INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 26. rokem
Era_logo_finalNadace rozvoje občanské společnosti zahájila ve spolupráci s Poštovní spořitelnou další etapu Programu „3P". V programu nadace poskytuje návratné nadační příspěvky neziskovým organizacím, které teprve čekají na přislíbené prostředky z veřejných zdrojů, ale současně je již potřebují na realizaci svých projektů.

V České republice je evidováno 70 až 80 tisíc neziskových organizací, z nichž je většina standardním bankovním klientem pouze v rovině běžného spotřebitelského účtu. Současný systém hodnocení bonity nedokáže zohlednit jejich potřebu investic do projektů či vlastního rozvoje, pokud nevlastní majetek, který pokryje rizika spojená s půjčkami a úvěry. Situaci se již třetím rokem snaží měnit Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci s Poštovní spořitelnou právě prostřednictvím Programu překlenovací pomoci („3P"). Díky finanční podpoře Poštovní spořitelny může program pokračovat i po skončení tříletého testovacího období.

„Program je unikátní tím, že jako jediný umožňuje neziskovým organizacím překlenout období, kdy nemají dostatek prostředků na předfinancování svých projektů z fondů EU nebo z jiných veřejných zdrojů," řekl Hana Šilhánová, ředitelka NROS.

Program „3P" pomohl za poslední tři roky 25 neziskovým organizacím formou návratných nadačních příspěvků v celkové výši 27 859 005,-Kč realizovat 38 projektů. Současně přinesl metodiku posuzování bonity neziskových organizací jako potenciálních klientů soukromých bankovních institucí.

„Jsme velice potěšeni, že je o program takový zájem. Navíc doposud evidujeme nulovou delikvenci, což je v rozporu s obecným míněním – je vidět, že české neziskovky své půjčky spolehlivě vracejí," doplnila Lenka Machovcová, manažerka segmentu SME Poštovní spořitelny.

Kompletní dokumenty pro žadatele o návratný nadační příspěvek jsou ke stažení na www.nros.cz

Příjem žádostí v 1. výběrovém kole bude ukončen 4. ledna 2012.

(tz)

Slovo ke dni

  • Obrat k přirozené stravě nebo zdravému selskému rozumu?

    Není to tak dávno, co vyšla souhrnná zpráva pod hlavičkou OSN upozorňující na nebezpečí vysoce zpracovaných potravin. A čím že jsou nebezpečné? Mají souvislost s výskytem a rozvojem některých chorob včetně těch obávaných civilizačních a duševních. O posledně jmenovaných se dokonce hovoří čím dál častěji jako o epidemii. Není se co divit. Evoluce člověku trvala léta. Jak by mohlo být lidské zažívání zvyklé na látky nebo technologické zpracování surovin, které není starší než století? Zažili jsme boom ztužených tuků, tuků na smažení, průmyslových cukrovinek obohacených o kukuřičný sirup, glukózovo-fruktózový sirup, modifikované škroby, emulgátory, sladidla, přídavky mléčných bílkovin, hrachového proteinu…Ve výčtu by se dalo pokračovat. Otázka tedy zní, když je možné restrikcemi potírat kde co, nebylo by nasnadě také něco zvýhodnit? Třeba...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Květen 2024

INZERCE

Partneři

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 JPF

 

Partner plus:

  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

foto upv

Ochrana průmyslových vzorů 19. leden 2024

Anglické slovo design je odvozeno z latinského de-signare, označit, vyznačit. Postupně dostalo také významy „navrhnout“ či „návrh“. Od poloviny 20. století, kdy se začal klást větší důraz na vzhled výrobků a na reklamu, se rozšířilo do mnoha jazyků, včetně češtiny, v užším významu „výtvarného návrhu užitkových předmětů“.

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy kzps 2024 acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 AVLOGOM3