INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

Kia Martin Kralicek VedouciObchodnihoOddeleni 04Martin KrálíčekNe vždy potřebuje firma, živnostník nebo začínající motorista nové auto. Z řady důvodů je pro něj výhodnější koupit si takové, které už někomu sloužilo a sloužit ještě dobře může. O ojetiny je stále poměrně velký zájem. Jak se snaží vyjít zákazníkům vstříc značka Kia na českém trhu, o tom jsem hovořila s Martinem Králíčkem, vedoucím obchodního oddělení Kia Czech s.r.o.:

Ojetá auta, zánovní vozy, testovací modely, o ty je již delší dobu značný zájem. Podle určitých odhadů budou v centru pozornosti zejména ta na prvním místě jmenovaná. Proč ale právě ojetiny?

Zvýšený zájem o výše uvedené skupiny vozů byl akcelerován převážně nedostatkem nových na trhu během pandemie koronaviru. Ačkoliv byla značka Kia tímto výpadkem zasažena pouze minimálně, větší poptávku po ojetých vozech jsme zaznamenali také. Nejvyšší zájem jsme evidovali o ojeté vozy se stářím v rozpětí od dvou do pěti let. Hlavními benefity těchto aut je nižší cena než v případě zcela nových, a dostatečně dlouhá zůstatková záruka.

Značka Kia právě s ohledem na poptávku po těchto automobilech připravila nový projekt. Co zákazníkům přinese?

Zkraje roku 2023 jsme spustili nový značkový program na prodej ojetých vozů s názvem Kia Certifikované vozy, který nahrazuje předcházející produkt Kia Ojeté vozy tři až šest let záruky. Nový program klientům přináší jistotu tovární záruky s minimální délkou dva roky, prověřenou servisní historii vozu, skutečný stav najetých kilometrů, bezzávadnost auta a jistotu, že nebylo v minulosti nabouráno a neodborně opraveno. Součástí každého vozu jsou také komplexní asistenční služby po dobu nejméně dvou let. Zákazník může využít i nabídku různých forem financování přesně na míru svým potřebám a výkup stávajícího vozu. Samozřejmostí je bezplatná servisní prohlídka po najetí 2000 km nebo do jednoho měsíce od předání vozu.

O jaké modely mají zájem firmy a o jaké běžný spotřebitel?

28 Ceed rodinaNejprodávanějším modelem obou skupin zákazníků je model Ceed, který nabízíme ve čtyřech karosářských variantách a který se vyrábí na Slovensku. Klíčovou verzí je pak prodloužená varianta Sportswagon, která v loňském roce tvořila v rámci celkových prodejů značky 32% podíl. Firemní zákazníci se dále zajímají i o SUV Sportage a elektrické modely Niro EV a EV6. Model Sportage vyhledávají také koncoví zákazníci, kteří v posledních letech projevují vysoký zájem i o crossover Stonic.

Zvyšuje se poptávka také v souvislosti s blížící se normou Euro 7?

V současné chvíli neevidujeme zvýšený zájem nebo nějakou formu předzásobení se aktuální modelovou řadou v předstihu před platností emisní normy Euro 7.

Jaké záruky skýtají vaše ojeté vozy, čeho se zájemci rozhodně nemusí obávat?

Ojeté vozy v rámci programu Certifikované vozy Kia jsou kryty poměrnou částí naší tovární sedmileté záruky, a to minimálně v délce dvou let, mají prověřenou servisní historii, kompletní evidenci najetých kilometrů a bezvadný stav.

Bude muset kupující splnit nějaká kritéria pro to, aby měl určité výhody?

Ne, všechny výhody programu Certifikovaných vozů Kia jsou dostupné bez výjimky každému zákazníkovi.

Máte připravené i financování?

Ve spolupráci s naším kaptivním dodavatelem financování máme pro své zákazníky připravený speciální produkt na financování ojetých vozů ve formě úvěru. Naši autorizovaní dealeři také nabízejí ocenění a výkup stávajícího vozu na protiúčet za co nejlepších podmínek.

Nekupuje se takové auto rovněž jako druhé do rodiny? Nebo pro nové držitele řidičského průkazu?

Ojetý vůz si zákazníci pořizují za různým účelem. Ojeté automobily jsou nabízeny za výhodnější cenu než vozy úplně nové, a mnozí zákazníci je užívají i jako primární vůz pro zajištění nejnutnější mobility. Samozřejmě existují i zákazníci, kteří ojetý vůz kupují jako druhé auto do rodiny. Často se setkáváme s tím, že tito klienti vybírají většinou vozy z menších segmentů, jako je kompaktní model Rio nebo crossover Stonic.

Dá se předvídat, kolik procent z letošního obratu firmy budou tvořit prodeje ojetin?

Prodej ojetých a zánovních vozů má na starosti primárně naše autorizovaná dealerská síť, nedokážeme proto přesně vyčíslit, kolik procent obratu tvoří právě jejich prodej.

otázky připravila Eva Brixi

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE