INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Znehodnocen_loiska_vych_prmrV roce 2009 bylo během rozsáhlé razie Policií ČR zabaveno na Ostravsku 30 tun padělaných ložisek SKF a dalších výrobců. Součástí této razie bylo zajištění příchozího kontejneru padělaných ložisek Celním úřadem Kladno.

Dne 13.6.2011 byla padělaná ložiska z tohoto kontejneru protokolárně zlikvidována. Likvidace 7 273 kusů ložisek proběhla v areálu firmy Kovošrot Kladno a.s. Ložiska malých průměrů byla rozdrcena. Ložiska větších průměrů byla znehodnocena autogenem tak, aby nemohlo dojít k použití nebo opravě těchto potenciálně nebezpečných výrobků.

Padělky ložisek renomovaných výrobců jsou dnes na trhu stejně obvyklé, jako každé jiné zboží, které se stalo předmětem obchodu nepoctivých prodejců. Na rozdíl od padělků textilu, módních doplňků, audio či video nosičů, kdy kupující často kupuje padělek vědomě, jsou padělky ložisek, ostatních strojních dílů, náhradních dílů na automobily obvykle vydávány nepoctivými prodejci za pravé. Následky použití těchto dílů neznámého původu, neznámé kvality, zpracování, použitých materiálů mohou být fatální. Možné následky nečekaného selhání těchto součástí jsou dnes, zejména u
běžných spotřebitelů, stále ještě podceňovány.

Problematika padělků ložisek spojila významné světové producenty ložisek INA, FAG, Koyo, NACHI, NSK, NTN, SNR, SKF, TIMKEN v boji proti tomuto fenoménu. Světová ložisková asociace (World Bearing Association), kterou vytvořily, komunikuje rizika spojená s padělky ložisek a své cíle na www.stopfakebearings.com.

SKF věnuje problematice velkou pozornost s cílem ochránit své zákazníky a své dobré jméno, které je více než sto let spojováno s prvotřídní kvalitou svých výrobků. SKF má k dispozici úzce specializovaný tým profesionálů, kteří se věnují problematice padělků na globální úrovni. Úzkou spoluprací s celními úřady a orgány činnými v trestním řízení se podařilo odstranit z trhu desítky tun padělaných ložisek po celé Evropě i jinde ve světě.

Miloslav Hloušek

SKF Ložiska, a.s.

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3