INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

CNG Korec

Herec Vlasta Korec bude jezdit na CNG s tímto passatem                                  

RWE bude spolupracovat s Vlastou Korcem a společností CNG Expert na propagaci stlačeného zemního plynu (CNG) jako výhodné pohonné hmoty. Známý moderátor a herec bude jezdit vozidlem Volkswagen Passat TSI Ecofuel s pohonem na CNG, který mu zapůjčí společnost CNG expert. Cílem dlouhodobé spolupráce je porovnání naftového a CNG pohonu především z ekonomické stránky.

„Ročně by měl Vlasta Korec najet přibližně 60 tisíc kilometrů, což by při porovnání naftového a CNG pohonu mělo pouze na palivu představovat úsporu nejméně 50 000 korun. Budeme se těšit na jeho poznatky z cest, především na ekonomiku provozu CNG vozu. Podle našich zkušeností by se cena za ujetý kilometr měla pohybovat okolo jedné koruny,“ řekl Lubomír Kolman, projektový manažer RWE.

Vlasta Korec je známý moderátor a herec, účinkuje v mnoha divadlech, jezdí pravidelně offroad maratony. O svých zkušenostech s CNG pohonem bude informovat nejen posluchače rádia Impuls, ale i pomocí deníku, který si pravidelně bude psát. Ten bude k dispozici na stránkách RWE www.cng.cz, www.cngexpert.cz, facebooku, a také bude vycházet v mnoha denících a časopisech.

„Rád objevuji nové věci a nové technologie. Provoz na CNG se letmým pohledem zdá v České republice stále v plenkách a na začátku a mnoho lidí stále tápe. Proto jsem se do propagace CNG pustil. Cítím se tak trochu jako CNG misionář a věřím, že se mi podaří zvýšit zájem veřejnosti o toto ekologické a zároveň levné alternativní palivo,“ říká Vlasta Korec.

Zemní plyn v dopravě je již dnes plnohodnotnou pohonnou hmotou s rozvojem zázemí pro motoristy. Přes pět tisíc vozů, které v ČR jezdí na CNG, aktuálně využívá sítě 45 plnicích stanic. Hlavním trumfem CNG v dopravě je cena zemního plynu, která je poloviční oproti ceně benzinu. Nákup CNG automobilů proto zvažuje stále více společností s velkými autoparky. S rozšiřující se nabídkou automobilek na českém trhu přibývá také zájemců o CNG pohon z řad běžných motoristů.

Do roku 2020 počítá Evropa s náhradou 20 % klasických pohonných hmot alternativními palivy. Z toho polovinu, tedy 10 procent, by měla tvořit doprava na CNG. To představuje 23,5 mil. vozidel na zemní plyn v Evropě v roce 2020.

Společnost CNG expert s.r.o. se zabývá prodejem CNG vozidel všech značek a pronájmem vozidel na CNG. Pro své zákazníky má připraven početný vozový park testovacích vozidel. „ Naší snahou je poskytnou všem klientům možnost si vyzkoušet vozidla na CNG a prokázat tak výhody, které CNG pro řidiče přináší.“ říká Jiří Hanzlík, ze společnosti CNG expert s.r.o.

(tz)

Slovo ke dni

  • Kdo může pracovat z domova

    Home office není žádná novinka, ale v době koronakrize přišla možnost práce z domova jako na zavolanou. Pracovat mohou ti, kterým to dovoluje povaha jejich práce, a samozřejmě ochota změnit své zvyky. Podle odborníků se otvírá možnost pro jednoho ze tří zaměstnanců, v případě vysokoškolsky vzdělaných osob a vysoce kvalifikových profesí dokonce pro každého druhého. Brzdou se může stát i v dnešní technologicky vyspělé době dostupnost internetu. Venkov stále strádá. V naší obci jsme rádi, když si můžeme vůbec zavolat z mobilu – někdy spojení funguje, jindy ne. A mobilní internet s přijatelnou rychlostí nabízí jen jediný operátor. Ten dokazuje konkurenci, že to jde, když nechybí zájem. Avšak v mnoha případech lze stále pozorovat spíš nezájem a snahu šetřit.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

pat ochr

Patentová ochrana je předpokladem úspěchu inovační strategie 12. srpen 2020

V loňském roce slavil Úřad průmyslového vlastnictví 100 let od svého založení. Již před sto lety bylo průmyslníkům a výzkumu jasné, že bez právní ochrany nových řešení a bez nejnovějších technických informací nemůže jejich business prosperovat a prosadit se ve světové konkurenci.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE