INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

"Záměr založit českou pobočku Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD) považuji za příkladný a správný. Nezastupitelná úloha České manažerské asociace musí vést k nalezení hospodářské vize pro současnou Českou republiku." Podnikatel a předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter těmito slovy reagoval na informaci v Prosperitě s názvem Krize již ne jako hrozba, ale jako východisko a příležitost.

"Hospodářská vize musí obsahovat strategii pro několik desetiletí, nikoliv pouze na jedno volební období. Je však nutné si uvědomit, že po století Evropy následovalo století Ameriky a nyní s Lunárním rokem Draka přišlo století Asie. Je proto žádoucí s asijskými zeměmi více spolupracovat, kooperovat, zvyšovat zejména výměnné obchody i vytvářet společné euro-asijské podniky a klastry. Naši výrobci mohou pomoci svým partnerům - asijským firmám úspěšně vstoupit na trh EU a asijské firmy ze států sdružených v ASEAN mohou recipročně pomoci s odbytem výrobků našim exportérům v Asii. Vzájemné montáže v daném teritoriu zvýší díky celním úlevám cenovou konkurenceschopnost na daném trhu. Jeden umí vyrábět kvalitně levné produkty a druhý zase technologicky náročnější dražší výrobky. Mohou se tedy vzájemně spojit a doplnit. Nesmíme však dělat z nouze ctnost, protože ten kdo nezačne hospodářsky spolupracovat s Asii podlehne konkurenci a zanikne. Tímto faktem by se česká pobočka Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj měla zabývat a využít jej pro východisko z krize," prohlásil Marcel Winter, majitel marketingové společnosti WMC Consulting.

(tz)

Slovo ke dni

  • Zima za námi, plynu je dost

    Před začátkem zimní topné sezóny si podniky ani drobní spotřebitelé nebyli jisti, jak vystačí se zásobami paliv. Teď už to máme za sebou a ministerstvo průmyslu a obchodu s úlevou konstatuje, že jsme obstáli na výbornou. I když zásobování, zvláště plynu z tradičních zdrojů, bylo přerušeno, nic dramatického se nestalo. Není pochyb o tom, že hlavní roli sehrál odpovědný přístup velkých i malých odběratelů, kteří vystačili s tím, co bylo k dispozici. Vcelku logicky tomu napomohly i výrazně vyšší ceny energií a také technologie efektivněji využívající každou kilowatthodinu. Nicméně šetrné nakládání se zdroji musí pokračovat během celého roku, protože levně už nikdo nenakoupí a nadbytek zdrojů zřejmě už navždy patří minulosti. Potvrdilo se tak staré české přísloví, že nouze naučila Dalibora housti. Ku prospěchu nás všech.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Březen 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3