INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Evropská rada na svém čtvrtečním jednání o klimaticko-energetickém balíčku stanovila, že Evropská unie bude do roku 2030 zvyšovat svou energetickou efektivitu o 27 procent. Cíl je navíc nepovinný. Podle aliance Šance pro budovy je tento cíl zbytečně málo ambiciózní a nebude naplno využito potenciálu energetických úspor. "Když cíl není povinný, je to trochu protimluv.

Protože takový cíl nemusí nikdo dodržovat. Stavebnictví a podniky v tomto perspektivním a rostoucím odvětví naopak potřebují jistotu, potřebují vědět, kam se výhledově ubírat. Nyní bude záležet především na české vládě, jak vstřícná k tomuto oboru bude a zda pro něj vytvoří stabilní a předvídatelné prostředí," poznamenal k tomu ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub.

Na vládu apeluje také 18 firem, které reprezentují celkový obrat téměř 82 mld. Kč ročně a zaměstnávají téměř 21 tisíc zaměstnanců. Firmy, mezi kterými figuruje například Philips, Skanska, Siemens, Velux či KnaufInsulation odeslaly vládě v úterý dopis, ve kterém premiéra Bohuslava Sobotku žádaly, aby se při vyjednáváních o podobě klimaticko-energetického balíčku pro rok 2030 zasadil o vyšší než 30 procentní a na evropské úrovni závazný cíl pro energetickou efektivitu.
"Celou debatu od začátku ovládala chiméra energetické lobby, že tři cíle jsou vzájemně kontraproduktivní. Nám se bohužel nepodařilo vysvětlit, že ‎energetická efektivita je podmínkou, nikoli hrozbou pro konkurenceschopnost. Nezbývá než na tom dále trpělivě pracovat," řekl Ondřej Šrámek za KnaufInsulation.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3