INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
P1140579Unipetrol v rámci podpory vzdělání v oblasti chemie a národního úsilí o propagaci Mezinárodního roku chemie v České republice zahájil workshop Chemie a paliva. Tato jednodenní akce se uskutečnila v prostorách Národní technické knihovny a přilehlém prostranství v Praze Dejvicích. Návštěvníci viděli ukázky výroby a využití tradičních i alternativních paliv, soutěže o hodnotné ceny a také na experimenty Michaela Londesborougha, známého z pořadu PORT České televize.

„Workshop Chemie a paliva má mladým lidem ukázat, že chemie není papouškování vzorců nebo nudná práce v laboratoři, ale hlavně zábavný a inovativní obor, bez kterého se v praktickém životě nelze obejít. Generálním partnerem Roku chemie jsme se stali proto, abychom chemii zpopularizovali a přilákali do tohoto odvětví další mladé talenty," řekl generální ředitel a předseda představenstva Unipetrolu Piotr Chełmiński.

"Chemické a technologické zpracování paliv na bázi ropy, uhlí a zemního plynu patří k tradičním oborům studia na VŠCHT Praha. Nabídka studia se v posledních letech rozšířila i o obory zabývající se využitím biomasy a vodíku jako dalších alternativních zdrojů energie i chemických surovin. Velice vítáme možnost v rámci akce Chemie a paliva představit problematiku klasických a alternativních paliv pro dopravu jako zajímavý, perspektivní a atraktivní obor, který se vyplatí studovat a se kterým lze spojit úspěšnou profesní dráhu," uvedl Milan Pospíšil, prorektor VŠCHT Praha pro vědu a výzkum.

Z nedávno provedeného průzkumu, který si Unipetrol nechal zpracovat u agentury Ipsos Tambor, vyplývá, že chemie patří mezi méně populární předměty v českých školách. Studenti obecně vnímají tento předmět jako velmi složitý, nezajímavý, či dokonce nudný. Podle průzkumu by studenti chtěli mít příležitost provádět zajímavé experimenty, čímž by se hodiny chemie staly zajímavější a poutavější. Cílem akce Chemie a paliva a celého Mezinárodního roku chemie je nabídnout studentům zajímavý zážitek a negativní image chemie změnit.

Program akce Chemie a paliva

V rámci prezentace Unipetrolu si návštěvníci nechali zanalyzovat přinesené vzorky paliv u mobilní laboratoře firmy SGS, hasiči Unipetrolu RPA představili práci s vysokozdvižnou plošinou a společnost Petrotrans svou moderní automobilovou cisternu. Program zpestřil Roman Kresta se svým závodním automobilem a také Michael Londesborough, známý vědec, moderátor a propagátor chemie, který ve svém vystoupení předvedl několik zajímavých pokusů. Celý den budou probíhaly nejrůznější soutěže ověcné ceny, nejšťastnější návštěvník odjel na novém kole Author.

Během letošního roku proběhnou s podporou Unipetrolu další chemické jarmarky, 22. června v Pardubicích, 21. září v Ústí nad Labem a 23. září v Praze. Tyto akce budou hlavně zaměřené na širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi, a žáky základních škol.

(tz)

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE