INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 22. rokem

sbe bank logoSberbank dosáhla nejlepšího výsledku od vstupu na český trh. Meziročně zvýšila čistý zisk po zdanění o 43 procent na 539 mil. Kč. Vliv na výborný výsledek měla pokračující transformace, banka zároveň úspěšně realizovala několik klíčových projektů.

K dosažení výborného výsledku přispěly vyšší čisté výnosy z poplatků a provizí a vyšší úrokové výnosy a zároveň snížení provozních nákladů. Díky tomu bance vzrostl provozní zisk a dosáhla nejlepšího hospodářského výsledku v dosavadní historii Sberbank v České republice. Pozitivní vliv na hospodářský výsledek má i vysoká kvalita úvěrového portfolia, která vedla ke snížení výše opravných položek.

“Banka měla náročný, ale úspěšný rok. Dokončili jsme několik klíčových projektů, jako je migrace našeho portfolia karet na novou platformu a další zjednodušení organizační struktury banky, do poslední fáze před spuštěním vstoupilo nové mobilní a internetové bankovnictví. Pokračovali jsme v transformaci našeho výkonu spolu s přísnou kontrolou nákladů, což se promítlo do zlepšení poměru nákladů a výnosů ze 68,5 % na 61,5 %. Rovněž jsme formulovali naši obchodní strategii pro příští čtyři roky. Poslední týdny a měsíce ukázaly, že jsme schopni růst, což je naším cílem tohoto roku,” komentuje výsledky Edin Karabeg, předseda představenstva a generální ředitel Sberbank CZ.

V roce 2019 dosáhla banka rekordně vysokého čistého zisku po zdanění ve výši 539 mil. Kč, což představuje meziroční nárůst od 43 %. Banka zaznamenala vyšší zájem o spotřebitelské úvěry a dosáhla dobrých výsledků v příjmech z pojištění a investic. V segmentu korporátních zákazníků byl dobrý výsledek podpořen i novými objemy pro korporátní klientelu a malé a střední firmy.

“Čistý zisk z finančních operací před vytvořením rezerv a opravných položek tak dosáhl 2,571 mld. Kč, meziročně se tak zvýšil o 6,3 %. Bilance se zvýšila na 83,7 mld. Kč. Celkový objem klientských vkladů mírně vzrostl na 69,6 mld. Kč a objem úvěrů klientům se zvýšil na 63,1 mld. Kč. I přes růst obchodních výsledků se nám podařilo snížit provozní náklady o 91 milionů Kč,” uvádí Dušan Baran, místopředseda představenstva a finanční ředitel Sberbank CZ.

Díky opatrnému řízení rizik si banka v loňském roce udržela nízký podíl nesplácených úvěrů (NPL), který klesl na 1,54 %. Kapitálová přiměřenost dosáhla úrovně 16,59 %, což je výrazně nad prahem požadovaným regulátorem a umožňuje další rozvoj banky.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.

(tz)

Slovo ke dni

  • Když prsty zahálejí

    Člověk by měl držet krok s rychlým postupem technologií. To jsem si znovu uvědomil, když jsem dostal do ruky nový smartphone. Ten umí nejen psát, ale i odezírat z úst a slova převádět na text. Proč to tedy nevyzkoušet? Nechám tentokrát prsty zahálet a zkusím namluvit svoji první glosu. A uvidím, jestli umělá inteligence dokáže být stejně dobrá, nebo dokonce lepší než ta přirozená. Začnu tedy do mikrofonu diktovat, první slova se objevila na displeji a k nim přibyla další. Nakonec z toho vznikla smysluplná věta a věty daly dohromady hotový text. A výsledek? Až na jednu hrubku naprosto perfektní! Takže to vypadá že moje prsty budou stále víc zahálet a víc toho zůstane pro pusu.

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Červenec 2020

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtoczupv logo 56

Duševní vlastnictví

lukas zmeskal

Průmyslová práva se dotýkají každé firmy 18. červen 2020

Ochránit nápad, na němž stojí podnikání, je pro firmu buď samozřejmost, anebo záležitost, jíž nevěnuje velkou pozornost. Mgr. Lukáš Zmeškal se během své praxe patentového zástupce setkává s oběma případy. Jako partner ve společnosti patentových zástupců Langrova, s.r.o., v Plzni i jako předseda Českého svazu vynálezců a zlepšovatelů či spoluorganizátor mezinárodní výstavy technologických novinek, patentů a inovací Invent Arena v Třinci (ta letošní se posouvá až na rok 2021) se již setkal s řadou příběhů, které svým způsobem píší dějiny podnikání u nás. Jak právě on nahlíží na ochranu duševního vlastnictví?

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma 30 let Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3 

INZERCE