INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

5 PEUGEOT LEV RPotřeba baterií do automobilů se bude rok od roku rapidně zvyšovat. Například značka Peugeot už dnes montuje 17 tisíc baterií měsíčně. V současné době je každé čtvrté auto značky Peugeot prodané v Evropě poháněno elektromotorem (ať už samotným nebo v kombinaci se spalovacím). Loni to přitom byl jen každý šestý vůz. Do roku 2030 pak Peugeot spalovací motory eliminovat kompletně, a to pro celý evropský trh. Už dnes se tedy na elektrickou éru pečlivě připravuje. Hlavní je mít dostatek kvalifikovaných a zkušených techniků.

Ti se vybírají ze zaměstnanců skupiny Stellantis na základě kvalifikace a dovedností v oblasti elektrifikace. Následně absolvují měsíční odborné školení. Poté jsou připraveni pracovat v některém z pěti závodů, kde Peugeot své elektrifikované vozy vyrábí. Jedná se o Vigo a Zaragozu ve Španělsku, Sochaux a Mulhouse ve Francii nebo Trnavu na Slovensku. Brzy přibude i Hordain ve Francii. V těchto továrnách se na jedné lince montují vozy s elektrickým i spalovacím motorem.
Baterie do elektromobilu či plug-in hybridu má podobu modulu složeného z předem sestavených článků a komponentů. Instalace tohoto celku do vozu trvá od 60 do 90 minut dle kapacity baterie. Před instalací do elektrifikovaného vozu Peugeot se ale baterie musí podrobit přísným testům kvality. Ty zaberou asi čtvrthodinu a zahrnují simulační testy funkce baterie, výkonnostní testy při plném výkonu a zkoušky těsnosti, které zabrání případnému vniknutí vlhkosti či nečistot do článků. S takto připravenou baterií má zákazník jistotu, že mu bude dlouho sloužit. Baterie mají i po 8 letech nebo 160 000 kilometrech používání zajištěnou záruku minimální kapacity 70 %.

V současné době Peugeot v České republice nabízí celou řadu elektrifikovaných vozů. Malé vozy e-208 a e-2008 jsou nabízeny se 100% elektrickým motorem, stejně jako osobní dodávky e-Rifter a e-Traveller. Středně velká vozidla jako 308, 3008 a 508 pak můžete mít jako plug-in hybridy. Na začátku roku 2023 se tato řada rozroste ještě o plug-in hybridní fastback Peugeot 408. V rámci užitkových vozů můžete volit elektrické vozy e-Partner nebo e-Expert.

(tz)

Slovo ke dni

  • O zdravém stravování

    Na tohle téma se vedou spory. Jedni tvrdí, že maso do našeho jídelníčku nebude smět, druzí by je za taková tvrzení nejraději uškrtili. První to zdůvodňují tím, že naše planeta skomírá a z jisté části za to můžeme my, lidi masožravci, a nabádají nás k tomu, abychom se v jídle umírnili a více využívali na talíři zeleninu a ovoce. Což o to, to je určitě správná a potřebná cesta, zvýšit podíl kedlubů, mrkve, salátu nebo brokolice v našem žaludku. Zemědělci ale zase tvrdí, že bez hnoje, tedy chlévské mrvy, za chvíli budou pole neúrodná, že zkrátka hovězí dobytek, čuníky, ovce lidstvo potřebuje, aby bylo z čeho posléze produkovat obilí, řepu, brambory, okurky, rajčata. Protože řádně vyhnojené pole, tedy organicky, ničím nenahradíš. A že hydroponie lidstvo nezachrání. Myslím, že všichni máme kousek pravdy. A fakta, která k něčemu vedou, nejsou ani...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Únor 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3 

INZERCE