INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

foto WWCOTYNový sportovně laděný hatchback Peugeot 308 byl uveden na evropský trh na konci roku 2021. Do Česka dorazí první klientské vozy v průběhu března. Dalo by se říct, že se prodeje nové „třistaosmičky“ teprve rozjíždějí.

Při pohledu na soupis úspěchů to ovšem vypadá, jako by se jednalo o skutečného matadora, co už mnohé zažil. Nový Peugeot 308 má totiž na svém kontě už 65 tisíc objednávek v Evropě, čímž se už teď dostal na pozici bestselleru značky. Zajímavé je, že čtvrtina z objednaných vozů bude vybavena plug-in hybridním pohonem, což jasně ukazuje na rychlý rozvoj evropské elektromobility. Kromě toho nový Peugeot 308 za svůj krátký život nasbíral už jedenáct mezinárodních ocenění. To naznačuje jeho velký prodejní potenciál vozu, který značka Peugeot určitě dobře zhodnotí.
Jedno z nejcennějších ocenění získal Peugeot 308 na Mezinárodní den žen, tedy 8. března 2022. Jedná se o titul Women’s World Car of the Year, neboli Světové ženské auto roku. Tento prestižní titul uděluje mezinárodní porota motoristických novinářek z 65 zemí a pěti kontinentů. Porotkyně ocenily silné stránky vozu, zejména atraktivní design, moderní technologie a širokou nabídku benzínových, dieselových, plug-in hybridních a brzy i 100% elektrických motorů. Nový Peugeot 308 je prvním modelem značky, který získal ocenění „Women’s World Car of the Year“ od roku 2009, kdy tato trofej vznikla. Nicméně vítězství v kategoriích si v minulých letech připsaly i další vozy: v roce 2017 zvítězil model Peugeot 3008 v kategorii SUV a v roce 2021 modely Peugeot 208 a 2008 v kategoriích městských vozů a městských SUV.

Jen o pár dní později zvítězil nový Peugeot 308 v další prestižní anketě. Tentokrát zabodoval hlavně svým designem. Získal nejvyšší ocenění v oblasti produktového designu – Red Dot Award 2022 – v kategorii Automobily a motocykly. Na 50 členů mezinárodní poroty Red Dot Award zapůsobil svým vzhledem, osobitým stylem, kvalitou designu a inovativní kabinou i-Cockpit. Odborníci v oblasti designu každoročně udělují ocenění „Design Excellence“ v 51 kategoriích výrobků. Označení „Red Dot“ je uznáváno jako záruka kvality, inteligentního designu a vynikající ergonomie. Peugeot získal cenu Red Dot za produktový design již posedmé. V předchozích letech byly takto oceněny modely 208 a 2008 v roce 2020, SUV 3008 v roce 2017, Traveller v roce 2016, první generace 308 SW v roce 2014 a kupé RCZ v roce 2010.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE