INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
V prosinci a na přelomu roku většina lidí myslí především na nadcházející vánoční svátky, oslavy příchodu nového roku a také na to, jak toto období v klidu a bez úhony přečkat. ČSOB Pojišťovna představuje na základě svých statistik nejčastější úrazy a škody, které se mohou v tomto období přihodit.

„Lidé mají v tomto období tendenci takzvaně vypínat. Zbavit se myšlenek na celoroční starosti s prací, školou... Společně s tím jde stranou i jinak obvyklá pozornost a výsledkem jsou někdy vážné a jindy banální úrazy. Svou roli sehrává i počasí. Na chodnících se objevuje ledovka a první sníh láká na hory, kde lidé často právě na začátku sezony přeceňují své lyžařské schopnosti, kterým v létě odvykli," uvedla Sylva Svobodová, ředitelka Odboru služeb klientům životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Podobně je to i u škod na majetku. „V tomto období rychle roste počet havárií na silnicích. Žádné jiné období roku není pro řidiče tak nevyzpytatelné. Trendem pak je nárůst drobných požárů v domácnostech způsobených prskavkami nebo na přelomu roku zábavnou pyrotechnikou," doplnil Marcel Klaban, ředitel Odboru likvidace pojistných událostí neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Nejčastější úrazy a škody na majetku v prosinci a lednu*

ÚRAZY

Vážná traumata a úrazy – autonehody

Úrazy většího rozsahu vyžadující chirurgické ošetření – pády na lyžích, snowboardech...

Pohmožděniny a zlomeniny – pády na zledovatělém chodníku

Popáleniny – zábavná pyrotechnika

Drobné chirurgické zákroky – zaskočená rybí kost

ŠKODY NA MAJETKU

Silniční nehody – náledí, sníh na vozovce, snížená viditelnost

Drobné požáry v domácnostech – adventní věnce, prskavky, zábavná pyrotechnika

Zničené střechy – v důsledku tíhy sněhu

Prasklá topení a vodovodní potrubí – v důsledku dlouhotrvajících mrazů

Větší požáry a výbuchy kotlů – v důsledku dlouhotrvajících mrazů

* dle dlouhodobých statistik ČSOB Pojišťovny

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3