INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Až na miliony korun se může vyšplhat částka vymáhaná na řidiči vozidla, který nemá sjednané povinné ručení a způsobil dopravní nehodu s vážnou újmou na zdraví. Hmotné škody se pak pohybují v řádech desetitisíců korun. I navzdory těmto faktům však jezdí po tuzemských silnicích přes 600 tisíc motoristů bez sjednaného povinného ručení, které je ze zákona povinné. Pojišťovny přitom letos na podzim nabízí řidičům v rámci povinného ručení řadu novinek a výhod.

Nehoda může skončit i exekucí majetku

Na rozdíl od případů, kdy je pojištění řádně uzavřeno a kdy škody hradí příslušná pojišťovna, nese finální zodpovědnost za náhradu nepojištěné škody viník nehody. Pokud nemá motorista uzavřené povinné ručení, uhradí nakonec veškeré škody ten, kdo toto pojištění zanedbal. „Jsou známy případy, kdy řidič půjčil své auto kamarádovi, který s ním boural. Následná škoda na zdraví i na majetku byla tak vysoká, že se viník musel s finančním břemenem vypořádávat celý život, šlo totiž o milionové částky. Někteří lidé dokonce přišli o majetek, protože na něj byla uvalena exekuce," upozornil Mgr. Petr Husák, ředitel strategie finančně poradenské společnosti DataLife.

Letošní novinky v oblasti povinného ručení

Sjednat povinné ručení ukládá motoristům zákon a je povinné pro všechny typy automobilů. Pojišťovny navíc letos poskytují řidičům řadu novinek v podobě bonusů a nejrůznějších zvýhodnění. Pokud řidiči jezdí bez nehod, mohou získat za každých dvanáct beznehodových měsíců slevu na povinném ručení. Lidé si mohou zřídit i rozšířené povinné ručení, které v sobě zahrnuje například připojištění střetu se zvěří, garanci pevné ceny pojištění na tři roky, chytrý telefon s nahranou aplikací pro přímou likvidaci pojistné události, zapůjčení náhradního vozidla zdarma a další výhody. „Kdo není spokojen se svojí pojišťovnou, může si sjednat povinné ručení u konkurence, kde má šanci získat výhodnější podmínky i lepší cenu. Musí tak ale učinit do 6 týdnů před uplynutím tak zvaného výročního dne, což je u mnoha motoristů k 1. lednu 2012," informoval Mgr. Petr Husák, ředitel strategie finančně poradenské společnosti DataLife.

Řidiči bez povinného ručení zaviní tisíce nehod

Povinné ručení nemá zhruba každé deváté vozidlo registrované v České republice. Řidiči bez povinného ručení přitom ročně způsobí kolem tří a pul tisíce dopravních nehod. Mezi viníky nepojištěných škod jsou nejčastěji zastoupeni muži (80 %) a bývají spíše mladší - dvě třetiny jsou v kategorii do 36 let. Policejní statistiky evidují letos téměř 50 tisíc nehod, při nichž bylo usmrceno více než 460 lidí. Škody v důsledku dopravních nehod dosahují na desítky milionů korun.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3