INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Na tuzemských silnicích jezdí velké množství řidičů pirátů. V rámci průzkumu DIRECT Pojišťovny takto respondenti označili hned třetinu mužů a žen za volantem. Pirátem silnic je podle představ respondentů nejčastěji muž ve věku 21 až 30 let, který má nadprůměrný příjem, silné auto a žije v Praze.

Z dostupných statistik vyplývá, že pirátů na tuzemských silnicích spíše přibývá. „Jen za první tři měsíce letošního roku eviduje Ministerstvo dopravy 168 327 dopravních přestupků. Průměrně bylo denně evidováno 1 870 přestupků a trestných činů, což je o 207 více oproti předcházejícímu čtvrtletí," řekl Ján Čarný, generální ředitel DIRECT Pojišťovny. „Strategií DIRECT Pojišťovny je podpora zodpovědného řízení. Všechny řidiče, kteří jezdí bez nehod, proto při sjednání pojištění odměňujeme výhodnější cenou a dalšími benefity," dodal Ján Čarný.

Podle výsledků průzkumu DIRECT Pojišťovny je nejčastěji pirátem silnic mladý a svobodný muž, který má nadstandardní příjmy nad 40 000 korun měsíčně. Řídí silný vůz černé barvy, značky BMW, Audi nebo Porsche. „Představy Čechů o pirátech silnic poměrně věrně kopírují naše interní statistiky ohledně nehodovosti. Z dat DIRECT Pojišťovny vyplývá, že typický tuzemský pirát silnic je mladý muž do 24 let z Prahy, který řídí devět let starý, silný dieselový vůz," řekl Pavel Hašek, manažer technické likvidace pojistných událostí.

Ostatně výkon vozidla je klíčovým faktorem, který ovlivňuje vznik a četnost dopravních nehod. Statistiky DIRECT Pojišťovny ukazují, že řidiči s vozy se silným motorem nad 2500 ccm způsobují dopravní nehody 1,5 krát častěji než řidiči v autech s motorem do 1000 ccm.

Za zodpovědné řidiče Češi v rámci průzkumu DIRECT Pojišťovny nejčastěji označují ženy ve věku 36 až 45 let. Nejvíce zodpovědných řidičů a řidiček prý jezdí v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Poznáte je podle toho, že sedí za volantem vozu Škoda nebo Volvo, stříbrné, červené nebo modré barvy. Zodpovědní řidiči nejčastěji jezdí slabším vozem s výkonem motoru 50 až 100 kW.

DIRECT Pojišťovna odměňuje zodpovědné řidiče

V rámci aktivit na podporu zodpovědného chování na silnicích pojišťovna zprovoznila na svých stránkách speciální záložku Zodpovědný řidič. Motoristé zde najdou užitečné a praktické rady, zásady bezpečné jízdy v podobě desatera, statistiky nehodovosti a odkazy na další instituce, které se tématem zodpovědného řízení zabývají. Novou sekci zodpovědného řízení najdou zájemci na www.direct.cz/zodpovedny-ridic.

Všechny řidiče, kteří jezdí bez nehod, DIRECT Pojišťovna odměňuje výhodnější cenou a dalšími benefity. Aktuálně jde o pojištění čelního skla zdarma při uzavření pojistky do 31. července 2011. Zkušeným řidičům ve věku nad 50 let, kteří způsobují dle statistik DIRECT Pojišťovny nejméně pojistných událostí, navíc k povinnému ručení zdarma věnuje nadstandardní asistenční služby TOP ASIST.

V rámci aktivit na podporu zodpovědného chování na silnicích pojišťovna zprovoznila na svých stránkách speciální záložku Zodpovědný řidič. Motoristé zde najdou užitečné a praktické rady, zásady bezpečné jízdy v podobě desatera, statistiky nehodovosti a odkazy na další instituce, které se tématem zodpovědného řízení zabývají. Novou sekci zodpovědného řízení najdou zájemci na www.direct.cz/zodpovedny-ridic.

Průzkum DIRECT Pojišťovny proběhl na vzorku 1000 řidičů z celé České republiky. Průzkum pro DIRECT Pojišťovnu provedla společnost TNS AISA.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3