INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Klimatizace se stále častěji objevují i v ojetých autech. V AAA AUTO je momentálně vybaveno klimatizací 73 procent všech nabízených vozů, zatímco loni v květnu to bylo jen 64 procent. Roste i počet vozidel s dokonalejší automatickou klimatizací. Zatímco loni tvořil poměr manuální a automatické klimatizace 2:1, dnes už činí 3:2.

„Klimatizace se stává běžnou součástí výbavy i u menších a levnějších vozů, jako je třeba Škoda Fabia, Opel Corsa nebo Ford Fiesta," uvedl ředitel výkupu AAA AUTO Petr Vaněček.

Větší a novější auta bez klimatizace podle něj dokonce začínají být obtížně prodejná, obzvláště pak v letním období. „Pokud si dnes někdo koupí vůz velikosti Octavie bez klimatizace, za pár let ho zaručeně prodá s velkou ztrátou," dodal Petr Vaněček. Ještě loni se podle něj za vůz s klimatizací připlácelo až o 20 tisíc Kč oproti průměru, dnes už se bere u novějších aut jako samozřejmost - a při její absenci cena vozu klesá.

Tuzemští motoristé si klimatizovaný interiér aut rychle zvykli, zdaleka ne každý majitel vozu ale dopřává klimatizaci patřičnou servisní péči. Jaké jsou tedy rady automobilového odborníka?

1. Nejméně jednou ročně nechte klimatizaci vyčistit a zkontrolovat ve specializovaném servisu.

2. Klimatizaci zapínejte alespoň jednou měsíčně i v chladném období roku, aby se dostatečně promazala.

3. Klimatizaci vždy vypínejte už chvíli před tím, než vypnete motor vozidla, aby měl čas oschnout její výparník.

Užitečné jsou také rady, jak vyzkoušet klimatizaci při koupi ojetého vozu:

1. Klimatizaci nechte zapnutou po celou dobu zkušební jízdy a sledujte, zda teplota skutečně klesá.

2. Z výdechů klimatizace by neměl vycházet žádný zápach.

3. Klimatizace nesmí vydávat žádné pazvuky, slyšitelné v kabině (třeba pískání, skřípání a vrzání).

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3