INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
ScreenShot1022V závěru prvého dne 14. Evropské obchodní konference, tedy 2. 6. 2011 po sedmnácté hodině, bude před Hotelem Intercontinental v Praze slavnostně odstartována štafeta vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) – Modrý koridor – která povede přes naše území napříč Německem do cílového města Greifswald.

EBC_2011_Prague_GreifswaldV průběhu sedmidenní cesty na trase Praha – Lipsko – Wolfsburg – Berlin – Greifswald je připravena řada akcí pro propagaci tohoto hospodárného, bezpečného a k životnímu prostředí šetrného pohonu vozidel. Akce proběhne v souvislosti s nosným tématem pražského jednání Evropské obchodní konference, kterým je Zemní plyn – energie 21. století.

Akce pod názvem Modrý koridor, na které se podílejí nejvýznamnější plynárenské společnosti, připomene evropské veřejnosti všechny výhody CNG pohonu vozidel v zájmu ekologie, bezpečnosti i hospodárnosti provozu. Sériově vyráběná vozidla renomovaných značek, která se štafety zúčastní, budou propagovat nejen tyto automobilky, ale také výrobce plnicích technologií CNG, jejich zavádění do stávajících čerpacích stanic a samozřejmě i LNG, tedy technologie na výrobu zkapalněného zemního plynu a ekologické aspekty spojené s širším využíváním dopravních prostředků využívajících zemní plyn.

Po slavnostním ceremoniálu 2. června 2011 v podvečer se následující den dopoledne kolona vydá po trase Praha – Lipsko – Wolfsburg – Berlin – Greifswald. 5. června se zastaví v Lipsku, 6. června bude očekávána ve Wolfsburgu s plánovanou návštěvou automobilky Volkswagen. Ve dnech 7. až 8. června by se účastníci mobilní skupiny zúčastnili druhého mezinárodního workshopu a výstavy NGV 2011 v Berlíně, který pořádá Evropská asociace pro pohon vozidel na zemní plyn (NGVA Europe). 9. června štafeta dorazí do Berlína a posléze bude akce ukončena ve městě pro zemní plyn nejvhodnějším – v Greifswaldu, kde vyústí plynovod Severní potok přivádějící zemní plyn z Gazpromu do Evropské unie.

Patronát nad touto štafetou má kromě samotné 14. Evropské obchodní konference také řada významných podnikatelských subjektů z oboru evropského plynárenství, jako Gazprom Moskva, E.ON - Ruhrgas, Gazprom Germania, a v neposlední řadě také společnost VEMEX s. r. o. spolu s Českým plynárenským svazem, kteří jsou přímými organizátory akce za pomoci dalších českých firem, které v plynárenství a v oblasti CNG působí, jako je například Pražská plynárenská, a.s., RWE Plynoprojekt, s.r.o., havířovská GASCONTROL, společnost s r.o., akciové společnost Bonett Bohemia a Vítkovice Cylinders.

(nov)

Slovo ke dni

  • Český průmysl v úzkých

    Ti, co stále vyhlížejí příští krizi, dostali pádný argument. Průmyslová výroba v Česku z roku na rok klesla bezmála o čtyři procenta. A nezdá se, že by situace v druhé polovině r. 2019 měla otočit k lepšímu. Jak známo, naše továrny jsou zejména závislé na poptávce po autech. Když kupujících motorových vozidel ubývá v Evropě i ve světě, čísla o produkci musí jit také dolů. Ani výhled do dalších let není příliš růžový. Západní svět postupně přechází na elektromobilitu a do módy jde také celkové omezování spotřeby. Možná, že ekonomického vrcholu už naše automobilky a jejich dodavatelé dosáhli a čeká je pouze jízda z kopce. Je to špatně nebo dobře?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Srpen 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Patentová ochrana v zahraničí prostřednictvím Smlouvy o patentové spolupráci 19. červenec 2019

České podniky si stále častěji (nebo spíše – stále ještě nedostatečně) uvědomují, že ochrana průmyslového vlastnictví představuje jeden z nástrojů, jak úspěšně rozvíjet a inovovat výrobu a stát se úspěšným na globalizovaném trhu. Jednou z možností, jak ochránit nové technické řešení – vynález, je patentová ochrana. Pokud se pro ni přihlašovatel rozhodne, zpravidla nejprve žádá o národní patentovou ochranu. Ta však sama o sobě nestačí, neboť český patent platí jen v České republice a jinde v zahraničí toto patentované řešení může kdokoliv využívat a prodávat. Proto je vhodné získat patentovou ochranu i v zemích, kde je předpoklad, že chráněné řešení má tržní potenciál.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE