INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem

Veřejná doprava v hlavním polském městě Varšavě bude ohleduplnější k životnímu prostředí. Varšavská městská dopravní společnost Miejskie Zakłady Autobusowe (MZA) rozhodla o doplnění své flotily o 35 kloubových autobusů poháněných zkapalněným zemním plynem (LNG).

Gazprom Germany (dceřiná spolčenost Gazprom Exportu) a polský výrobce autobusů Solbus v tomto případě spojují své zkušenosti a investují do zavádění zemního plynu do dopravy v Polsku. Již v říjnu tyto dvě společnosti uvedly do provozu prvních 11 LNG autobusů v polském městě Olsztyn.

Solbus, jeho distribuční partner Lider Trading a Gazprom Germania uspěly ve veřejném tendru vypsaným městem Varšava a přesvědčily městský dopravní podnik o environmentálních a nákladových výhodách zemního plynu jako motorového paliva. Solbus dodá MZA moderní autobusy poháněné zkapalněným zemním plynem a Gazprom Germania se stane dodavatelem paliva a vybuduje nutnou plnící infrastrukturu.

„Autobusy na zemní plyn nabízí výhodné řešení pro ekologickou veřejnou dopravu ve Varšavě. Zemní plyn je jako palivo významně levnější a jeho využití snižuje naši závislost na ropě,“ uvedl mluvčí MZA Adam Stawicki.

„Zemní plyn nabývá jako palivo ve veřejné dopravě na významu, protože poskytuje ekonomické výhody a podstatně snižuje emise. Současně chceme společně s naším polským partnerem - firmou Solbus - přesvědčit více zákazníků o atraktivitě využití zemního plynu jako motorového paliva,“ řekl Timo Vehrs, ředitel rozvoje obchodu ve společnosti Gazprom Germania.

Zemní plyn může být využitý jako motorové palivo ve své zkapalněné formě (LNG) při teplotách -161 oC. Zkapalněný zemní plyn má stejné environmentální vlastnosti jako stlačený zemní plyn (CNG), který se jako motorové palivo běžně používá v mnoha evropských zemích. Zemní plyn je již dnes jedním z nejnadějnějších známých paliv, která by mohla nahradit čím dál dražší benzín a naftu. Motory na zemní plyn jsou významně tišší a omezují emise CO2 o čtvrtinu.

Projekt LNG autobusů v Polsku představuje část globálních aktivit Gazpromu na podporu evropské strategie přechodu k čisté, bezpečné a dosažitelné mobilitě.

Gazprom Germania

Společnost Gazprom Germania GmbH se sídlem v Berlíně je dceřinou firmou největšího světového producenta zemního plynu, ruského Gazpromu. Od svého založení v roce 1990 se Gazprom Germania rozvinul do mezinárodní skupiny zhruba 40 firem působících ve 20 zemích v Evropě, Asii a Severní Americe. Jeho hlavní obchodní aktivity zahrnují skladování a obchod se zemním plynem a marketing zemního plynu v dopravě. Společnost zaměstnává zhruba 1200 lidí, z toho 200 ve své berlínské centrále. Gazprom Germania společně se svými strategickými partnery zajišťuje dodávky spolehlivé, k životnímu prostředí ohleduplné a udržitelné energie do Evropy.

Solus

Solus je rodinný výrobce autobusů v Polsku, který patří mezi uznávané evropské výrobce. Společnost se zaměřuje na výrobu moderních a ekologických autobusů poháněných zemním plynem. Nabízí tři hlavní výrobkové skupiny - městské, meziměstské a dálkové autobusy. Firma používá komponenty mezinárodních dodavatelů jako jsou Cummins, Iveco, ZF a Voith. Všechny autobusy Solbus splňují přísné evropské bezpečnostní a environmentální standardy. Ve firma pracuje zhruba 150 zaměstnanců a její hlavní výrobní závod ve městě Solec Kujawski zaujímá plochu 8000 m2.

(tz)

 

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3