INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem

5 PEUGEOT LEV RPotřeba baterií do automobilů se bude rok od roku rapidně zvyšovat. Například značka Peugeot už dnes montuje 17 tisíc baterií měsíčně. V současné době je každé čtvrté auto značky Peugeot prodané v Evropě poháněno elektromotorem (ať už samotným nebo v kombinaci se spalovacím). Loni to přitom byl jen každý šestý vůz. Do roku 2030 pak Peugeot spalovací motory eliminovat kompletně, a to pro celý evropský trh. Už dnes se tedy na elektrickou éru pečlivě připravuje. Hlavní je mít dostatek kvalifikovaných a zkušených techniků.

Ti se vybírají ze zaměstnanců skupiny Stellantis na základě kvalifikace a dovedností v oblasti elektrifikace. Následně absolvují měsíční odborné školení. Poté jsou připraveni pracovat v některém z pěti závodů, kde Peugeot své elektrifikované vozy vyrábí. Jedná se o Vigo a Zaragozu ve Španělsku, Sochaux a Mulhouse ve Francii nebo Trnavu na Slovensku. Brzy přibude i Hordain ve Francii. V těchto továrnách se na jedné lince montují vozy s elektrickým i spalovacím motorem.
Baterie do elektromobilu či plug-in hybridu má podobu modulu složeného z předem sestavených článků a komponentů. Instalace tohoto celku do vozu trvá od 60 do 90 minut dle kapacity baterie. Před instalací do elektrifikovaného vozu Peugeot se ale baterie musí podrobit přísným testům kvality. Ty zaberou asi čtvrthodinu a zahrnují simulační testy funkce baterie, výkonnostní testy při plném výkonu a zkoušky těsnosti, které zabrání případnému vniknutí vlhkosti či nečistot do článků. S takto připravenou baterií má zákazník jistotu, že mu bude dlouho sloužit. Baterie mají i po 8 letech nebo 160 000 kilometrech používání zajištěnou záruku minimální kapacity 70 %.

V současné době Peugeot v České republice nabízí celou řadu elektrifikovaných vozů. Malé vozy e-208 a e-2008 jsou nabízeny se 100% elektrickým motorem, stejně jako osobní dodávky e-Rifter a e-Traveller. Středně velká vozidla jako 308, 3008 a 508 pak můžete mít jako plug-in hybridy. Na začátku roku 2023 se tato řada rozroste ještě o plug-in hybridní fastback Peugeot 408. V rámci užitkových vozů můžete volit elektrické vozy e-Partner nebo e-Expert.

(tz)

Slovo ke dni

  • Do roku 2023

    Prognostici se nemohou shodnout. Bude leden tohoto roku bodem obratu k lepšímu, nebo se krize ještě prohloubí a vygraduje? Předpovědi vypadají podobně jako dlouhodobé předpovědi počasí před zimou. Jedni slibují, že bude velmi mírná, jiní nás ujišťují, že zrzneme. Samozřejmě si přejeme, abychom už nastartovali růst a překonali důsledky konfliktu ve východní Evropě, sankcí a omezených zdrojů energie. Nepochybně, lidé, firmy, celá společnost po překonání pandemie potřebují nabrat nových sil. Kdo už vidí světlo na konci tunelu? Optimisté! Jsou to všichni, kteří se nechtějí poddat nepříznivým okolnostem, nevadí jim, že budou muset víc pracovat v horších podmínkách a možná si na určitý čas utáhnout opasky. Jim patří budoucnost. A aby to měli snazší, i sv. Petr jim dopřál o Vánocích a novoročních svátcích příliv téměř jarního vzduchu,...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3