INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
ScreenShot1022V závěru prvého dne 14. Evropské obchodní konference, tedy 2. 6. 2011 po sedmnácté hodině, bude před Hotelem Intercontinental v Praze slavnostně odstartována štafeta vozidel poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) – Modrý koridor – která povede přes naše území napříč Německem do cílového města Greifswald.

EBC_2011_Prague_GreifswaldV průběhu sedmidenní cesty na trase Praha – Lipsko – Wolfsburg – Berlin – Greifswald je připravena řada akcí pro propagaci tohoto hospodárného, bezpečného a k životnímu prostředí šetrného pohonu vozidel. Akce proběhne v souvislosti s nosným tématem pražského jednání Evropské obchodní konference, kterým je Zemní plyn – energie 21. století.

Akce pod názvem Modrý koridor, na které se podílejí nejvýznamnější plynárenské společnosti, připomene evropské veřejnosti všechny výhody CNG pohonu vozidel v zájmu ekologie, bezpečnosti i hospodárnosti provozu. Sériově vyráběná vozidla renomovaných značek, která se štafety zúčastní, budou propagovat nejen tyto automobilky, ale také výrobce plnicích technologií CNG, jejich zavádění do stávajících čerpacích stanic a samozřejmě i LNG, tedy technologie na výrobu zkapalněného zemního plynu a ekologické aspekty spojené s širším využíváním dopravních prostředků využívajících zemní plyn.

Po slavnostním ceremoniálu 2. června 2011 v podvečer se následující den dopoledne kolona vydá po trase Praha – Lipsko – Wolfsburg – Berlin – Greifswald. 5. června se zastaví v Lipsku, 6. června bude očekávána ve Wolfsburgu s plánovanou návštěvou automobilky Volkswagen. Ve dnech 7. až 8. června by se účastníci mobilní skupiny zúčastnili druhého mezinárodního workshopu a výstavy NGV 2011 v Berlíně, který pořádá Evropská asociace pro pohon vozidel na zemní plyn (NGVA Europe). 9. června štafeta dorazí do Berlína a posléze bude akce ukončena ve městě pro zemní plyn nejvhodnějším – v Greifswaldu, kde vyústí plynovod Severní potok přivádějící zemní plyn z Gazpromu do Evropské unie.

Patronát nad touto štafetou má kromě samotné 14. Evropské obchodní konference také řada významných podnikatelských subjektů z oboru evropského plynárenství, jako Gazprom Moskva, E.ON - Ruhrgas, Gazprom Germania, a v neposlední řadě také společnost VEMEX s. r. o. spolu s Českým plynárenským svazem, kteří jsou přímými organizátory akce za pomoci dalších českých firem, které v plynárenství a v oblasti CNG působí, jako je například Pražská plynárenská, a.s., RWE Plynoprojekt, s.r.o., havířovská GASCONTROL, společnost s r.o., akciové společnost Bonett Bohemia a Vítkovice Cylinders.

(nov)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3