INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 23. rokem

sbe bank logoSberbank dosáhla nejlepšího výsledku od vstupu na český trh. Meziročně zvýšila čistý zisk po zdanění o 43 procent na 539 mil. Kč. Vliv na výborný výsledek měla pokračující transformace, banka zároveň úspěšně realizovala několik klíčových projektů.

K dosažení výborného výsledku přispěly vyšší čisté výnosy z poplatků a provizí a vyšší úrokové výnosy a zároveň snížení provozních nákladů. Díky tomu bance vzrostl provozní zisk a dosáhla nejlepšího hospodářského výsledku v dosavadní historii Sberbank v České republice. Pozitivní vliv na hospodářský výsledek má i vysoká kvalita úvěrového portfolia, která vedla ke snížení výše opravných položek.

“Banka měla náročný, ale úspěšný rok. Dokončili jsme několik klíčových projektů, jako je migrace našeho portfolia karet na novou platformu a další zjednodušení organizační struktury banky, do poslední fáze před spuštěním vstoupilo nové mobilní a internetové bankovnictví. Pokračovali jsme v transformaci našeho výkonu spolu s přísnou kontrolou nákladů, což se promítlo do zlepšení poměru nákladů a výnosů ze 68,5 % na 61,5 %. Rovněž jsme formulovali naši obchodní strategii pro příští čtyři roky. Poslední týdny a měsíce ukázaly, že jsme schopni růst, což je naším cílem tohoto roku,” komentuje výsledky Edin Karabeg, předseda představenstva a generální ředitel Sberbank CZ.

V roce 2019 dosáhla banka rekordně vysokého čistého zisku po zdanění ve výši 539 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst od 43 %. Banka zaznamenala vyšší zájem o spotřebitelské úvěry a dosáhla dobrých výsledků v příjmech z pojištění a investic. V segmentu korporátních zákazníků byl dobrý výsledek podpořen i novými objemy pro korporátní klientelu a malé a střední firmy.

“Čistý zisk z finančních operací před vytvořením rezerv a opravných položek tak dosáhl 2,571 mld. Kč, meziročně se tak zvýšil o 6,3 %. Bilance se zvýšila na 83,7 mld. Kč. Celkový objem klientských vkladů mírně vzrostl na 69,6 mld. Kč a objem úvěrů klientům se zvýšil na 63,1 mld. Kč. I přes růst obchodních výsledků se nám podařilo snížit provozní náklady o 91 milionů Kč,” uvádí Dušan Baran, místopředseda představenstva a finanční ředitel Sberbank CZ.

Díky opatrnému řízení rizik si banka v loňském roce udržela nízký podíl nesplácených úvěrů (NPL), který klesl na 1,54 %. Kapitálová přiměřenost dosáhla úrovně 16,59 %, což je výrazně nad prahem požadovaným regulátorem a umožňuje další rozvoj banky.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

(tz)

Slovo ke dni

  • Pošta na kolečkách

    Vzpomínáte na pojízdné prodejny? Umožňovaly venkovu přiblížit se městu, jak znělo jedno ze socialistických hesel. Ale taková služba přežívala i do dnešních dnů. K nám každý týden zavítal se svým krámkem na kolách řezník Franta. Zájem byl velký, avšak s tím, jak začal v centru obce prosperovat obchod vedený vietnamskou rodinou, už se Fandovi tak nedařilo a přestal zajíždět. Nicméně v nedaleké vesnici to nevzdal. Česká pošta musí hlídat náklady na provoz, zároveň udržet obslužnost celé republiky. Zkouší teď na jihu Čech nabídnout své služby z pojízdného úřadu. Zatím jen na měsíc. Tento jistě zajímavý experiment může mít úspěch, ale čtyři týdny je krátká doba na to, aby si místní lidé zvykli. Navíc rozsah poskytované služby je omezený. Praxe ukáže, zda nápad z minulosti může zajistit pošťákům i slušnou budoucnost.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Duben 2021

INZERCE

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

eon eg logo short  
         

Partneři:

logo-grada3   ca2 logo-dtocz upv logo 56 dk logo 2

Duševní vlastnictví

2 karabec

Představujeme IP mediační centrum Praha 23. únor 2021

Cílem tohoto příspěvku je představit nově založené IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, jehož zakladatelem je společnost JUDr. David Karabec, s.r.o., která je specializovanou konzultační, poradenskou a vzdělávací společností se zaměřením na ochranu autorských a průmyslových práv, know-how, obchodní tajemství, licence, nekalou soutěž a franchising.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE