INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Téměř tři čtvrtiny (73 %) Čechů by upřednostnily bydlení ve vlastním domě. Otázka financování je ale až u 8 z 10 Čechů hlavním důvodem, proč ustupují od investice do vlastního bydlení. Tato a další fakta vyplynula z průzkumu společnosti Ekonomické stavby, který byl uskutečněn na reprezentativním vzorku české společnosti.

O vlastním domě se zahradou podle svých vyjádření sní téměř čtvrtina Čechů (73 %), pokud ale nemají vlastní pozemek, našetřené peníze nebo jinou finanční zálohu v podobě drobnější nemovitosti, tak se velké hypotéky obávají. „Češi chtějí bydlet ve vlastním, a to nejlépe v domě. Je tedy na čase, aby samotní developeři a stavební firmy začali společně s bankovními domy hledat nové cesty, které to zejména mladých rodinám umožní," upozornil finanční analytik společnosti Ekonomické stavby Miroslav Lebl a dodal: „Ekonomické stavby se rozhodly být lídrem v těchto finančních inovacích, a proto přináší na trh nové nekonvenční programy." Společnost tak například v loňském roce přišla na trh s programem Pohodová stavba, který umožňuje výstavbu domu na náklady stavební firmy. Ta, poté co je dům postaven, jej dává rodině k odkupu. Hlavní rozdíl oproti běžnému postupu je v tom, že na dokončený dům má rodina možnost získat mnohem výhodnější hypotéku nežli na dům tzv. na papíře.

Novinkou letošní roku jsou i programy pro mladé páry, které mají problém dosáhnout na běžnou hypotéku pro stavbu rodinného domu. Program Mladá rodina umožňuje stavbu již od hotovosti 170 000 Kč, program Nulová hotovost to pak skrze speciální překlenovací půjčku umožní i těm, kteří tento obnos dosud nenašetřili.

„Pokud má rodina prokazatelný, byť i nižší než průměrný příjem, nevidím důvod, proč by nemohla bydlet ve svém," konstatoval Lebl. A za pravdu mu dávají i výsledky proběhnuvšího průzkumu, které jasně říkají, že lidé jsou schopni a ochotni věnovat na bydlení částku pohybující se mezi deseti až osmi tisíci korunami měsíčně. Tedy částku srovnatelnou s náklady na bydlení v bytě průměrné velikosti.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3