INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem
ScreenShot1022V závěru prvého dne 14. Evropské obchodní konference, tedy 2. 6. 2011 po sedmnácté hodině, bude před Hotelem Intercontinental v Praze slavnostně odstartována štafeta vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) – Modrý koridor – která povede přes naše území napříč Německem do cílového města Greifswald.

EBC_2011_Prague_GreifswaldV průběhu sedmidenní cesty na trase Praha – Lipsko – Wolfsburg – Berlin – Greifswald je připravena řada akcí pro propagaci tohoto hospodárného, bezpečného a k životnímu prostředí šetrného pohonu vozidel. Akce proběhne v souvislosti s nosným tématem pražského jednání Evropské obchodní konference, kterým je Zemní plyn – energie 21. století.

Akce pod názvem Modrý koridor, na které se podílejí nejvýznamnější plynárenské společnosti, připomene evropské veřejnosti všechny výhody CNG pohonu vozidel v zájmu ekologie, bezpečnosti i hospodárnosti provozu. Sériově vyráběná vozidla renomovaných značek, která se štafety zúčastní, budou propagovat nejen tyto automobilky, ale také výrobce plnicích technologií CNG, jejich zavádění do stávajících čerpacích stanic a samozřejmě i LNG, tedy technologie na výrobu zkapalněného zemního plynu a ekologické aspekty spojené s širším využíváním dopravních prostředků využívajících zemní plyn.

Po slavnostním ceremoniálu 2. června 2011 v podvečer se následující den dopoledne kolona vydá po trase Praha – Lipsko – Wolfsburg – Berlin – Greifswald. 5. června se zastaví v Lipsku, 6. června bude očekávána ve Wolfsburgu s plánovanou návštěvou automobilky Volkswagen. Ve dnech 7. až 8. června by se účastníci mobilní skupiny zúčastnili druhého mezinárodního workshopu a výstavy NGV 2011 v Berlíně, který pořádá Evropská asociace pro pohon vozidel na zemní plyn (NGVA Europe). 9. června štafeta dorazí do Berlína a posléze bude akce ukončena ve městě pro zemní plyn nejvhodnějším – v Greifswaldu, kde vyústí plynovod Severní potok přivádějící zemní plyn z Gazpromu do Evropské unie.

Patronát nad touto štafetou má kromě samotné 14. Evropské obchodní konference také řada významných podnikatelských subjektů z oboru evropského plynárenství, jako Gazprom Moskva, E.ON - Ruhrgas, Gazprom Germania, a v neposlední řadě také společnost VEMEX s. r. o. spolu s Českým plynárenským svazem, kteří jsou přímými organizátory akce za pomoci dalších českých firem, které v plynárenství a v oblasti CNG působí, jako je například Pražská plynárenská, a.s., RWE Plynoprojekt, s.r.o., havířovská GASCONTROL, společnost s r.o., akciové společnost Bonett Bohemia a Vítkovice Cylinders.

(nov)

Slovo ke dni

  • Vraťme život krajině!

    Česká společnost ornitologická a Českomoravská myslivecká jednota předaly ministru zemědělství petici Vraťme život krajině s 55 tisíci podpisy. Upozorňují, že naše krajina trpí intenzívním hospodařením a nevhodnými zásahy. Indikátorem toho, že něco děláme špatně, je velký úbytek ptactva a také hmyzu. Není pochyb, že bez moderního zemědělství bychom neuživili přes 10 milionů obyvatel. Na druhou stranu si pěstitelé a chovatelé musí sáhnout do svědomí a říci, kdy si svou úlohu zjednodušují a kdy volí snadnější postup na úkor ochrany přírody. Kompromis bude stát hodně úsilí, možná i trochu peněz, ale je nevyhnutelný. Nikdo nemůže žít a dlouhodobě hospodařit na mrtvé půdě, v pusté krajině, v umělém prostředí.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Prosinec 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

Sto let pro ochranu nejlepších nápadů 15. říjen 2019

Sté výročí zřízení tehdejšího Patentního úřadu v Praze je příležitostí připomenout si nejen významná, ale i obtížná období oboru průmyslové vlastnictví i činnosti Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE