INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Ing. Ivana ŠachováIng. Ivana ŠachováAsi každý z nás dobře zná pocit, kdy po celodenním maratonu uléhá ke spánku a sladkým snům. Ten okamžik je už jen jeho, vysoce intimní, kořeněný radostí z toho, co se podařilo během dne, poklidným vydechnutím, že všechno zvládl a že nyní, třeba pár chvil před půlnocí, jsou ty okamžiky jen a jen jeho. S pár stránkami pěkné knížky, s několika minutami nad oblíbeným filmem nebo s přemítáním o tom, co ho čeká zítra. Usínání je obřad, každý z nás ho má osobitý, nepřenositelný. K příjemnému pocitu patří vhodná přikrývka s polštářem a povlečení, které umocňuje naši pohodu. Jak to vše spolu souvisí, na to jsem se ptala Ing. Ivany Šachové, jednatelky a ředitelky společnosti SILEX spol. s r. o., jež před 27 lety uvedla na trh českou, nyní úspěšnou značku SCANquilt:

Zdravý spánek ničím nenahradíš, tvrdí moudří. Avšak vy víte, jak si jej zpříjemnit, jak zvýšit jeho komfort a pohodu, je 
to tak?

Od spánku všichni očekáváme, že se probudíme odpočinutí, zrelaxovaní a plni energie. Pro každého je ale pocit tohoto komfortu něčím jiným. Vše začíná u přikrývky. Někdo má rád objemnější a teplejší a rád se zachumlá, někomu je stále i v zimě teplo, a proto dává přednost tenkým přikrývkám, které ale rovněž dokonale izolují lidské teplo. A to vám nemůže nikdo poradit, to víte nejlépe sami, my vám můžeme doporučit jen typ vhodné přikrývky tak, abyste byli spokojeni. Zde stejně jako při výběru polštáře doporučuji osobně navštívit prodejnu a vše si osahat. Polštář bych si už vůbec nedovolila někomu koupit třeba jako dárek, to je záležitost velmi individuální. Někdo preferuje polštáře pevnější, pak doporučujeme paměťovou pěnu, někdo nedá dopustit na polštáře peřové, pro ty máme neuvěřitelně pohodlné polštáře nové generace, které jsou plněné prachovým peřím a jsou pružné. Běžným standardem jsou polštáře plněné dutým vláknem ve tvaru svinutých kuliček, které preferují ti, kdo mají problémy s alergiemi a mají vyšší nároky na údržbu, tedy častější praní výplně.

Máte obdivuhodný výběr povlečení, a navíc každý rok přicházíte s jinými vzory, novou kolekcí. Kdo je navrhuje a čím se inspiruje?

Spolupracujeme s designéry mnoha výrobců. Charakter tkaniny a technologie výroby má velký vliv na možnost realizace desenů. Většinou čerpáme z originální tvorby a vzory přizpůsobujeme zejména v barevném ladění nebo zadáváme vlastní představy, které nám návrháři počítačově připraví ke schválení. Cílem je mít na všech podkladových tkaninách výběr ve všech kategoriích vzorů, geometrické, květinové romantické, výrazné motivy, asymetrické, na běžné bavlně i vzory pro teenagery a děti. Kolekce se snažíme vytvářet ucelené, inspirujeme se běžným životem, přírodou a pak trendy v bytové kultuře.

povleceni KLASIK DESIGN 6039 44Vy sama jste také autorkou?

Ano, představuje to podstatnou část mé práce, ale spolupracujeme v týmu s kolegyněmi z nákupního oddělení a marketingu.

A kdo vymýšlí názvy jednotlivých kousků?

Pokud jde o názvy, konečné rozhodnutí je vždy na mě, ale i zde spolupracuji s kolegyněmi z nákupu, často je to náročné, aby název vystihl výrobek nebo vzor, byl unikátní a dobře se vyslovoval a zapamatoval.

Dáváte prostor mladým tvůrcům, grafikům, studentům nebo samotným zákazníkům? Před lety jste uváděla, že do řady vzorů se promítají také nápady zaměstnanců. Pokračuje tento směr?

Většinou nápady pocházejí z našeho nákupního oddělení, ale někdy jsou inspirovány i podněty zákazníků či zaměstnanců. Vždy je nakonec ale třeba posoudit, zda námět na vzor je natolik dobrý, aby oslovil i více zájemců a aby se zboží, které se musí v minimálním množství vyrobit, i prodalo v běžné ceně a v rozumném čase.

Design lůžkovin se v posledních letech bouřlivě vyvíjí. Povlečení se stalo nosičem kreativity, experimentů, neobvyklých přístupů. Není to někdy až příliš velká divočina?

Zde je velmi těžké určovat, co je divočina, a co ne. Pokud si povlečení najde svého zákazníka, který v něm sladce usíná, je těžké být soudcem. Já mám jen kritéria, co chci prodávat, a co nikoli, nesoudím, v čem chce někdo spát. V naší nabídce SCANquilt máme vzory výraznější, ale i klidné.

