INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 21. rokem

Pod názvem „Finanční produkty v krizi, nebo krize produktů?“ se uskuteční v úterý 8. března v Praze IX. Fórum Zlaté koruny. Záštitu nad ním převzal ministr financí Miroslav Kalousek, který na úvod fóra vystoupí. Hlavní náplní fóra bude diskuse o tom, jaký dopad bude mít  na finanční sektor soubor úsporných opatření a vládních reforem a jak se finančního trhu a zákazníků dotkne zavedení přísnější regulace.

O současném stavu finančního trhu v České republice a jeho předpokládaném vývoji na fóru promluví viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík. Otázkám dopadu regulačních opatření EU na bankovní sektor a finanční produkty v České republice se bude věnovat ekonom Michal Mejstřík, který říká: „Nová navrhovaná regulace bank (tzv. Basel III) by na první pohled neměla výrazně ovlivnit nabídku českých bank v oblasti finančních produktů pro obyvatelstvo. Nicméně tato regulace může mít vážné důsledky pro bankovní produkty v oblasti exportního financování.“

Lubor Žalman, generální ředitel Raiffeisenbank, promluví o tom, jak budou na novou situaci reagovat tuzemské banky. Nedávno uvedl v Hospodářských novinách: „Ve snaze generovat výnosy, které by pokryly zvýšené ztráty z nesplácených úvěrů, přiostří banky boj o klienty. Budou se snažit nabídnout levnější modely obsluhy. Větší rozvoj tedy mohou čekat čistě internetové banky i bankovnictví prostřednictvím chytrých mobilů. Větší péči dostanou privátní osoby s nadprůměrnými úsporami, které přinesou pro banky tak potřebné stabilní vklady.“

Další část diskuse se zaměří na postavení klientů na finančním trhu a problematiku produktové nabídky. V této části vystoupí Chris Barrett, partner poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers ČR a Luděk Niedermayer ze společnosti Deloitte ČR. Z pohledu podnikatelů zhodnotí současnou úroveň bankovních služeb a rezervy v přístupu bank viceprezident Svazu průmyslu a dopravy  ČR Jaroslav Hanák.

Fórum bude reagovat i na změny, které na finančním trhu nastanou v souvislosti s úpravami stavebního spoření a s penzijní reformou, kdy dojde k velkému pohybu finančních prostředků a dlouhodobých úspor. Hodně diskutovanou otázkou bude i využití alternativ penzijního spoření. Velmi otevřeně se k tomuto tématu vyjadřuje jeden z účastníků diskuse Aleš Michl, analytik Raiffeisenbank: "Produktem budoucnosti jsou investice na stáří. Nevěřím, že současným dvacátníkům, třicátníkům zajistí stát nějaký pěkný důchod.  Jako Češi strašně málo investujeme.V přepočtu na hlavu máme čtvrté nejnižší investice ve fondech v Evropě. Nejvíce peněz dáváme do fondů peněžního trhu.

Máme tedy rádi krátkodobé peníze, uložíme na půl roku, rok, neinvestujeme na dlouho. Vypadáme jako konzervy. Z investic v domácích fondech máme jen 13 procent v akciích, což je čtvrté nejnižší číslo v Evropě. Tohle je třeba překopat, změnit. Jinak celá důchodová reforma vyjde vniveč."

Fórum se zaměří také na úlohu finančních poradců a zprostředkovatelů a nové formy distribuce finančních produktů. K tomuto tématu promluví Michal Knapp, generální ředitel finančně-poradenské společnosti OVB Allfinanz. "Na širokou nabídku kvalitních finančních produktů jsme si již zvykli. Nezapomínejme však, že nedílnou součástí celkové hodnoty produktu pro klienta je i způsob jeho distribuce a následného servisu, ,“ říká Michal Knapp.

Diskutovat se bude i o zlepšení ochrany spotřebitele na finančním trhu. Příspěvky na toto téma přednesou Helena Kolmanová, ředitelka odboru ochrany spotřebitele ČNB a František Klufa, finanční arbitr České republiky. „Strategií spotřebitelské politiky Evropské unie je posílit postavení spotřebitelů, zvýšit jejich blahobyt a účinně je chránit. Jednou z cest jak toho docílit je i zajištění alternativních způsobů řešení sporů v Evropské unii. Na finančním trhu v České republice toto poslání naplňuje Finanční arbitr České republiky jako nedílná součást systému ochrany spotřebitele u nás,“ říká František Klufa.

Generálním partnerem IX. Fóra Zlaté koruny je OVB Allfinanz, přední poradenská společnost v oblasti osobních a rodinných financí.

Hlavním partnerem fóra je Českomoravská stavební spořitelna.

Na fóru budou představeny výsledky exkluzivního výzkumu, který pro Zlatou korunu provedla společnost Ipsos Tambor a byl zaměřen na finanční chování obyvatel ČR po krizi. K jednotlivým tématům IX. Fóra Zlaté koruny probíhá diskuse na Facebooku na adrese www.facebook.com/pages/PrahaCzechRepublic/ForumZlatekoruny/340828453283 (název stránky „Fórum Zlaté koruny“), odkud vzejdou dotazy k účastníkům fóra.

Průběh fóra bude možné 8. března od 9,30 hodin sledovat v on-line přenosu na www.idnes.cz a www.zlatakoruna.info. Česká televize bude v průběhu celého fóra uvádět živé vstupy na zpravodajském programu ČT24.

Více informací o programu fóra najdete na www.zlatakoruna.info/forum. Zde se mohou zájemci o účast na fóru zároveň přihlásit.

(tz)

Slovo ke dni

  • Červ, bez červa, s červem... Dobrou chuť!

    Člověk má v životě ochutnat všechno. Jak se praví v bibli: Vše vyzkoušejte, toho dobrého se přidržte! Jako kluk jsem nikdy nepřistoupil na sázku, že nepřekousnu žížalu. Teď jsem dostal nabídku nového pokrmu z červů. Neodmítl jsem a udělal dobře. Přišel mi sáček od firmy WORM UP plný moučných červíků Pražených a kulinářsky dochucených solí a chili. Myslel jsem si, že jídlo z čeledi bezobratlých bude vypadat jako normální pečivo. Totiž že se surovina usuší, umele a patřičně vytvaruje, pak nechá zapéct jako pizza. Jenže pochoutka si na nic nehraje. Skutečně máte na talíři moučného červa, který se však nehýbe, je do bronzova upražený a při skousnutí chroupe. Navíc skvěle chutná a je plný bílkovin. Ne že bych larvy vyměnil za vepřový řízek, hovězí svíčkovou, nebo grilované kuře, ale jako mňamku k televiznímu seriálu, proč ne?

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Září 2019

INZERCE

Partneři

Generální partner:

logo gc 2018

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

logo KOBtsoft   EON EG 2017 107 icom
         

Partneři:

logo-grada3  ca2 logo-dtocz

Duševní vlastnictví

upv logo

První zkušenosti s novelou zákona o ochranných známkách 19. září 2019

Novela zákona č. 441/2003 Sb., o ochranných známkách, vstoupila v účinnost 1. ledna 2019. Hlavním důvodem změny zákona byla nutnost přenést do národní právní úpravy ustanovení směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2436, kterou se sbližují právní předpisy členských států o ochranných známkách (dále jen „směrnice“).

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300 cps vetsi 300AVLOGOM3

INZERCE