INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

5 PEUGEOT LEV RPotřeba baterií do automobilů se bude rok od roku rapidně zvyšovat. Například značka Peugeot už dnes montuje 17 tisíc baterií měsíčně. V současné době je každé čtvrté auto značky Peugeot prodané v Evropě poháněno elektromotorem (ať už samotným nebo v kombinaci se spalovacím). Loni to přitom byl jen každý šestý vůz. Do roku 2030 pak Peugeot spalovací motory eliminovat kompletně, a to pro celý evropský trh. Už dnes se tedy na elektrickou éru pečlivě připravuje. Hlavní je mít dostatek kvalifikovaných a zkušených techniků.

Ti se vybírají ze zaměstnanců skupiny Stellantis na základě kvalifikace a dovedností v oblasti elektrifikace. Následně absolvují měsíční odborné školení. Poté jsou připraveni pracovat v některém z pěti závodů, kde Peugeot své elektrifikované vozy vyrábí. Jedná se o Vigo a Zaragozu ve Španělsku, Sochaux a Mulhouse ve Francii nebo Trnavu na Slovensku. Brzy přibude i Hordain ve Francii. V těchto továrnách se na jedné lince montují vozy s elektrickým i spalovacím motorem.
Baterie do elektromobilu či plug-in hybridu má podobu modulu složeného z předem sestavených článků a komponentů. Instalace tohoto celku do vozu trvá od 60 do 90 minut dle kapacity baterie. Před instalací do elektrifikovaného vozu Peugeot se ale baterie musí podrobit přísným testům kvality. Ty zaberou asi čtvrthodinu a zahrnují simulační testy funkce baterie, výkonnostní testy při plném výkonu a zkoušky těsnosti, které zabrání případnému vniknutí vlhkosti či nečistot do článků. S takto připravenou baterií má zákazník jistotu, že mu bude dlouho sloužit. Baterie mají i po 8 letech nebo 160 000 kilometrech používání zajištěnou záruku minimální kapacity 70 %.

V současné době Peugeot v České republice nabízí celou řadu elektrifikovaných vozů. Malé vozy e-208 a e-2008 jsou nabízeny se 100% elektrickým motorem, stejně jako osobní dodávky e-Rifter a e-Traveller. Středně velká vozidla jako 308, 3008 a 508 pak můžete mít jako plug-in hybridy. Na začátku roku 2023 se tato řada rozroste ještě o plug-in hybridní fastback Peugeot 408. V rámci užitkových vozů můžete volit elektrické vozy e-Partner nebo e-Expert.

(tz)

Slovo ke dni

  • Před volbami

    Komunální volby klepou na dveře v době, kdy lidé nevědí, co je čeká v zimě. V takové nejistotě, respektive v očekávání špatných a ještě horších časů, se špatně kandiduje. Ve volebních programech sice strany a sdružení mohou slibovat, co udělají, co zlepší v chodu měst a obcí, ale voliči tuší, že hlavní slovo bude mít aktuální energetická a ekonomická situace. Co je například platné, že se vybuduje nové veřejné osvětlení, když ho z úsporných důvodů nebudeme moci používat? Jak naplánovat investice, když stavební materiály zdražují z měsíce na měsíc o desítky procent a městská pokladna bude mít jen omezené finanční prostředky? Ti chytřejší raději toho moc neslibují, ale upozorňují na pozitiva, kterých jejich místo pro život v uplynulém volebním období dosáhlo. V každém případě zvolit si v této těžké době schopné a odpovědné manažery na...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2022

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

judr karabec ip mediace

Mediační dohoda a ukončení IP mediace 12. září 2022

V předchozím příspěvku jsme se seznámili s tím, jak se formulují zásady mediační dohody. Tyto zásady odrážely výsledky předchozích fází mediace a přinesly stranám konkrétní řešení pro každý předmět jednání. Strany za pomoci IP mediátora formulovaly, jak se vybrané řešení konkrétně uskuteční, kdo a co konkrétně udělá, do kdy, co to bude stát apod. Současně strany formulovaly i pojistky pro případ, že by některá ze stran dohodu nedodržela, případně nastala nějaká neočekávaná situace, nestihne se termín splnění závazku apod. Podle potřeby si strany dohodly i sankce za porušení dohody.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3