Co vlastně dnes zákazník požaduje především, co od povlečení očekává?

Je to prosté, v první řadě se mu musí líbit. Člověk očekává, že mu bude příjemné na omak, že se bude snadno udržovat, že po praní neztratí tvar, nebude pouštět barvu, že ho nebude muset žehlit, že mu vydrží doteky drápků domácích mazlíčků a že mu zůstane několik sezon neoprané.

Lidé, kteří jsou časově hodně vytížení, patří k nim podnikatelky a manažerky, podnikatelé a manažeři, mají se spaním čas od času potíže. Jak jim vhodné povlečení může pomoci s usínáním?

Jak já říkám, je to to poslední, co vidíte před tím, než usnete, a první, co uvidíte, když se probudíte. Někdo chce ze vzoru povlečení brát energii, pro ty máme povlečení výraznějších barev a vzorů, někdo očekává zklidnění a pohodu, pro ty máme tóny pastelové nebo přírodní světle šedé a béžové. Pro někoho je ale pocit nejvyššího luxusu a čistoty jen bílé povlečení. Barva a vzor, ty jsou ale pastva pro oči, to, co nás ovlivní na dotyk, je volba materiálu. V zimě někdo dává přednost flanelovému měkkému povlečení nebo luxusnějšímu úpletovému jersey. Většina ale nedá dopustit na to celoročně usínat v bavlněném saténovém povlečení, které je velmi příjemné na omak a upraveno tak, že nevyžaduje žehlení. Pokud ale stále více z nás preferuje si každou sezonu povléknout typický vzor jako v zimě vánoční vločky, na jaře rozkvetlé tulipány, v létě modré hortensie nebo napnuté plachty a na podzim se nechat zavát barevným listím, pak i volba materiálů může být podle sezony odlišná.

POVLECENI SATEN DESIGN 2697 1Dá se charakterizovat, jaká barevnost bude vaší nabídce vévodit v roce 2019? Čím byste rádi letos překvapili?

Naše kolekce pro rok 2019, která doplňuje stálou nabídku, je minimalistická, orientovaná více do jednobarevných vzorů a tónů než do pestrých. Doplnili jsme geometrické vzory s důrazem na jednoduchost ve spojení čar a linek, ale i kombinace drobných kytiček a proužků v tzv. návratu ke klasice nebo do stylu jednotlivých uměleckých proudů, jako např. art deco nebo impresionizmus. V barvách jsme sáhli také zejména po odstínech pastelových a oblíbených šedo-béžových.

Vše, co je se značkou SCANquilt spojeno, vypovídá o vašem podnikatelsko-manažerském umu, o vztahu k práci, hodnotám i snaze dělat zákazníkům radost. Máte pro nadcházející rok také určitá předsevzetí, tajná přání, malý sen?

Byla bych moc ráda, kdyby zákazníci pocítili ještě více, s jakým nadšením a ochotou náš celý tým vytváří kolekce a věnuje se prodeji. Aby většina lidí, kteří přicházejí do našich prodejen, odešla spokojená ještě trochu víc, než očekávala. Aby se prodejny staly příjemným místem inspirace, a zejména, aby drobné nebo větší kousky z našich kolekcí dělaly každému domov domovem.

ptala se Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Klimatický balíček přijde draho

    Spotřeba energie z obnovitelných zdrojů stoupne během příštích deseti let na 22 procent. Letos má dosáhnout 15,6 % z veškeré spotřebované energie. Pro někoho je tento cíl málo smělý. Jenže, jak uvedl ministr průmyslu a obchodu ČR Karel Havlíček, každé procento nad hodnotu 20 % si vyžádá podporu 30 miliard korun. Odhaduje se, že z veřejných prostředků půjde na obnovitelné zdroje až 900 miliard Kč. Mám v dobré paměti ujišťování ekologů, že postupně se náklady na „čistou“ energii budou snižovat, až budou srovnatelné s ostatními. Zatím to vypadá, že daňový poplatník, podnikatel i běžný spotřebitel, bude obnovitelné zdroje dotovat čím dál víc. A pak je tu druhý problém: Už dlouho víme, že obnovitelné zdroje, například používání řepky v dopravě, může být spíš na škodu než ve prospěch přírody i lidí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

opa tent 1

Další podrobné informace o Evropském patentu 17. prosinec 2019

V listopadovém vydání Prosperity jsme vás zasvětili do evropského patentového systému. V tématu jsme se rozhodli pokračovat také v prosinci. Rádi bychom totiž vzbudili ještě větší zájem firem a organizací o řádnou ochranu duševního vlastnictví s tím, že je vhodné znát i náležité procesní postupy. Věřím, že pro všechny, kteří si pozorně přečetli článek předchozí, může být toto pokračování užitečné.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE