtem míst cca 240 – v jednotřídovém provedení. Počet míst v jednom voze činí 48. V každém voze bude přítomen člen palubního personálu; vozy mají jak velkoprostorové tak oddílové uspořádání (kupé po 4 a 6 místech). 190 míst v soupravě je na masivních kožených křeslech používaných evropskými dopravci v první nebo business třídě. Každý cestující má během cesty nárok na následující služby:

• Servis stevardky nebo stevarda v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

• Plně klimatizované prostředí

• Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi

• Teplé a studené nápoje zdarma – včetně luxusní kávy značky Illy; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny

• Denní tisk

• Zesílený signál pro komunikaci mobilními telefony opakovači - tzv. repeatery

• Přípojka k 230 V a další

Jednoduchý tarif a atraktivní ceny

Tarifní struktura dopravce RegioJet je jednoduchá jako u žlutých autobusů. Má pouze čtyři druhy jízdného 3 typy komerčních slev a slevy pro zvláštní skupiny zákazníků definované ministerstvem financí. Jízdné a slevy je pak možné uplatnit prostřednictvím některé ze tří druhů jízdenek - nejvýhodnější kreditové nebo otevřené jízdenky a jízdenky na pevné datum. Ostravu a Prahu, kde vlaky zastavují na vícero zastávkách, považuje RegioJet za jeden tarifní bod s jednou cenovou úrovní. Typy jízdného jsou následující:

Akční jízdné

nejlevnější jízdné pro držitele kreditových jízdenek – dostupné na nejpopulárnějších trasách. Rezervace on-line nebo SMS, počet jízdenek je omezen, ale představuje několik desítek procent kapacity každého spoje

Jízdné na kreditovou nebo otevřenou jízdenku (tzv. zlevněné jízdné)

Zvýhodněné jízdné pro držitele kreditových a otevřených jízdenek.

Kreditová jízdenka umožňuje cestovat za nevýhodnější akční a zlevněné jízdné. Bezplatná registrace, nabití částky nejméně 300 Kč, kterou následně použiji k úhradě jízdenek. Rezervace on-line nebo přes SMS.

Otevřená jízdenka je jízdenka zakoupená na pobočce nebo ve vlaku s otevřeným datem jízdy. Umožňuje cestovat za zlevněné jízdné. Rezervace on-line nebo přes SMS.

Jízdné s jízdenkou na pevné datum (tzv. obyčejné jízdné):

Jízdenka na konkrétní den a spoj. Prodej na pobočkách nebo on-line. Možnost uplatnění slevy RailPlus (při nákupu na pobočce), slev pro skupiny nebo zpáteční slevy.

• Nejatraktivnější ceny dostupné zákazníkům bez nutnosti připlácet za slevovou kartu: Ostrava – Praha od 230 Kč, Olomouc – Praha od 190 Kč

• Vlaky zastaví v 11 stanicích – Praze hlavním nádraží, Praze Libni, Pardubicích hl. n., Ústí nad Orlicí, Zábřehu na Moravě, Olomouci hl. n., Hranicích na Moravě či v Ostravě Svinově, Ostravě hl. n., Ostravě Stodolní a v Havířově

• Všichni cestující bez rozdílu mají nárok na široký rozsah služeb v ceně jízdného

• Slevy pro držitele karet RailPlus – včetně In-karet ČD na vnitrostátní cestování

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3