INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 24. rokem
Pojišťovna České spořitelny v roce 2010 vysoce zhodnotila životní pojistky svých klientů, napříč všemi pojistnými produkty s garantovaným výnosem se jednalo o roční zhodnocení ve výši 4,1 %. Zhodnocení FLEXI životního pojištění opět přesáhlo pětiprocentní hranici s výnosem 5,11 %.

„Velice nás těší, že můžeme našim klientům takto navýšit prostředky, které uložili na svých životních pojistkách," řekl Petr Zapletal, generální ředitel a předseda představenstva Pojišťovny České spořitelny. „Na dosažený výsledek jsme hrdí a zároveň to je i odměna klientům za to, že nás poctili svou důvěrou," dodává.

Stejně dobře jako celému portfoliu se dařilo i stěžejnímu produktu pojišťovny. FLEXI životní pojištění si udržuje svou stabilně vysokou míru zhodnocení, které stejně jako v roce 2009 překročilo pětiprocentní hranici. Pojišťovna tak klientům k jejich pojistkám připsala zhodnocení ve výši 5,11 %. Jednorázové a mimořádné vklady v rámci FLEXI životního pojištění pak přinesly svým majitelům výnos ve výši 1,8 procenta. Pozitivních zpráv se dočkají i majitele starších typů FLEXI s garantovaným výnosem 3 % (resp. 2 %). Tyto produkty dosáhly v roce 2010 nadstandardního zhodnocení 4,1 % p. a. (resp. 3,6 % p. a.).

Kromě produktů s garantovaným výnosem nabízí Pojišťovna České spořitelny svým klientům, kteří se nebojí rizika, také možnost méně konzervativních investičních strategií, kde výnos garantován není. V rámci investičního životního pojištění se skvěle vedlo například fondu Top Stocks, který za rok 2010 vykázal téměř 41% zhodnocení.

Výborné výsledky také přispívají k oblibě jednotlivých produktů pojišťovny. Pojištění FLEXI chrání již více než 900 000 osob a celkem je v rámci produktů Pojišťovny České spořitelny pojištěno více než 2,7 milionu osob. Předepsané pojistné za rok 2010 dosáhlo rekordní výše 9,2 miliardy korun, což představuje nárůst o více než 32 % oproti roku 2009.

(tz)

Slovo ke dni

  • Proč skončili živnostníci?

    Loni ukončilo činnost 1300 nejmenších podnikatelů. Asi není žádným překvapením, že řada z nich si spočítala, že ve stále těžších ekonomických podmínkách se prostě neuživí a „zavřeli krám“. Ale je tu ještě jeden významný faktor. Jen v mém okolí se rozhodly dvě osoby samostatně výdělečně činné zrušit živnostenský list z administrativních důvodů. Nechtěly si totiž otevřít datovou schránku, která je od nového roku 2023 k podnikání nutná. Pro někoho jen obvyklá operativa, pro jiného však další „papírování“ a možná až nepříjemný dohled státu. Uvidíme, zda je úbytek živnostníků jen mimořádný jev, který se v příštích letech nebude opakovat, nebo byl nastoupen nový dlouhodobý trend. Ti, co zůstali, brzy zjistí, že se vlastně nic podstatného nestalo, nebo naopak se s datovými schránkami nesžijí. Podle mého názoru převáží první skupina. Každá...

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Leden 2023

Partneři

Hlavní partner:

TOSlogo 172 

 

Partneři plus:

oslavy 2022 razitko modre 2 copy  
         

Partneři:

logo-grada3    logo-dtocz upv logo 56
dk logo 2

Duševní vlastnictví - ve spolupráci s ÚPV

karabec 4

O společensky užitečné činnosti v oblasti ochrany duševního vlastnictví 6. prosinec 2022

Povědomí o duševním vlastnictví, jeho významu v podnikání i celé ekonomice země, nutnosti je chránit a odpovídajícím způsobem usilovat o výhody, které nabízí, to jsou témata, která ne vždy rezonují ve strategiích firem či organizací. Je to škoda. Proto nejen Úřad průmyslového vlastnictví, ale také například IP mediační centrum Praha, zapsaný ústav, vyvíjí množství aktivit na podporu správného chápání nehmotného majetku a péče o něj. Hovořila jsem o tom s JUDr. Davidem Karabcem, MPA, LL.M., ředitelem centra a špičkovým odborníkem v tomto směru:

Pokračování ...

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

csj105 cia 60 copy logo-kzps acto cma 30 let  Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105caim200 cps vetsi 300AVLOGOM3