INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

4. prosince se v Praze na CEVRO Institutu sejdou evropští politici se zástupci podnikatelů i odborů. Hledat budou odpověď na otázku, jak usnadnit pohyb pracovních sil v rámci EU a podpořit tak růst a zaměstnanost.

Schopnost podniků vysílat své zaměstnance do ostatních zemí Evropské unie a získávat nové smlouvy může být životně důležitá. Vysílání je klíčovým nástrojem pro byznys, který tak nachází nové podnikatelské příležitosti a přispívá k nastartování stagnujících evropských ekonomik. Myslí si to europoslanec Milan Cabrnoch (ODS), který pražskou konferenci zorganizoval.

V podmínkách EU souvisí problematika vysílání pracovníků na vnitřním trhu především se svobodou poskytování služeb; pracovníci nevstupují na cizí pracovní trh, nepřinášejí si s sebou sociální vazby a především: charakter jejich činnosti je dočasný.

Zmenšit je podle Cabrnocha potřeba i administrativní zátěž, aby se vysílání pracovníků do ostatních členských států co nejvíce usnadnilo.

Pohyb pracovních sil v EU obecně je pak oblast mnohem širší. "Podle údajů Evropské komise z minulého roku žilo a pracovalo v jiném než rodném členském státě 6,6 milionu občanů, což představuje asi 3 % pracovních sil celé osmadvacítky," vysvětlil Milan Cabrnoch. "Studie navíc systematicky ukazují, že zájem je ve skutečnosti mnohem větší. Problém? Příliš mnoho bariér a přetrvávající právní nejistota. I tady je třeba jednat: Pomoci občanům s vyjasněním jejich práv souvisejících s volným pohybem, zavedení účinných opatření proti diskriminaci a zvýšení informovanosti a asistence prostřednictvím národních kontaktních míst," dodal Milan Cabrnoch.

O mobilitě pracovních sil budou diskutovat poslanci Evropského parlamentu, zástupci Evropské komise a litevského předsednictví, Hospodářská komora ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Českomoravská konfederace odborových svazů a zaměstnavatelské svazy.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3