INZERCE
Přední podnikatelský časopis
Vychází již 19. rokem

startupyard2016 4235Středoevropská jednička mezi technologickými akcelerátory StartupYard tento týden oznámil uzavření financování na úrovni 26 milionů Kč. Jedná se o jednu z největších investic, obsahující peníze soukromých investorů i investorů pocházejících z české investiční crowdfundingové platformy Fundlift.cz. Tyto prostředky budou využity až pro 20 startupů ve dvou kolech akceleračního programu v roce 2017 a 2018. Získaná částka umožní StartupYardu dále investovat do vybraných firem ze současného portfolia. 

Finance, které byly vybrány od zhruba 100 investorů skrze Fundlift, budou tvořit přímé investice ve výši 30 tisíc eur do každé z maximálního počtu 20 nových firem, přičemž další financování bude po každém kole rozděleno mezi vybrané startupy s nejlepšími výsledky. Fundlift, za kterým stojí firma Roklen jakožto licencovaný obchodník s cennými papíry, v minulosti StartupYardu asistoval v získání menší investice v roce 2016. Aktuální investiční kolo je zatím největším za dobu existence Fundliftu a taktéž největší svého druhu ve střední Evropě.

Oznámení přichází v době, kdy StartupYard uzavřel několik zdařilých investic velice slibných startupů ve svém portfoliu. Aktuální je investice 600 tisíc eur do startupu Neuron Soundware, zaměřeného na strojové učení, které vložila firma J&T Ventures. Dalším příkladem je financování od Mitonu do dalšího startupu v oboru umělé inteligence s názvem Rossum.ai, oznámené na akci StartupYard DemoDay v únoru letošního roku.

“Před čtyřmi roky si dal StartupYard za cíl vyzdvihnout high-tech startupy ze střední Evropy a uvést je v povědomí, pomoct jim dostat se na takzvanou mapu světa. My jsme moc pyšní na to, čeho jsme doposud dosáhli,” říká Cedric Maloux, CEO StartupYardu, který ho vede již od roku 2013. “Rostoucí důvěra a nadšení mezi českými investory je důkazem tvrdé práce našich firem, stejně tak inteligence a předvídavosti technologicky zaměřené komunity ve střední Evropě.” Pod vedením Malouxe zvýšil StartupYard tempo i rozsah svých aktivit ve střední Evropě, náborem startupů z 16 zemí a zvyšuje i zájem o technologické firmy v oblastech strojového učení, virtuální a rozšířené reality, internetu věcí, Big Data, kryptografie a také technologie blockchain.

“Po dvou úspěšných investičních kolech se StartupYardem nás moc těší nadšení investorů na naší platformě. K účasti na současném investičním kole bylo pozváno zhruba 100 investorů, avšak silný zájem projevilo mnohem více z nich,” poznamenal Radek Musil, CEO Fundliftu. “Ukazují nám, že česká komunita investorů má silný apetit na investice do těch nejnovějších technologií a věří již ostřílenému StartupYardu a jeho smyslu pro dobrý výběr mezi startupy,” dodává Musil. Možnost přihlášení do současné osmé kohorty StartupYardu se blíží téměř ke konci, uzávěrka přihlášek je 30. června. Startupy, které se nyní přihlásí, dostanou dodatečnou příležitost hledat investice i mimo tradiční seed investici StartupYardu. “Je důležité, že jsme schopni nabídnout startupům v nejranější fázi finanční zdroje, což je situace, kdy je potřebují nejvíce,” vysvětluje Maloux. “Hledáme firmy, které pracují na unikátních technologických produktech, které se obtížně kopírují. Tudíž přístup ke kapitálu je klíčem k tomu, aby tito zakladatelé mohli co nejdříve rozvinout svoji práci a oslovit správné zákazníky. "

Následující dvě kola StartupYardu nazvané Batch 8 a Batch 9 se uskuteční na podzim roku 2017 a jaře 2018. Přihlášky do osmé kohorty se uzavírají 30. června 2017. Více informací související s programem, přihlašováním a organizací naleznete na startupyard.com.

O StartupYardu

Od roku 2011 StartupYard investoval a akceleroval 51 startupů v sedmi kohortách. Jeho cílem je pomoci vybraným startupům k růstu a získání dalších investic, přičemž je propojuje s mentory a partnery, kteří jim pomohou s globálnm růstem. Další investice se podařilo získat již dvaadvaceti absolventům StartupYardu v celkové částce téměř 183,4 milionů korun.
5 startupů již bylo prodáno, 32 startupů stále funguje. StartupYard je podpořen Credo Ventures, Rockaway Capital a skupinou andělských investorů včetně Michala Illicha, Josefa Matějky, Michala Kratochvíla a Philipa Staehelina.

O Fundliftu

Fundlift je první investiční crowdfundingová platforma na českém trhu a jako taková umožňuje růst a inovaci ve společnostech různých průmyslových odvětví. Hledá kapitál jak od profesionálních investorů, tak od veřejnosti. Fundlift je podporován společností Roklen, licencovaným obchodníkem s cennými papíry, regulovaným Českou národní bankou, která dohlíží na celý investiční proces. Investoři mohou zafinancovat startupy, early stage firmy a hotové podniky prostřednictvím investování do podílů ve společnostech, konvertibilního dluhopisu nebo dluhopisu.

(tz)

Slovo ke dni

  • Peníze nechte doma!

    Do české kotliny přišla další novinka. S chytrým mobilním telefonem, který neustále nosíme s sebou, zaplatíme každou útratu. Stačí do něj nahrát platební kartu, a pak mít ještě nějaké peníze na účtu, nebo otevřený úvěr. Zjišťuji, že hotovost v peněžence vlastně mám zbytečně, a možná, že i ta se brzy stane jen historickou relikvií. Do smartphonu budeme moci dřív nebo později nahrát i další karty, například na MHD, zdravotního pojištění, možná jednou i občanský průkaz a cestovní pas. Má to své nesporné výhody – jedno zabezpečené zařízení bude stačit na vše. Avšak vznikne i jeden poměrně zásadní problém: Pokud mobil ztratím, přijdu o vše, i o svou, nejen elektronickou, identitu. Pavel Kačer

    Pokračování ...

Objednejte si zasílání časopisu Prosperita s přílohami - bezplatně!

Plnohodnotné vydání skutečně zdarma.

Kompletní PDF s našimi časopisy - Listopad 2017

INZERCE

Partneři

Generální partner:

TOSlogo 172

Vyšlo u nás

Hlavní partneři:

gascontrol 175logo KOB

Vyšlo u nás 

 

Partneři plus:

tsoft VSPAP 160 EON EG 2017 107
         

Partneři:

logo-grada3 logo_zts_87_2 ca2 logo-dtocz

Zaregistrujte se do našeho newsletteru

 

 

Navštivte také naše další portály

madambusinesscz RGB freshtimecz

Odborní partneři

Hlavní odborný partner: logo-npk Odborní partneři: csj105 sok67 cia 60 svaz obchodu103 logo-kzps acto cma_web_iprosperita Sacm Svaz květinářů a floristů ČR  cmsm105

INZERCE