INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem
Dodavatel integrovaných logistických řešení DB Schenker Logistics opět podpoří charitativní projekt Sociální automobil. Stejně jako v loňském roce se společnost rozhodla přispět na provoz čtyř „sociálních automobilů", tentokrát v lokalitách Ostrava, Zlín, Ústí nad Labem a Praha 8. Zakoupením reklamních ploch na užitkových automobilech přispívá ke zlepšení vozového parku charitativních organizací a občanských sdružení po celé České republice.

„Tento projekt nás oslovil díky svému zaměření na mobilitu hendikepovaných nebo jinak znevýhodněných občanů. Kvalitní vozový park s odpovídajícími parametry je potřebný nejenom v logistice, ale především v dopravě osob se specifickými potřebami. V době, kdy klesají příspěvky do sociální sféry od státu, jsou tyto organizace existenčně závislé na společenské odpovědnosti privátních firem. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli k dlouhodobé podpoře projektu Sociální automobil," říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti Schenker spol. s r. o.

Automobily, které budou s podporou DB Schenker předány v letošním roce, budou sloužit cílově odlišným projektům. Pražský vůz získá Obvodní ústav sociální péče Praha 8, jež nabízí široké spektrum pomoci seniorům a zdravotně postiženým občanům. Vůz v Ústí nad Labem bude užívat Ústav sociální péče Severní terasa, který se stará o seniory. Další automobil je určen pro Charitu v Ostravě, která pomáhá lidem v těžké životní situaci a poslední převezme IZAP Zlín, Sdružení pro integraci zdravých a postižených dětí a mládeže.

Sociální automobil je projektem poděbradské společnosti Kompakt. Během 14 let se již podařilo úspěšně předat na 250 automobilů různým ústavům a zařízením, která svoji činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných osob nebo lidí ve složité životní situaci.

DB Schenker se již řadu let v České republice aktivně podílí na začlenění tělesně postižených občanů do společnosti. Dlouhodobě podporuje například Centrum Paraple, které sdružuje a pomáhá lidem na vozíčku.

Slovo ke dni

  • Rozmýšlíme se, mlžíme, ztrácíme důvěru

    Rozmýšlení se stalo módou. Spousty lidí místo toho, aby daly najevo, že chtějí to nebo nechtějí ono, raději řeknou, že si to rozmyslí. A když nastane čas, že by měli být už rozmyšleni, vymluví se, a sdělí, že je to těžké, ať jim dáme ještě pár dní, měsíců či neznámo jakou dobu. Domnívají se, že téma upadne v zapomnění, že vyšumí a že s ním nebudou mít tedy práci. Je to rozšířený styl komunikace, který však nikam nevede. Otázkou je, zda vést má nebo skutečně směřovat nikam.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE