INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 25. rokem

automotive 1838744 960 720Téměř 60 % Čechů by upřednostnilo spalovací motor před elektromobilem, pokud by se jednalo o stejný model se stejnou cenovkou. Dle průzkumu pro ČSOB Leasing by ale stejné procento českých řidičů přesvědčily různé formy dotací.

Třetina by si elektromobil pořídila, pokud by dostali příspěvek ve výši 30 % z ceny vozu. Skepticismus k elektromobilům pak u Čechů klesá s věkem.
Průzkum skupiny ČSOB, který mapoval vztah Čechů k elektromobilitě ukázal, že největší bariérou pro pořízení automobilu na elektro pohon je pro české řidiče především vysoká cena. Valnou většinu by ale dokázaly přesvědčit dotace. Po dotaci až do výše 30 % z ceny vozu by sáhly dvě pětiny dotazovaných. Fixní částku ve výši sta tisíc by ocenil každý desátý Čech a po dotacích na dobíjení, ať už na veřejných stanicích či doma by sáhlo 7 % respondentů.

Když elektromobil, tak nový

Čtyři z pěti dotazovaných by při koupi elektromobilu upřednostnili nové auto před ojetým. Polovina by pak nakupovala přes oficiálního dealera. Necelých dvacet procent by ale přímo vyhledala k nákupu elektromobilu takovou společnosti, která pomůže zájemci dotaci získat. „Z průzkumu vyplynulo, že Češi na dotace a zvýhodněné financování opravdu slyší. Existence dotací by dle všeho podpořila oblibu udržitelné mobility i u dlouhodobých skeptiků,“ říká Josef Vajsejtl, generální ředitel ČSOB Leasing.
Čechy by dle průzkumu k elektromobilitě přilákaly i další benefity. „Pokud by zájemci o elektromobil využili financování skrze dealery a leasingové společnosti, valná většina by pak ve smlouvě ocenila především služby pojící se s provozem, jako je bezplatné dobíjení u partnerů či zvýhodněná dobíjecí karta. Velký zájem je i o zvýhodněné pořízení dobíjecí stanice domů, což je pro respondenty nejkomfortnější forma dobíjení. Poptávka je ale i po dotačním poradenství. Je tedy jasné, že lidé o elektromobily stojí v momentě, kdy jsou zvýhodněné oproti klasickým spalovacím motorům“, doplňuje Josef Vajsejtl.

Polovina utrácí z vlastní kapsy

Každý druhý Čech, který uvažuje o nákupu elektromobilu, by při koupi raději sáhl primárně do vlastní kapsy. Nejoblíbenější formou financování mimo vlastní úspory je zvýhodněný úvěr přímo určený na nákup elektromobilu, zvolila by si ho třetina dotazovaných.
Právě takový nabízí skupina ČSOB prostřednictvím jeho poskytovatele ČSOB Leasing pod názvem Půjčka na auta s čistou energií již déle než rok. Integrální součástí financování je balíček povinného ručení a havarijního pojištění od ČSOB Pojišťovny se zvýhodněnými sazbami.
Navíc nyní aktuálně má ČSOB Leasing u této půjčky speciální časově omezenou obchodní akci, a to exkluzivně ve spolupráci s dealerstvími skupiny Auto Palace Group a E.ON Drive. Pro zákazníky je v této akci připraven atraktivní benefit v podobě E.ON Drive dobíjecí karty/čipu přednabité/ho na 10 000 Kč a speciální balíček autopojištění, jehož součástí je zdarma povinné ručení na celou dobu financování.*

Průzkum byl v květnu 2022 realizován prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos na vzorku 510 respondentů, držitelů řidičského průkazu skupiny B.

*Bližší informace můžete získat v obchodních místech ČSOB Leasing či skupiny Auto Palace Group, případně na www.csobleasing.cz 

(tz)

Ilustrace Pixabay.com

Slovo ke dni

  • Životní malichernosti: ach ta doprava!

    Také se snažíte dobře hospodařit s každou minutou? Je to někdy to jediné, co člověku zbývá k tomu, aby byl stále aktivní, aby stihl využít hodně z toho, co mu život nabízí. A aby rovněž oplácel v tom nejlepším slova smyslu těm, kteří si to zaslouží. Nechci být patetická, a už vůbec ne škarohlíd a remcal, ale stále častěji přemýšlím o tom, jestli to všechno snažení má vůbec cenu. Jestli má smysl podnikat, odvádět daně, být laskavý, vstřícný, zodpovědný člověk. Všechno může rázem pokazit třeba městská hromadná doprava. Bydlím v Praze a z jednoho místa se snažím jezdit víc než 30 let do centra. Škoda, že jsem si nevedla přehled o všech těch zpožděních, která mi znemožnila obchodní schůzku, včasné zahájení nejrůznějších akcí, účast na tiskových konferencích, zmeškání divadelního představení, cestu do zahraničí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2023

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 JPF

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE