INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
P1140579Unipetrol v rámci podpory vzdělání v oblasti chemie a národního úsilí o propagaci Mezinárodního roku chemie v České republice zahájil workshop Chemie a paliva. Tato jednodenní akce se uskutečnila v prostorách Národní technické knihovny a přilehlém prostranství v Praze Dejvicích. Návštěvníci viděli ukázky výroby a využití tradičních i alternativních paliv, soutěže o hodnotné ceny a také na experimenty Michaela Londesborougha, známého z pořadu PORT České televize.

„Workshop Chemie a paliva má mladým lidem ukázat, že chemie není papouškování vzorců nebo nudná práce v laboratoři, ale hlavně zábavný a inovativní obor, bez kterého se v praktickém životě nelze obejít. Generálním partnerem Roku chemie jsme se stali proto, abychom chemii zpopularizovali a přilákali do tohoto odvětví další mladé talenty," řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński.

"Chemické a technologické zpracování paliv na bázi ropy, uhlí a zemního plynu patří k tradičním oborům studia na VŠCHT Praha. Nabídka studia se v posledních letech rozšířila i o obory zabývající se využitím biomasy a vodíku jako dalších alternativních zdrojů energie i chemických surovin. Velice vítáme možnost v rámci akce Chemie a paliva představit problematiku klasických a alternativních paliv pro dopravu jako zajímavý, perspektivní a atraktivní obor, který se vyplatí studovat a se kterým lze spojit úspěšnou profesní dráhu," uvedl Milan Pospíšil, prorektor VŠCHT Praha pro vědu a výzkum.

Z nedávno provedeného průzkumu, který si Unipetrol nechal zpracovat u agentury Ipsos Tambor, vyplývá, že chemie patří mezi méně populární předměty v českých školách. Studenti obecně vnímají tento předmět jako velmi složitý, nezajímavý, či dokonce nudný. Podle průzkumu by studenti chtěli mít příležitost provádět zajímavé experimenty, čímž by se hodiny chemie staly zajímavější a poutavější. Cílem akce Chemie a paliva a celého Mezinárodního roku chemie je nabídnout studentům zajímavý zážitek a negativní image chemie změnit.

Program akce Chemie a paliva

V rámci prezentace Unipetrolu si návštěvníci nechali zanalyzovat přinesené vzorky paliv u mobilní laboratoře firmy SGS, hasiči Unipetrolu RPA představili práci s vysokozdvižnou plošinou a společnost Petrotrans svou moderní automobilovou cisternu. Program zpestřil Roman Kresta se svým závodním automobilem a také Michael Londesborough, známý vědec, moderátor a propagátor chemie, který ve svém vystoupení předvedl několik zajímavých pokusů. Celý den budou probíhaly nejrůznější soutěže ověcné ceny, nejšťastnější návštěvník odjel na novém kole Author.

Během letošního roku proběhnou s podporou Unipetrolu další chemické jarmarky, 22. června v Pardubicích, 21. září v Ústí nad Labem a 23. září v Praze. Tyto akce budou hlavně zaměřené na širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi, a žáky základních škol.

(tz)

Slovo ke dni

  • Pétangue v našem městě

    Žiji sice v malém, ale pěkném městečku v malebném na okraji křivoklátských lesů, rodišti svatého Václava. Když člověk sem přijíždí, dostane se mu informace, že máme v Evropské unii družební partnery, jednoho v Německu a druhého ve Francii. Zřejmě proto se radnice rozhodla vybudovat za domovem důchodců hřiště pro pétangue. Chodím denně okolo, ale ještě jsem nikdy neviděl nikoho, kdo by si tam hrál, ať dospělý nebo dítě. Asi u nás chybí ta pravá cílová skupina. Podobně to bylo v socializmu. Mezi disciplínami ve Sportce se objevily gorodky. Nikdo nevěděl, co to je, natož aby znal pravidla, tím méně, aby potkal člověka, který se jim věnuje. Možná je hráli sovětští lidé, když je krutá zima odřízla od povinností a jiné zábavy. Pétangue a gorodky mají společný ideový základ. Proto mám dojem, že se sice v našem životě hodně změnilo, některé...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Říjen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE