INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

city 4057536 960 720Členové Cihlářského svazu se chovají přesně podle zásady každého správného podnikatele: Očekávej to nejlepší a připravuj se na nejhorší. Celé české stavebnictví pohlíží na rok 2019 optimisticky a očekává meziroční nárůst o 3,2 procenta, a to i po výrazném růstu, který přinesl již rok 2018.

Tržby stavebních firem v ČR loni vzrostly zhruba o desetinu.Tržby stavebních firem v ČR loni meziročně vzrostly zhruba o desetinu na 500 miliard korun. Proti krizovému roku 2013 to bylo asi o čtvrtinu více. Do hodnoty z rekordního roku 2008 chybí necelá desetina. Rekordní rok zaznamenali rovněž výrobci stavebních materiálů.

Ing. Jan Fiala, obchodní ředitel Cihelny Štěrboholy, říká:V loňském roce jsme zaznamenali zvýšenou poptávku po našich výrobcích o víc jak 20 % za poslední rok. Od roku 2008 je to konečně obrat k lepšímu.“

Stavební výroba v ČR se loni meziročně zvýšila o 8,4 procenta. „Rok 2018 byl pro společnost HELUZ úspěšný. Celé rok byly plně využity všechny instalované kapacity a všechno vyrobené množství se dostalo na trh k zákazníkům. Jsme rádi, že se nám podařilo i přes rostoucí poptávku uspokojit všechny objednávky, které jsme přijímali v průběhu celého roku, i když nevždy v těch dodacích termínech, které by si někteří zákazníci přáli. Již druhým rokem je potřeba cihly stejně jako většinu ostatních materiálů objednávat včas, a ne na poslední chvíli,“ říká Ing. Petr Stejskal, obchodní a marketingový ředitel společnosti HELUZ.

Spokojený je rovněž i Roman Busta, obchodní ředitel Wienerberger CZE, který říká: „Považujeme rok 2018 na trhu pozemních staveb za silný a to se positivně promítlo i do výsledků naší společnosti. Máme radost z toho, že naši zákazníci preferují kvalitu a zejména naše řešení s vyšší přidanou hodnotou.“

Podnikatelé však mají rádi stabilní ekonomické prostředí. To, co se odehrává v tuzemském stavebnictví, má do nějakého lineárního vývoje daleko. Stavebnictví chybí jasná koncepce vlády. Veřejné investice, které by měly stabilizovat trh, jsou spíše nárazové. Stavební produkce tak na rozdíl od zemí západní Evropy kolísá. Když se podíváme na vývoj stavební produkce v posledních letech, tak například v Německu nebo Rakousku je vidět postupný a stabilní růst, zatímco země z bývalého východního bloku včetně ČR kolísají nahoru dolů. Chybí tady jasná koncepce. Stát by měl výkyvy na trhu vyvažovat veřejnými investicemi. Stavební produkce v České republice meziročně kolísá a ovlivňují například volby nebo evropské dotace. Stavební firmy tak v jednom období nestíhají, ale vzápětí produkce znovu výrazně klesá.

Více na www.cscm.cz

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Češi zelenají

    Je to hodně nebo málo? Průzkum tvrdí, že 17 procent Čechů, tedy asi každý šestý, jsou ochotni si připlatit za zelenou energii. Ostatní zřejmě vědí, že za elektřinu z obnovitelných zdrojů už dlouho platí „ekologickou daň“ a těží z toho například solární baroni. Tři čtvrtiny obyvatel ČR třídí odpad a používají úsporné spotřebiče. Jen se neví, jestli vědomě a dobrovolně, nebo proto, že jiné spotřebiče se už ani nedají koupit. Ochrana planety je jistě chvályhodná a nutná, nicméně by měli lidé mít při rozhodování, jaké prostředky k tomu volit, více svobody. Zřejmě by se ukázalo, že procenta „zelených“ Čechů by ještě stoupla a zejména by se zvýšila jejich spokojenost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

upv logo

Ochrana duševního vlastnictví v kontextu Inovační strategie ČR na léta 2019–2030 31. leden 2020

Vláda České republiky schválila počátkem roku 2019 klíčový dokument Inovační strategie České republiky 2019–2030 (Country for the Future), který RVVI zpracovala v úzké spolupráci s týmem osobností z řad podnikatelů, vědců, akademiků a zástupců veřejné správy. Dokument vytyčuje nové priority, jejichž naplnění by mělo Českou republiku do roku 2030 zařadit mezi nejinovativnější země Evropy. 

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE