INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Dodavatel integrovaných logistických řešení DB Schenker Logistics opět podpoří charitativní projekt Sociální automobil. Stejně jako v loňském roce se společnost rozhodla přispět na provoz čtyř „sociálních automobilů", tentokrát v lokalitách Ostrava, Zlín, Ústí nad Labem a Praha 8. Zakoupením reklamních ploch na užitkových automobilech přispívá ke zlepšení vozového parku charitativních organizací a občanských sdružení po celé České republice.

„Tento projekt nás oslovil díky svému zaměření na mobilitu hendikepovaných nebo jinak znevýhodněných občanů. Kvalitní vozový park s odpovídajícími parametry je potřebný nejenom v logistice, ale především v dopravě osob se specifickými potřebami. V době, kdy klesají příspěvky do sociální sféry od státu, jsou tyto organizace existenčně závislé na společenské odpovědnosti privátních firem. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli k dlouhodobé podpoře projektu Sociální automobil," říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker spol. s r. o.

Automobily, které budou s podporou DB Schenker předány v letošním roce, budou sloužit cílově odlišným projektům. Pražský vůz získá Obvodní ústav sociální péče Praha 8, jež nabízí široké spektrum pomoci seniorům a zdravotně postiženým občanům. Vůz v Ústí nad Labem bude užívat Ústav sociální péče Severní terasa, který se stará o seniory. Další automobil je určen pro Charitu v Ostravě, která pomáhá lidem v těžké životní situaci a poslední převezme IZAP Zlín, Sdružení pro integraci zdravých a postižených dětí a mládeže.

Sociální automobil je projektem poděbradské společnosti Kompakt. Během 14 let se již podařilo úspěšně předat na 250 automobilů různým ústavům a zařízením, která svoji činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných osob nebo lidí ve složité životní situaci.

DB Schenker se již řadu let v České republice aktivně podílí na začlenění tělesně postižených občanů do společnosti. Dlouhodobě podporuje například Centrum Paraple, které sdružuje a pomáhá lidem na vozíčku.

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3