INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
logo_barcampTuto sobotu se v Brně konala IT nekonference BarCamp. Na akci, která mívá běžně kolem 150 návštěvníků, se letos přihlásilo bezmála 900 zájemců. Setkání BarCamp jsou celosvětově známá pro svou neformálnost – návrh na přednášku může dát kdokoli, o tématech hlasují následně sami účastníci.

Vzhledem k mimořádnému zájmu se z 900 zájemců dostalo na brněnský BarCamp pouze prvních 550. Ti měli možnost poslechnout si přednášky od známých osobností české IT scény i příběhy začínajících podnikatelů. O tom, jaké přednášky se na akci objeví, přitom hlasovali elektronicky sami účastníci.

„V souladu s pravidly BarCampu byla účast zdarma, stejně tak všichni přednášející hovořili bez nároku na honorář. Nynější ohlasy účastníků však dokazují, že se nám tu sešla výborná skupina přednášejících a návštěvníků, BarCamp se i díky nim, myslíme, povedl," hodnotil akci organizátoři, Tomáš Sotoniak a Lukáš Greň.

Přednášky byly rozděleny do pěti místností se zaměřením na IT (Main Room), vývojáře (Developer Room), kreativitu (Creative Room), komunikaci (Comm Room) a startupy (Startup Hall).

Nejzajímavější přednášky: David Grudl nezklamal

Největší zájem byl paradoxně již při předběžném hlasování o přednášku Davida Grudla, která zůstala až do poslední chvíle bez názvu. Přednáška se nakonec překvapivě netýkala programování, nýbrž statistiky. Přesto vyvolala zásluhou použitých příkladů se sexuální tematikou mezi publikem značný ohlas. David Grudl tak ukázal, že statistika rozhodně nemusí být nudná.

Jako zajímavou označili v hlasování i téma „Proč dělám svou práci špatně" Jana Martinka. Ten publiku objasnil, že důvod, proč svou práci na aplikaci Kari dělá špatně, je ten, že je na práci zatím sám a touto formou tedy hledá spolupracovníka. Přesto nakonec sklidil i on upřímný potlesk.

Kolik startupů se vejde do jedné místnosti?

Program ve Startup Hall nabídl kromě přednášek i „Start IT Up!"- představení zajímavých brněnských startupů. Příležitosti využil například studentský tým CUPtech a představil nový nástroj Codeborg na rychlý převod PSD grafiky do HTML. „Dělá práci, kterou doposud mohli dělat jen lidé, ale daleko lépe a spolehlivěji," věří výsledku práce svého týmu Boris Šuška z CUPtech.

Na následující akci „MIC Minutes" využilo pět projektů možnosti nechat si zhodnotit svůj podnikatelský záměr či nápad zkušenými podnikateli a odborníky:

- bikeincity

- Vronli

- Celebrio

- Tester

- na-kafe

V porotě zasedl Martin Bobek (šéf brněnské pobočky Seznam.cz), Filip Řehořík (Academic Development Evangelist, Microsoft), Tomáš Sotoniak (ředitel REENGINE Brno), Adam Herout (Ústav počítačové grafiky a multimédií, FIT VUT v Brně) a Tomáš Novotný (AVG). Velký zájem mezi porotci vzbudily projekty bikeincity a Vronli. „Je zajímavé, že projekt Vronli se účastnil MIC Minutes již loni, kdy získal investora. Díky němu se rozrostl na pětičlennou firmu a dnes se jim otevřela možnost konkrétní spolupráce s Microsoft," dodal Michal Hrabí, manažer Startup programu Jihomoravského inovačního centra, které MIC Minutes pravidelně pořádá.

Brněnský BarCamp se povedl, výtěžek z party půjde na dobrou věc

Ačkoli možnost přednášet je na BarCampu otevřená skutečně každému, kdo přijde se zajímavým tématem, kvalita většiny přednášek byla velmi vysoká. Twitter, který fungoval během celé akce jako komunikační platforma mezi organizátory a návštěvníky i mezi návštěvníky navzájem, ještě dnes chrlí pozitivní dojmy a ohlasy jak na přednášky, tak na organizaci celé akce.

Organizátoři využili navíc i českého dotazovacího systému ANAsurvey a účastníci tak měli možnost jednotlivé přednášky přímo elektronicky hodnotit.

Jelikož vstup na BarCamp je tradičně zdarma, rozhodli se organizátoři na závěr využít příležitosti a na after-party zorganizovali dražbu kalendáře a sbírku mezi účastníky. Vybraných 7870 Kč věnují na pomoc hendikepovaným.

Přednášky budou k dispozici online

Pokud vás některé z výše zmíněných témat zaujalo, můžete podrobně prozkoumat program BarCampu na http://www.barcampbrno.cz/program/. Většina přednášek bude za dva týdny ke zhlédnutí online na webu Superlectures (www.superlectures.com/barcampbrno2011/).

Na Twitteru můžete pod heslem „#barcampcz" sledovat ohlasy na přednášky, přibývající odkazy na slidy od přednášejících či fotografie a další záznamy z akce.

Co je to BarCamp

Barcamp je mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů. Pořádat Barcamp může kdokoli a na jakékoli téma. Obyčejně se zaměřují na nové trendy v internetových aplikacích, webdesign, nové technologie, média, podnikání a další související obory, loni se však konal i politologický BarCamp.

Partnery letošního brněnského BarCampu byly firmy: Seznam.cz, AVG, Reengine, Microsoft, Two Bits, WebSupport, Jihomoravské inovační centrum a další.

Plán dalších BarCampů v České Republice naleznete na http://barcamp.cz/, obecné informace o pravidlech pořádání BarCampů na globálním BarCamp webu http://barcamp.org.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3