INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

Radek VelebilZajímá vás, jak se bude „otáčet“ robot v digitální továrně, chcete si vyzkoušet, jaká s ním bude „jízda“ a jste zvědaví na premiéru nového robotického systému KR Quantec-2? Pak určitě navštivte v pavilonu Z expozici společnosti KUKA. Víc napoví rozhovor s Radkem Velebilem (na snímku), který je Sales Manager ve společnosti KUKA CEE GmbH, odštěpný závod.

KUKA patří k tradičním vystavovatelům MSV Brno. Jaká bude letošní firemní expozice?

Tentokrát se přesuneme z našeho tradičního pavilonu G do pavilonu Z. Na našem stánku se poprvé v české výstavní premiéře představí nový robot KR Quantec-2, který je jedním z nejdůležitějších robotů pro automobilový průmysl a také další blízké obory. Navazuje na svého předchůdce, kterého se vyrobilo více než 100 000 kusů a pro automobilový průmysl představuje synonymum pro nekompromisní kvalitu a schopnost odolávat dlouhodobě zátěži v nepřetržitých provozech. Nová generace k tomu ještě přidává i velmi nízké náklady na celkové vlastnictví a také nové Motion Modes, které umožňují snadné přizpůsobení robotů pro různé aplikace. Díky těmto vlastnostem se dá významně zkrátit celková doba návratnosti projektů. Hlavním důvodem přesunu do pavilonu Z je ale jeden z nejzajímavějších exponátů na veletrhu. KUKA nabídne po pěti letech opět možnost vychutnat si robot i z jiné stránky, kdy je možné se na něm nechat povozit s vysokým přetížením, a třeba i hlavou dolů. Robocoaster bude opět magnetem pro stovky návštěvníků veletrhu.

Jak si vaše firma představuje digitální továrnu, což je jedno z hlavních témat 61. ročníku MSV?

Digitální továrna nejsou jen klasické roboty, ale také mobilní a kolaborativní robotika řízená velmi vyspělými řídicími systémy s vysokou úrovní autonomie. Samotný proces digitalizace ale začíná již u návrhu výrobků, řešení konceptů vyrobních procesů a jejich implementace.
KUKA má pro všechny tyto oblasti inovativní řešení. Jsme velmi aktivní v řešeních IoT nebo výzkumu možností použití umělé inteligence.

Čím je Brno pro společnost KUKA nepostradatelné?

MSV je v prostoru střední a východní Evropy jeden z nejvýznamnějších veletrhů v oblasti průmyslu. Velikost veletrhu, počet návštěvníků, zajímavé exponáty a přátelská atmosféra jsou ve srovnání s veletrhy v okolních zemích na vysoké úrovni, a tak i KUKA Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně využívá pro prezentaci největších novinek ve svém portfoliu. Letošní rok nebude výjimkou a jsem přesvědčen, že náš nový robot KR Quantec-2 si premiéru na takovémto fóru plně zaslouží.

vydařenou prezentaci novinek
na letošním strojírenském veletrhu v Brně popřál Pavel Kačer

Slovo ke dni

  • Oteplování prospěje ekonomice

    Společnost Deloitte v ČR spočítala, že česká ekonomika na změně klimatu vydělá. V případě „nejteplejšího scénáře“ vzroste HDP na osobu kumulovaně do konce století až o čtvrtinu. Někdo na tom prodělá,  jiný vydělá. Profitovat z toho mají země, které hospodaří v chladnějších klimatických pásmech, naopak škody utrpí na jihu. Klesat budou například náklady na zimní období, a to zvláště na vytápění. To ostatně pociťujeme už řadu let, kdy se u nás topná sezona zkracuje a třeskuté mrazy bývají stále vzácnější. Na druhou stranu musíme se vyrovnat s tím, že dál porostou ceny energií v důsledku omezování uhlíkové stopy. Jak vidno, nic není ani černé ani bílé. Navíc nemůžeme si být jisti, že vlna globálního oteplování bude pokračovat tak, jak jsme si dnes naplánovali. Není vyloučeno, že dřív nebo později se trend zvrátí a my budeme bojovat s...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE